Keresés

Aktív témák

  • taltos

    senior tag

    válasz divot #40 üzenetére

    ajjjajjjaj! :U
    Ez a részlet nekem nagyon tetszett...

    Szeretnék egyszer egy olyan regényt olvasni, mint ennek az ereje, ahol nincs kitűntetett főszereplő, jó és rossz, hanem az egész szöveg úgy magában alkot egy egészet... Valami olyasmit, hogy ne térjünk ki arra, hogy ki kicsoda, ne használjunk még neveket se, hanem csak történetek legyenek. Olyan novellák, amikben soha nem tűnik fel ugyanaz az ember, vagy embertípus. Szeretnék egy olyan novellát vagy regényt olvasni, ami olyan mint egy fénykép vagy inkább mint egy festmény. Nem ismerem az arcokat, nem tudom a nevuket, nem tudom, hogy hol fényképezték, még csak azt sem tudom, hogy ki, de ránézek, és azt tudom mondani, hogy ez egy hamísítatlan szüret, vagy egy úri vadászat. Ahol az állatok és a növények, A TERMÉSZET, vagy a környezet ugyanolyan horderejű része a regénynek, mint az ember.

    #2 : SZVSZ bátor vagy, hogy kiadtad a kezeid közül ezt a művet, de szerintem még nagyon sokat kell fejlődnöd... :U SZVSZ beleestél abba a hibába, amibe a magus regények íróinak 99 százaléka beleesett... Már elvétve is ritkán találni olyan novellákat, vagy regényeket, amikben a főhősök nem legyőzhetetlenek... Én már rengeteg fantasy-t olvastam, talán ezért is untam rá, de utálom az ilyen típusú regényeket/novellákat. Ajánlom figyelmébe az író(k)nak, a hivatalos Ars Magica kiadványokat(nem Raul R. -től a Sötét Mersantot!!! Az mondjuk nem is hivatalos AM...), és HP Lovecraft műveit. Esetleg EE Poe -tól olvasást. A MAGUS regények ilyen szempontból mérgeznek. A legtöbben sajnos a szerepjátékot is úgy játszák, hogy nem tudják ''nem tápolni'' a karaktereket. Aki erre azt mondja, hogy Ő nem ilyen, annak azt tudom javasolni, hogy akkor azzal bizonyítsa be, hogy Ő a játékért játszik, hogy alakítson pl. egy leprás, koldus utcalányt, és játsza is ki!

    Ezek miatt szeretem jobban pl. az Ars Magica szerepjátékot, csak oda meg nem találok játékosokat, mert az nem kifejezetten tápolós...
    De mindegy, ez nem a szerepjátékról szól, bár az is igaz, hogy aki jó fantasy regényt akar írni, annak segíthet, ha szerepjátszik.

    Remélem segítettem valakinek... :)

  • taltos

    senior tag

    válasz divot #49 üzenetére

    huh, akkor még van 5 évem, hogy ilyeneket tudjak írni, mint Te... :U
    Jó is volna... :)

  • taltos

    senior tag

    válasz divot #51 üzenetére

    Meg szabad kérdezni, hogy ki? :) Hátha ismerem én is... :) (művésznév)

  • taltos

    senior tag

    válasz divot #53 üzenetére

    Hát, így nem ugrik be. Művésznevet ilyenkor nem illik kérdezni? :U

  • taltos

    senior tag

    válasz #16741888 #54 üzenetére

    Ezért nem szeretnék topicot nyitni, ezért egy kicsit OFF olok...
    Ti vezettek naplót? Állítólag segít, hogy rendszeressebb lény, segít megismerned önnmagad, segíti a fogalmazókészségedet, és akkor mégegyszer, csak a szóismétlés, és a vesszők kedvéért: segít, . :)

  • taltos

    senior tag

    válasz #16741888 #57 üzenetére

    Nagyon kétlem, hogy Te Megértettél, sokkal inkább félreértettél...
    Azért neked írtam, mert a Te hozzászólásodról jutott eszembe. Én akartam vezetni, de én már olyan szinten nem vagyok rendtartó, hogy a rendszeres vezetés is gond... :( Pedig tuti, hogyha egy ideig csinálnám, akkor jobb volna, de lusta vagyok... :(
    Régen sokan írtak naplót, és olyan jó érzés olvasva átélni egy élet történéseit... Szeretem az ilyen típusú írásokat!!!

