Új hozzászólás Aktív témák

  • Fenyő

    őstag

    válasz Freel #34833 üzenetére

    xrandr csak nyílt driverrel működik, zárttal nem fog (ott xorg.conf-ot kell piszkálni, de arra fejből nem emlékszem, majd ha otthon leszek meg tudom nézni neked, de jó sokat babráltam vele én is mire jó lett, nekem pl 1152x864 90 Hz kellett), addig xrandr-rel nyílt driver esetét leírom;
    Nyiss egy terminált és először cvt paranccsal meg kell kérdezni, hogy a kívánt felbontáshoz milyen frekvenciák, ill. egyéb értékek tartoznak, esetedben ez;

    cvt 1280 1024 85
    ezen adatok tudatában már hozzá lehet adni az új felbontás/képfrissítés párost az xrandr-rel

    xrandr --newmode "1280_1024_85.00" ..... ...... ...... (a fentebb lekért adatokat másold ide) -hsync +vsync

    ezután xrandr --verbose-vel kérdezd le, hogy melyik kimenete aktív a karinak (vga-0 dvi-0 vagy vmi hasonló lesz), ha ez megvan hozzá tudod rendelni a kimenethez az új módot;

    xrandr --verbose --addmode xxx-x (itt lesz az előbb lekérdezett vga-0/dvi-0 stb) "1280x1024_85.00"

    aztán aktiváld

    xrandr --output xxx-x (vga/dvi kimenet) --mode "1280x1024_85.00"

    Ha minden jól ment akkor a kívánt felbontásba/képfrissítésbe kerülsz, ekkor már a kijelző beállításainál is meg fog jelenni az új 85Mhz-es választási lehetőség, válaszd ki is mentsd, ha mégsem akkor lehet scriptet írni hozzá, de ez majd csak akkor ha esetleg szükség van rá.
    Forrás

    [ Szerkesztve ]

    Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

Új hozzászólás Aktív témák