Aktív témák

  • taltos

    senior tag

    válasz divot #40 üzenetére

    ajjjajjjaj! :U
    Ez a részlet nekem nagyon tetszett...

    Szeretnék egyszer egy olyan regényt olvasni, mint ennek az ereje, ahol nincs kitűntetett főszereplő, jó és rossz, hanem az egész szöveg úgy magában alkot egy egészet... Valami olyasmit, hogy ne térjünk ki arra, hogy ki kicsoda, ne használjunk még neveket se, hanem csak történetek legyenek. Olyan novellák, amikben soha nem tűnik fel ugyanaz az ember, vagy embertípus. Szeretnék egy olyan novellát vagy regényt olvasni, ami olyan mint egy fénykép vagy inkább mint egy festmény. Nem ismerem az arcokat, nem tudom a nevuket, nem tudom, hogy hol fényképezték, még csak azt sem tudom, hogy ki, de ránézek, és azt tudom mondani, hogy ez egy hamísítatlan szüret, vagy egy úri vadászat. Ahol az állatok és a növények, A TERMÉSZET, vagy a környezet ugyanolyan horderejű része a regénynek, mint az ember.

    #2 : SZVSZ bátor vagy, hogy kiadtad a kezeid közül ezt a művet, de szerintem még nagyon sokat kell fejlődnöd... :U SZVSZ beleestél abba a hibába, amibe a magus regények íróinak 99 százaléka beleesett... Már elvétve is ritkán találni olyan novellákat, vagy regényeket, amikben a főhősök nem legyőzhetetlenek... Én már rengeteg fantasy-t olvastam, talán ezért is untam rá, de utálom az ilyen típusú regényeket/novellákat. Ajánlom figyelmébe az író(k)nak, a hivatalos Ars Magica kiadványokat(nem Raul R. -től a Sötét Mersantot!!! Az mondjuk nem is hivatalos AM...), és HP Lovecraft műveit. Esetleg EE Poe -tól olvasást. A MAGUS regények ilyen szempontból mérgeznek. A legtöbben sajnos a szerepjátékot is úgy játszák, hogy nem tudják ''nem tápolni'' a karaktereket. Aki erre azt mondja, hogy Ő nem ilyen, annak azt tudom javasolni, hogy akkor azzal bizonyítsa be, hogy Ő a játékért játszik, hogy alakítson pl. egy leprás, koldus utcalányt, és játsza is ki!

    Ezek miatt szeretem jobban pl. az Ars Magica szerepjátékot, csak oda meg nem találok játékosokat, mert az nem kifejezetten tápolós...
    De mindegy, ez nem a szerepjátékról szól, bár az is igaz, hogy aki jó fantasy regényt akar írni, annak segíthet, ha szerepjátszik.

    Remélem segítettem valakinek... :)

Aktív témák