Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoli bácsi

    őstag

    Milyen előketartó vált be nektek?
    Nekem ilyen rugós [link] volt eddig, és mellette..szégyellem a pofámat, de hungagarocell darabokon lógott még jó pár előke.
    Most szembesültem vele, hogy összegubancolódott ott minden, hogy szezon végén a szokásos eltakarításokat eszközöltem.
    Ilyet vettem pecaboltban ma: [link] Ilyen volt nekik.
    Kevesellem ami belefér, valami komolyabbat keresek még.
    Valami ilyesmit vettem volna, de nem volt most nekik, ez olyan elegáns: [link]
    Nektek mi vált be..? :)

    A merítőhálókat, fejeket elmostam, meleg mosószeres, gyenge ecetes vízbe. Száradás után befújtam őket glicerines vízzel, ugye már szinte csak gumis anyagúakat használok.
    Ecetes víztől szagtalan meg tiszta lett, a kis glicerintől meg újszerűen csillog, és gyaníthatóan az élettartamának is jót tesz. El nem hittem volna amúgy, mi kosz kijött belőlük.
    Minden gumis dolgot (pl műanyag ablakok tömítése) glicerinnel kezelek. Gyógyszertárba párszáz forint (2 deci egy évre elég nekem). Vízzel higítom, persze nem oldódik alapból, a titok egy csepp permetezéshez használt tapadó.Vagy ecsettel kenem, vagy ilyen esetben spricnivel fújom (kiürült ablaktisztítós flakon tökéletes).
    A szürke, mattult hálók újszerűen csillogó feketék lettek. ;)
    Hátha valakinek megtetszik az ötlet. :)

Új hozzászólás Aktív témák