    És a hozzászólásodhoz: szomórú vagyok, hogy ilyennek gondoltál, bár betudom annak, hogy félreértettél... :U

    [Szerkesztve]

  • taltos

    senior tag

    válasz #16741888 #59 üzenetére

    De én nem mondtam neked semmit a hibáidról.. :F Vagy utaltam rá valahol?
    Kövezzetek meg, nem értem... :U

  • taltos

    senior tag

    válasz #16741888 #63 üzenetére

    Az szerintem T/2 volt, es utánna általánosságban mindenkihez szólt... :)
    De már akkor túltárgyaltuk... Peace :)

  • taltos

    senior tag

    válasz Trak #65 üzenetére

    Most erre mit mondja? Azt hogy 100 % -ig egyetértünk... :)
    Ezért írtam, hogy: ''A legtöbben sajnos a szerepjátékot is úgy játszák, hogy nem tudják ''nem tápolni'' a karaktereket.'' Ez arra vonatkozott, hogy nem tudják magukban legyőzni a kényszert, hogy ilyen űbertáp valakit alakítsanak. Ahogy mondtad, ezzel nem is lenne baj, ha nem mindíg ezt alakítanák... és hozzáteszem, hogy még azt a szerencsétlent sem játszák ki jól. Engem ez azért bosszant, mert NEM találok olyanokat, akik szívesen játszanának valami mást! :(

    Mellesleg sajnos hatalmas szerepe van ebben a magyar magusos íróseregnek is, hiszen mindenki, kivétel nélkül tápolja a főhőseit... :U Nagyon érdekes tud lenni egy egy MAGUS regény után elolvasni egy Lovecraft-ot, amiben ugye tudjuk, hogy a főhősnek nem szokása meghalni, a vége azért mégsem happy end... Az ilyen superhero típusú regényekkel novelákkal meg már dunát lehetne rekeszteni, arról nem is beszélve, hogy szerencsére nem ugyanez megy a moziban, a TV-ben, a játékokban... :U

    És ez a szerepjátékos dolog tényleg nem tartozna ide, pedig igen (az ki van zárva, mert nem tudom! :) ). Mivel a legtöbb fantasy író valahonnan merít, valamilyen világba írja a műveit (amiből a legtöbbre van szerepjáték...), ezért fontos a világ. És az írói tevékenységet SZVSZ pedig segíti a jó szerepjáték rendszeres gyakorlása...

  • taltos

    senior tag

    válasz Bencom #70 üzenetére

    …Egyszer majd az Amundok népe visszatér, hogy revánsot vegyen az őket ért sérelmekért. ### De miért? [itt szerkesztettem, mert elrontottam!!!] Milyen sérelmek érték őket? Dzsennek, meg Dzsadok... SZVSZ folyamatos volt a háború eddig is... :U

    Ezt a bosszúhadjáratot az amundok istene, a paktumot megszegő Amhe-Ramun vezeti, és nem tud a seregeinek senki ellenállni. ### Ellenállni? Nekem erről a TV reklám jut eszembe, hogy az MAGNUM jégkrém ellenállhatatlan, azaz hogy nem lehet neki ellenállni :U

    Ez az isten ejt majd egy túszt, egy Kölyköt, akit az aquirokkal kötött megnemtámadási szerződése miatt fog el, hisz ez a Kölyök képes elbánni a hírhedt aquir vezetőkkel, a Kráni Tizenhármakkal. ### Ha az az Isten már ott lesz Yneven, akkor annak már senki nem tud parancsolni... A manifesztációs háborúban azért fogott össze Pyarron és Krán, mert nem akarták, hogy MANIFESZTÁLÓDJON (azaz megjelenjen) Yneven azaz isten, különben már nem tudták volna legyőzni...

    akit az aquirokkal kötött megnemtámadási szerződése miatt fog el, hisz ez a Kölyök képes elbánni a hírhedt aquir vezetőkkel, a Kráni Tizenhármakkal. ### A novelládat olvasó emberek első kérdése: Kik azok az aquirok? :F Milyen szövetségben vannak? :F MI VAN? :F Mellesleg Ediomadban is Aquirok élnek(sőt, vanak is egy páran), és őket nem a kráni 13 -ak vezetik...

