Új hozzászólás Aktív témák

  • 4D4M

    aktív tag

    válasz AXisBOLD #566 üzenetére

    gondolom ennek más áramforrás kell (32A?)

    Annak a töredéke kell, mint ami villanykazán és elektromos padlófűtéshez kellene, de az adatlapokban erről meg szoktak emlékezni precízen. (Az alapból járó 32A 1 fázissal is bőven elég hozzá)

    Bármelyik japán termék nyugodt szívvel ajánlható. Mitsubishi, Daikin, Fujitsu stb. Jelenleg még biztos, hogy nem érték utol magukat a gyártással és annyit kérnek el amennyit nem szégyellnek – megveszik.

    A hűtésre kitérve, ez egyelőre nem teljesen tiszta nekem, hogy kell-e külön kör, ha csak előkészítve van később is berakható vagy előre el kell dönteni és az alapján készüléket választani. Ez itt hogy van?

    Egy leágazás golyóscsappal az osztógyűjtőról vagy egy fűtési zónát záró zónaszelep előtti leágazás a szekunder szivattyú után megfelelő, de ennek az a módja, hogy meg van tervezve a hidraulika és az alapján van méretezve a csővezetékrendszer és a szivattyú. Ha a kivitelezőre, hagyod, akkor a legolcsóbb áramzabáló keringtető szivattyú kerül be, amit a boltban talál.

    A légtechnika is nagyon fontos lenne, de abba egyelőre nem ástam bele magam.
    Ha fentiek közül a legalapabb levegő-vizes készüléket veszem, nincs ajánlásod valami minimál design-ra amellé?

    A légtechnika kompletten legalább akkora tétel, mint a hőszivattyú, így szerintem ez lesz az első, amit kihúztok a költségvetésből. Viszont nagyon sokat segíthetsz magadon, hogyha a csöveket beteszed és fejeket az építés alatt és majd ha lesz rá keret ráakasztod a gépet később. Persze ezt sem úgy kellene, ahogy a kivitelezők szokták. (álmennyezet felett, párazárón belül, fűtött térben vezetve, praktikusan ugyanott, ahol a villamos védőcsövek is mennének)

    #567 S-eye
    Konkrétan milyen hőcserélőre gondolsz? Légcsatornázható fan-coil? Ezzel nincsenek nagy problémák, egy átlagos tetőtérben általában hasonló körülmények alakulnak ki. A probléma abból lehet, ha a felhasználók komfortérzete jelentősen eltérő. Ha egy nyári 26°C parancsolt mindenkinek megfelelő, akkor működik. Ha valaki 21°C-ban szeretne lenni, akkor ott konfliktus lesz (: Valószínűleg praktikusabb helyiségenként egy fan-coil. (eladni is könnyebb azzal)

    ...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

Új hozzászólás Aktív témák