Új hozzászólás Aktív témák

  • arcsi84

    aktív tag

    Sziasztok!

    Hát tegnap milyen kalandban volt részem. Otthon tettem-vettem és szólt a zene, mikor végeztem a tennivalókkal, lekapcsoltam a PC hangfalakat és valami iszonyatos kerregés jött a gépház felől. Mondom ez meg mi a fene, beakadt egy vezeték a ventilátorba? Leszedtem a ház oldalát és bele pillantottam, de a ventilátorok tökéletesen üzemeltek. Nézem a HDD-ket, hátha berezegtetik a házat (de ennyire?)? Azzal sem volt probléma, hegyezem a fülemet és hallom, hogy a táp felől jön. Oda hajolok, hogy megbizonyosodjak róla, amikor egyszerre hatalmas pukkanás és lángcsóva után a tápom végleg kilehelte a lelkét.
    Megadta a módját, mert nagyobb volt az ováció, mint augusztus 20-án.

    Persze a megpróbáltatások itt nem értek véget, mert a házban megszűnt az áramszolgáltatás. Szépen visszakapcsoltam egyenként a biztosíték kapcsolókat, de az egyiket nem lehetett. Így a fél ház konnektoraiban megszűnt az áramfelvételi lehetőség.

    Itt tartottam tegnap délben, amikor is az események után rendkívül nyugodt voltam. Ez gondolom érthető is. :D
    Mivel ebédidő volt, ezért ettem egy finom ebédet, de közben azon gondolkodtam, hogy vélhetően mennyi károm keletkezett és mennyi időbe telik, ennek az elhárítása. Reméltem, hogy nem kell szétvésni a fél házat és azt legalább megúszom, de a gép tekintetében meg voltam győződve egy Korda fél All In-ről. :(

    Először is édesapám hathatós segítségével megállapítottuk, hogy a rendszerben nincs zárlat, a biztosíték kapcsoló cseréje megoldotta a problémát.

    Ez egy kicsi könnyebbség volt, mert ettől féltem jobban.

    Sikerült szereznem egy kölcsön tápot, hogy meg tudjam nézni él e még a gép. Gyorsan lekötöttem a régit és rádugtam csak az alaplapra az új tápot. Bekapcsoltam és nem indult a gép. Hát mondom remek.
    Megnéztem a konnektort, az működött. Mondom csak nem szállt el a bekapcsoló gomb.
    Hátra nézek a táp felé és látom, hogy ezen a fajtán van hátul egy váltókapcsoló. Átváltottam az egyes állásba és újra bekapcsoltam. A gép csodák csodájára elindult. Vártam, hogy az alaplap, majd mindenféle sípolásokkal adja tudtomra, hogy a fél gép elhunyt, de teljesen csendben maradt.

    Ezen felbuzdulva bekötöttem rendesen a kölcsön tápot és örömmel tapasztaltam, hogy a gépem, minden egyes komponense megúszta. Eléggé tamáskodva álltam a gépem mellett és nem értettem, hogy a vizuális effektek után ez hogyan lehetséges.

    Szerencsém volt? Vagy a tápom volt olyan kegyes és úgy döglött meg, hogy magába fojtotta halál tusáját? Ezt mondjátok meg ti, szakik. :D

    Természetesen rögtön rám lehet húzni, hogy biztos öreg volt a táp, vagy koszos, vagy gagyi. De sajnos egyik sem igaz.

    Egy rendszeresen tisztított, 1,5 évnél fiatalabb, nem széthajtott FSP Hexa+ 500W tápról beszélünk.
    Sokszor írtátok, hogy egy minőségi táp az alap, akkor ez nem volt elég minőségi? Vagy gyártási hibás volt?
    Nem tudom, majd a garanciális ügyintézés során kiderül.
    Azt azonban úgy gondolom, hogy ha nem ez a táp durrant volna el, akkor vitte volna az egész gépet.

    Bocsánat, hogy ilyen bő lére eresztettem a dolgot, de mások okulását talán szolgálhatja.

    Hogy ne legyek nagyon OFF, ezért álljon itt a kérdés.

    Új tápra van szükségem!

    A gép amit hajtana (a nagyobb fogyasztók)

    i7 3770 processzor, 12GB ram, 1 SSD, 2 HDD, GTX 1060 6GB VGA.

    A táp amit kinéztem egy FSP HYPER M 600W.

    Teljesítményben messze kiszolgálja a jelenlegi konfigomat és van rá 5 év garancia.
    Ajánlott ez a táp?
    A moduláris kialakítás hasznos lenne, mert nem kell, akkor sok kábelt vezetgetnem.

    Előre is köszönöm a segítséget.

Új hozzászólás Aktív témák