    Az aquirok meg is jelölték maguknak ezt a Kölyköt, de ez lett a vesztül, mert így nemcsak hogy ellenállóvá tették a hatalomszavaik ellen, hanem a tudásuk nagy részét is átadták neki. ### SZVSZ elképzelhetetlen, hogy egy isten is ilyen hatalommal ruházna fel akárkit is (nem is akarhatja, és nem is tudja). Még az Ősi háborúkban sem volt egy olyan személy sem (pedig ugye voltak ott Őssárkányok dögivel, meg Úelfek, meg olyan hatalmú aquirok, hogy holdakat tűntettek el az égről... :U ) akinek ekkora hatalma lett volna. Nekem itt szintén erős a tápszag... :U Nem olvastad azt a regényt, amiben az az Őssárkány meghalt, és az az Aquir lebűvölte a holdat? Már ott is látszott, hogy hatalomszavakat használó főhősökkel nagyon nehéz regényt írni, hiszen egyegy szavukkal kontinensrészeket változtathatnak visszavonhatatlanul sivataggá... :U

    A hordozója az egyetlen, aki ember létére teljes terjedelmében ismeri az aquir nyelvet, s ki tudja használni a benne rejlő hatalmat is. ### Főhőstáp 2? :F

    Persze, ezt ő nem tudja magáról, hiszen születésekor került rá a Jel. ### Az elején úgy kezdted, hogy egyszer majd... Most meg múltidőben beszélsz...

    Persze történtek körülötte furcsa dolgok, hiszen amit kívánt az általában teljesült - a legszörnyűbb módon, nem éppen úgy, ahogy az kimondva hangzott. De hát az aquir nyelv már csak ilyen… ### Az aqiuir nyelv a beszédre épül!!! Kívánságra nem. Ha meg ki is mondta, amit kívánt, akkor ott mindenki meghal, már csak a hangtól is...

    Tizenhét éves korában az Amundok végül elrabolják, s rituális gyilkosságra készülnek, hogy megszabadítsák Kránt az efféle kellemetlenségtől, s így nyugalmat remélnek felőlük. ### Megint múltidő. Egyébként miért Kránnak kellemetlenség? :F Vagy itt irónia van?

    Csakhogy a jóslat szól még egy csapat kalandozóról is, akiknek az a feladata, hogy a kölyköt kiszabadítsák, és felkészítsék a harcara, melyen egész Ynev sorsa függhet… ### Sok helyen rossz szavakat használsz... Feladat? Az iskolában matek órán... Esetleg küldetés vagy valami magasztosabb cél. Ők szabadítják ki? Miért? Kránnak nem lenne elég ereje? Hiszen ha csak a kráni fejvadász klánt nézzük, vagy a méregkeverőket, vagy a sötételfeket...
    Ez is baj ezekkel a tulspirázott történetekkel, hogy az ember érzi, hogy nem való abba a világba. A készítők így is telerakták hatalmakal, amikkel azért 3 kalandózó nem vetekedhet. Akkor miért mindíg ők oldják meg a dolgot? :F


    NA! Remélem nem sértettelek meg, csak felhívtam egy két nekem elsőre feltűnő dologra a figyelmedet. Ha akarod, a többi írásod nem elemzem így mondatonként (persze ha akarod, akkor sehogy sem... :) ). Csak az a lényeg, hogy így ezzel nagyon támadható felületet adsz, mert tapasztalatlan vagy... :U SZVSZ azt kellett volna csiinálnod, hogy írsz novellákat, és saját magad olvasod el fél év múlva, és akkor ugyanezeket látod majd, mint én, és örülsz, hogy az új novelláidban ilyen szarvasbakikat már nem követsz el. Mellesleg vigyázni kell az ilyen világmegváltó regényekkel, hiszen mint tudjuk, Ynev sorsa meg van írva...

    [Szerkesztve]

  • taltos

    senior tag

    válasz Trak #80 üzenetére

    Tudom, pl. van egy, aki egy belső tartomány ura (helytartója :F ), de még a kinevezést sem tudták átadni neki, mert nem mer odamenni senki ''felébreszteni''.

    Igazán a lényeg az, hogy a szervezeted képes legyen odot tárolni, és meglegyenek azok a hangképzéshez szükséges szerveid, amikkel hatalomszavakat tudsz használni. Mert aquir -ul egy-két dorani mágus is tudhat, de azzal nem sokat érnek... :U

    Megvan a summarium, és elolvastam egyszer kétszer (az egészet... :) ), tudom, hogy milyenek vannak.

    Mellesleg mindenben amit mondtál igaz!

    Én akkoris azt javaslom, hogy valami komolyabb regényeket olvasson, mert a magusregények nagy része abból a szemszögből, amit írtam, xar... Még a renegát tetszett, de már elvetik a sulykot a többiben:
    - egy bárd, akinek minden íjlövée talál
    - egy fejvadász, aki lemegy ediomadba, és tapossa az aquirfejeket... :U

    Szerintem olvasson Lovecraftot! Mostanában egyébként is lehet kapni a boltokban tőle egy két könyvet... Ajánlom az Árnyék az időn túlról c. -t! :)

  • taltos

    senior tag

    válasz Cathfaern #82 üzenetére

    Kérésed számomra parancs! :)

    Vagy az ''Acél és Oroszlán'' vagy a ''Korona és Kehely''. Valamelyikben le kell mennie Ediomadba egy Ikernek, hogy szedjen össze valami tekercset vagy valami ékkövet, aztán ott össze vissza tapossa az aqzuirok fejét... :U Jó hogy az aquirok korcsok voltak, de akkor is...

    Tier nan Gordouin (vagy hogy írják...). Minden egyes régényében Ő az abszolút legyőzhetetlen... Minden íjlövése talál, abból a 200 lövetű nyílpuskájából. Egyébként a szerző is beismerte, hogy ez a karakter egy Ad&d -s karaktere volt, és nagyon feltápolt, de ez ugye egy kiskedvenc... :U

    Ezek a történések mind meg voltak magyarázva, de visszagondolva a regényekre, olyan képtelenek. Nem illenek össze... Az ember amikor elolvassa, még csak csak belelkesedik, de utánna visszagondol, hogy hol itt a MŰVÉSZET??? Kb. olyan, mint amikor megnézed a Pengét (film). Akkor a zene miatt, meg az efektek miatt azt mondod, hogy jó, de utána??? Hát igen, elég valószínű, hogy az a balfék napi 23 órában írtja a vámpírokat. Nincsenek barátai, nem érdeklik a politikai események, meg ilyesmik... Olyan xar... :U

    Még egy hasonlat: Olyan, mint amikor meglátsz egy jó csajt, és azt mondod, hogy ezt aztán megb... Aztán esetleg meg is, vagy nem, de összejöttök, és rájössz, hogy ez az egész így nem kerek. El tudsz vele menni a strandra, vagy egy étterembe, vagy felvághatsz mások előtt, De ez az ember majd ki fogja takarítani a WC-t 5 év múlva? Ez fogja beszélni tanítani a gyerekedet? Ez fog a pénzeddel gazdálkodni???

    Szval én már inkább keresem a novellákban a másságot. Azt, hogy ne felejtsem el, és hogy oldalanként meg kelljen állnom gondolkodni, mert minden egyes mondat megfog. :U Ez kell nekem! :)

    Nem tudom értitek-e miről beszélek? Olyan, mint amikor belegondolsz, egy szerepjáték közben, hogy hogyan lehet nálad annyi arany (kiszámolva 150 Kg...), vagy hogy ki csutakolta le utoljára azt a pompás paripádat, ami már 3 éve hű társad? Mikor voltál utoljára nővel? (mrt ugye egy férfiembernek az is kéne egy bizonyos időnkén) Mikor is volt a kalandozótársad születésnapja?

    Hmm. Kiábrándulok... :)
    Valaki, aki kb. ilyen beállítottságú, mint én, nem tud ajánlani valami jó regényt/írót?

  • taltos

    senior tag

    válasz MUŁĐER #84 üzenetére

    Hááát, olyat még nem olvastam... :U :)

    Következőre: Nem! Van olyan Fantasyban is (pl. Ars Magica regények, novellák), csak az a baj, hogy ebből a műfajből ezt az egyet ismerem, valamint már olvastam az összes magyarul fellelhető írást (nincs sok belőle, mert egy nem hivatalos hivatalos kiadás miatt az Ars Magica tulajdonosa nem nagyon szíveli a magyarokat... :U )

Aktív témák