Új hozzászólás Aktív témák

  • zsambek

    aktív tag

    Sziasztok!

    Olyan kérdésem van, hogy adott egy laptop (HP ProBook 450 G1 laptop(Intel® Core™ i3-4000M / 4GB / 120GB SSD / 500GB HDD / AMD Radeon HD 8750M ), és szeretnék rá rakni valamilyen linuxot, ez lenne az első linuxom, szóval teljesen laikusan állok a dolog előtt.

    A legfontosabb kérdés, hogy azokat az alkalmazásokat, amiket jelenleg használok, azokat tudom-e majd Linuxon is, természetesen nem várom el, hogy ugyanaz legyen, de jó lenne valami alternatíva.

    -CodeBlocks, ha jól tudom ez van Linuxra is.
    -QtCreator, ha jól tudom ez van Linuxra is.
    -Office, gondolom csak van valami LibreOffice, vagy OpenOffice.
    -VLC, gondolom van valami más Linuxra.
    -iTunes, erre nem tudok semmit mondani

    Ami talán a legérdekesebb számomra:
    -Cubby, ez a LogMeIn felhőszolgáltatása, viszont nem láttam, hogy lenne alkalmazás hozzá. ("Linux is not supported, but folks on Linux can access their cloud-enabled cubbies via the Cubby WebDAV server.") Valami WebDAV szerverrel kommunikáló program kellene?! :D

    Akkor még olyan kérdések vannak bennem, hogy:
    -Az AMD VGA-mat mennyire fogja szeretni a Linux?
    -Sleep / Hibernate üzemmód, ha összehajtom a gépet?
    -Funkciógombok?

    És akkor a nagy kérdés, milyen disztrót?
    -Kubuntu: KDE, és Ubuntu, kezdésnek jó választás lehetne, utána meg ha már megismertem a világát, akkor lehetne mondjuk más.
    -Arch: Kezdésnek nem tudom, hogy milyen választás, de úgy hallottam, hogy sokat lehet vele szórakozni, ezért talán gyorsabban ismerném meg a Linuxok világát?! Ezután már tényleg bármerre lehet váltani.
    -Esetleg más ötlet?

    Köszi a segítségeteket,

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák