Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • trialboj

    őstag

    válasz RaiZka #113704 üzenetére

    Hogy lehet oda felkeveredni? A mansellt padlóztad? :P

    Van strava segments rajta? Mi a leggyorsabb kör?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Na befejeztem a bringa teljes átvizsgálását, ujrazsíroztam az összes forgáspontot, és meglepő módon egy besült csapágyon kívül amit sikerült javítani, semmi hibája nem volt ez is ritkaság számba megy, legalább is nálam.

    Runner ajánlotta ezt a Motorex zsírt, a telóba, az érdekelne, hogy ezt az összes többi alkatrészen is lehet használni? Pl csapágy újra zsírozásánál, vagy egyéb kevésbé kényes de fontos helyeken.

    (#113744) bringasisti
    Ezt pontosítanád nekünk egy csöppet? Csak mert a bringán a leggyakoribb a 3-5 8-12 nm opciók, tehát a te 0-300 as példád nekem úgy jön le hogy 20 alatt és 290 nm felett már úgyis mind1, ha nem olyan precíz.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz HollyBoni #113794 üzenetére

    Szerintem azzal nincs baj, én is égig emeltem amit még enged a villanyak, nem olyan megterhelő a deréknak, hosszú távon. Viszont ilyenkor magasabban van elöl a súlypont és hamar elemeli az orrát. Az említett bringával pedig épp egy rövid de meredek túrát toltak 800m szinttel, szóval ott már igen csak gond lehet, ha nem tudsz nyeregben maradni.

    Mindenki úgy lövi be ahogy neki jó, én a környéken a legmeredekebb részeken ahol még fizikailag képes vagyok erőből felmenni ott nyereg hegyén épp h felmászok, tehát ha limiten is de win win megoldás :D

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Senki nem szokott úgy edzeni hogy súlyokat aggat a bringára? A köv pár héten régi ismerősökkel mennék tekerni, de ők elég kezdők. Ma is voltunk, ők kb 6al másztak, majd séta. Mindenkinek én hoztam a kulacsot, de így sem voltunk közel sem egalban.

    Olyasmire gondolok amit nem a bringásra aggatunk, tehát nem homokzsák a táskába, mert az kinyírja a derekamat is, hanem a bringára, pl a felsőcsőre valami nehezék, ami nem barmolja össze a fényezést.
    Ezzel rövid távon is lehetne kicsit erősödni, és edzeni a komolyabb emelkedőkre.

    Próbált már valaki gumipók módszerrel segíteni valakit mászásban? Nincs rá semmilyen komolyabb megoldás, hogy a fittebb bringás legalább aszfaltos emelkedőn fel tudja úgymond húzni a másikat, ha annak nem megy?

    Ma úgy csináltunk hogy mellé mentem és a hátát fél kézzel megfogva feltoltam, de rengeteg energiám elment arra hogy testből tartsam magamat egyeneses mert a kormányt csak 1 kézzel fogtam.

    Csak néhány hétről lenne szó, utána lelépnek, nem opció a könnyebb bringa meg edzés stb stb. Meg akarok mutatni pár érdekesebb helyet, de ezekhez min 300-400 szintet kell mászni, és egy kezdőnek ez sok.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz Talala #113817 üzenetére

    Reviews

    Az hogy drágák :)) szerintem jobb mint a shimano, kényelmesebb vagy kellemesebb a váltó használata, nekem a fékek is jobbnak tűnnek, persze a levegőztetés egy katasztrófa, szóval csak erős idegzetűeknek ajánlott sram fék.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz Talala #113819 üzenetére

    Olajcsere / levegő kiszorítása a csövekből hogy újra kemény legyen a fogáspont. Nem ismerem a féket, olvass bele a linkelt értékelésekbe, guglizd meg hogy biztos szereti egymást ez a két márka.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz Hasaggymeg #113824 üzenetére

    :)) ez a nyeregtáska dolog még jó ötlet is lehet, telerakom homokkal, és remélhetőleg nem karcol meg semmit... hátha van a lidlben valami.

    #113822) lsebestyen
    Ez hihetetlenül demotiváló a kínlódó félnek :P Csinálták velem 2 éve, nagyon lerántotta a kedvemet. Persze csak ha bringás vagy és indokolatlanul nagy az arcod :))

    Amúgy találtam lehetőségeket vontató kötélre is, de nevetségesen amatőr mindegyik. Olyan mintha a tervezők életükben nem ültek volna bringán, egyik sem biztonságos, ellenben kva drága.
    Ezeknél egy sima kötél is jobb megoldás, csak a kampó része kérdéses, mert ha esetleg elszakad az átüti valamelyiknek a koponyáját, anélkül meg macerás felpattintani.

    [Ez] pl még talán jó ötlet is lenne, ha kitaláltak volna valamit hogy ne feltétlen a kormányt tépje, és főleg nem egy oldalról, terepen ez veszélyes lehet a hátsónal állandóan ellentartania kell. ja Az ára pedig majdnem barátságos 300 ropogós amcsi dollár.

    Mifrancért nincs erre kereslet? Olcsóbb mint egy ebike a kevésbé edzett ismerős/haver/barátnő/feleség/gyerek részére, és nagyjából ugyan azt csinálja, egalizálja a bringások közti erőnlétet.

    (#113827) 5381 Ha lenne ebike én is azzal mennék :P Senkit ne viszek olyan útra ami sokkal nehezebb mint az állóképessége pont azért hogy ne maradjon rossz emlékkel. Ha nem bírja sétálunk felfele, csak ez olyan nomád, az okos eszközök és mesterséges intelligencia hajnalán.

    [ Szerkesztve ]

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Tegnap összejött az eddigi legnagyobb csoportos túra 40+ fővel, és egyben a legbrutálisabb bőrig ázás ever. Egy felhő nem volt az égen mikor bementünk az erdőbe, és alig 40 perc után mikor kiértünk, pár kmre már esett.
    Útólért, és mivel abszolút nem készültem rá, semmim nem volt, még a telefonomat is rásóztam valakire hátha úgy megússza. 15 percet tekertem szakadó esőben, végig attól féltem megfázik a derekam, nagyon hideg volt a mez, feltűrtem hogy ne érjen hozzá a derekamhoz, így kicsit jobb volt, nem tudom hogy ez okos dolog-e.

    A legmeglepőbb az volt hogy kb 10kmre a nagy esőzéstől csodálatosan sütött a nap, és száraz volt minden, szóval megálltam szárítkozni, és a forró aszfalton felmelegítettem a bőrömet is :) Innentől félmeztelenül hazatekertem.

    25kmre voltunk mikor elkezdett esni, ennyit nem tudom hogy toltam volna le olyan időben, az orromig láttam kb. miután bőrig áztál és le is hűlt mindened, okos dolog megállni fedett helyen, hátha elmegy a felhő? Én féltem hogy rám hűl a bőr is, ha megállok az első buszmegállóban még az eső alatt.

    A csoport nagy része sokkal lassabban tudott "menekülni", nagy részük nem volt edzett bringás, hogy ők hogy úszták meg arról nem tudok semmit, de megtörténhet hogy sokan megutálják ezután a túrázgatást.

    1 hét alatt ez a második elázásom, ez már több mint tavaly összesen, szóval kell egy esőkabát.

    KERÉKPÁROS ESŐKABÁT 100,

    [KERÉKPÁROS ESŐKABÁT 500]

    A kettő között van különbség? Érdemes a drágábbat venni?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz 6030D #113902 üzenetére

    Nem találok összehasonlítást, hogy mivel jobb ha jobb az 500as. Az értékelésekben sokan írják amit te is, meg vannak akik szerint szellőzik. Akkor talán a legjobb megoldás a 100 as és ha nem válik be idén, akkor egy év végi promóban vadászok én is egy komolyabbat.

    Ez amúgy nem használható széldzsekinek? Gondolom nem mert beleizzadsz akkor is, de ha komolyabb modellt nézel sem lesz kettő az 1ben? :)

    (#113905) eddie1978
    Én is így gondolkodtam, de haverok pl megálltak az első buszmegállónál, és megvárták amíg eláll... Mondjuk rajtuk volt esőkabát.

    (#113907) Mezga Aladár

    Anélkül elég szívás alacsony nyomásról felfújni. Van egy ilyen belsőm, nem megy rá gyűrű, kézi pumpával össze vissza gyötörtem defekt javításnál, 2-3 ilyen alkalom és tuti kampó a szelep környéke... mondjuk az is igaz, hogy 3 folttal toldott belső talán már nem kellene többet fusson.

    [ Szerkesztve ]

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    : )))) Úgy érzem lazán indulhatnék a lelkes de balf@sz bringa szervizesek bajnokságán.
    Hátsó abroncsot cseréltem a két gépen. A régebbi felnin rettenet állapotban volt a felniszalag ezért vettem mindkettőre újat, gondoltam ez megoldja a helyre pattanó abroncs problémát is.
    Összeraktam mindent, a tubeless ready felnin nem ugrik helyre a gumi akármit csinálok, szappan, feszegetés, túlfújás, ütögetés nagy szlalom.
    A másik bringán minden ok volt, mikor indulok be látom h leeresztett a kerék, valószínűleg sikerült odacsípnem a belsőt.

    Az egyetlen megnyugtató dolog, hogy a közel rohadó felniszalagot -2- szép újra cseréltem :)

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz deny330 #113965 üzenetére

    Olaj az nehezebb, mindenkinek más preferenciája van, ha tiszta láncot akarsz akkor pl mucoff dry, ha csendesen akkor nem tudom :)) a többi olajam rettenet dzsuvás láncot varázsol 5 km alatt.

    Zsírra viszont Runner mondott egy jobb fajtát. Mondjuk ő csapágyakra ajánlotta, de szerintem ha arra jó akkor jó pedál meg egyéb fém fém találkozásra is Motorex

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz Hachiko95 #113983 üzenetére

    Ha aszfalton nem mész ÉS nem valami sziklás helyen csapatod, ami szinte kizárt, akkor lazán beeshetsz 2 bar alá.

    2 bar körül akkor vagy bajban ha olyan helyen mész ahol sok szikla van ami felütheti és kivághatja a belsőt, és külsőt is, illetve ha ágakkal benőtt technikás terepen mész ahol hasonló a helyzet, felütöd becsípi a belsőt, és ha nincs szerencséd még foltozni sem lehet.

    Minden bringámmal 2 bar alatt járok, és semmi gondom nem volt, egy régi 26os bringámmal egy haver jött többször is 2 barral, 2.1 es kenda nem slick de aszfalt gumikkal van szerelve, semmi baja nem volt sosem.

    Túl van ez misztifikálva, aszfalton kicsit szívás a 2 bar, de 2.2nél meg elpattogsz terepen, és inkább ott legyen élvezetes a monti, aszfalt az ígyis-úgyis szar.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz jjeahh #114037 üzenetére

    Én ma elkerültem a vihart, de bringázás szempontjából ez a nyár egy kalap x. Amilyen hamar beütött a tavasz annyira takony az idő, a fellazult utakat meg a traktorok szétbarmolták, kb járhatatlanná téve, még eső után 1 héttel is. Azokból az árkokból sosem párolog el a víz, áhh kinyírták a legközelebbi erdőnket.

    Ez jónak tűnik van gumi rajta ahol kell, viszont nincs szellőző nyílás a tetején, izzadós mászásnál nem párásodsz be?
    Én is kellene vegyek valamit, mert félek hogy ennek a rockbros cuccnak a lencséje tovább rontja a szemem, de csak hasonlóan bóvli minőségű és stílusú szemüveget vannak az itteni boltokban, a neten meg nyilván annyi van hogy ott hamar elvesződöm köztük : ))

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz jjeahh #114057 üzenetére

    Én inkább visszakérdeznék, hogy ennyire óvják nálatok az erdőket? Egyik kisebb erdőt már körbeszántottak, és árkot ástak, hogy ne tudják olyan könnyen vinni a jómunkásemberek.

    Ok, most már kezd érdekelni ez a szemüveg dolog, megnézem honnan lehet szerezni.
    De továbbra is ez a sirocco brand tetszik, azóta olvastam róla egész jó teszteket, semmi jelentős hibára nem hívták fel a figyelmet. Egyetlen gond vele, hogy nincs tiszta lencse, és ami szürke az is nagyon sötét a valós képeken.

    (#114044) StLui
    Jaja, az a megoldás, csak hát olyan meg nincs sok, ami van az meg unjuk.
    Tetőcsomagtartó lenne a megoldás, ha sikerül megbarátkoznom villámzáporokkal :)

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz StLui #114072 üzenetére

    Én stravazok oda és vissza, minding más szegmensen próbálok faragni kicsit, és ezzel szórakoztatom magam. És pont hogy fura a gondolat, hogy autóval járjak bringázni :)) Persze más a stílusunk, én túrázni és felfedezni szeretek, te meg csapatod lefele mint a veszett. Olyan bringával mint amit most vettél, én sem szívesen tolnék le 20-30km-ket aszfalton.

    Egy autóval 1 bringás 100km oda vissza, szerintem óriási pazarlás, és ekkora távolságban még mindig csak jó indulattal nevezhetném hegyeknek a fekete erdőt :)

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Lőttem pár képet a bringáról, csak úgy szórakozás képpen, és mert végre vettem a fáradtságot hogy összedobjam az első sárhányót, ami több pontos javít az amúgy is mutatós gépen.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz robee19 #114119 üzenetére

    Én nem látom mit kell itt nézni. De a legnagyobb tányéron nem egyformák a fogak, hogy segítsék a gyorsabb és pontosabb le/fel váltást. szóval az még nem probléma, xtr hajtókaron is találkoztam fura arányokkal, de azt mondták minden okés.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz robee19 #114146 üzenetére

    Ezeket ne nyomtasd ki plz :P Mind nagyon nagyon amatőr, ezek a betűtípusok 10 éve pörögtek, mikor még nem nyílt ki a net, és csak pár oldalon lehetett ingyenesen letöltögetni.

    Ha te akarod megoldani, guglizd meg a google font szavakat, rengeteg profi font van, és mind ingyé' Montserrat, raleway, cabin, open sans, ezek profi fontok, játszani kell a vastagággal és bármilyen szöveget szépen feldobnak. typo ideas ra még rákeresel, és rengeteg király ötletet találsz, hogy lehet bármit sokkal izgalmasabban kiírni.

    De nem árt megemlíteni hogy a sima négyzet alakba körbe trimmelt sticker, nem túl badass. Ollóval körbevágni, v legalább a széleket lekerekíteni ajánlott, ha a háttér elüt a váz színétől, ami sanszos, akkor megint romlik az összhatás. Fóliára nyomtatni, pedig már nem egyszerű, szóval ide kell egy kis utánajárás és egyeztetés a helyi kisebb nyomdákkal.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Szépen megszivatott a decathlon.

    Esőkabátot akartam venni, neten megnéztem hogy mi van készletes semmi sem volt, a sima 100as esókabát kellett volna ez kék színben is 5 napos szállítás lett volna, zöldben meg 14. Ezért az 500ast rendeltem, zöldben az szombatra kellett volna ideérjen. Erre 2 nap múlva jön a mail, hogy megérkezett, elmentem átvenni, szétnéztem a boltban és tele volt, zöld kék, 100 és 500 ad modellel. Az hittem hogy az én rendelésemmel eggyüt küldtek új készletet, de itthon megnézve csak nem mutat készletesn semmit.

    Szóval nem érdemes hinni az oldalnak, ha valami sürgősen kell, akkor meg kell próbálni a boltban. Ja és amúgy az sem megoldás hogy megkérdezed az eladót, mert ők sem tudták megmondeni hogy egy másik termék van-e még, elküldtek, hogy nincs és megtaláltam egyedül, egy másik sorban.

    Találtam viszont egy ilyen ujjatlan mezt Kicsit sokallom egy btwin márkához képest, de ami a lényeg hogy a design sem jön be, nem használ valaki ilyesmit, ötlet hol lehet ilyet lelni? Nem értem hogy a bringásoknak miért nem barnulhat le a válluk : ))

    [ Szerkesztve ]

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz Napfénysüti #114214 üzenetére

    Nagyon beleszerelmesedtem én is egy Neuronba, aztán megtaláltam a canyon trustpilot értékeléseit, és szinte csak rosszat írtak a supportra. A bringák jók, ha megjön rendben és nincs gond okés, de akiknek valami nem stimmelt és segítség kellet azok csak rosszat írtak róla, és nuku kártérítés.

    Annyi azért biztos hogy a csomagod el nem tűnt, amíg tracking van rajta és nem kézbesítették addig a cég feladata, extrém esetben el is állhatsz az átvételtől, de gondolom ez nem opció, ha pár napon belül megjön.
    Már írták, hogy nagyon lazán tudják védeni magukat azzal hogy ünnep volt és vagy rengeteg a rendelés és kicsit megcsúsztak.

    Remélhetőleg hamar kézben lesz és utána már nem izgat majd. Am ha lehet eun belül DHL only.

    (#114228) 6030D
    Én is ma rendeltem wiggleről, 50 eur felett ingyenes az untracked szállítás, ez futárt jelent vagy postára megy? Csak mert a csomag nagy, és a posta valamiért bojkottálja az értesítőket, szóval tracking nélkül nem biztos hogy megkapom.

    Ilyen zseléket én is néztem, de sokalltam, főleg mert nem hiszem hogy bármit nyújtana a teherbírásomon. Én ilyet vettem decaból ez jó valamire? placebó miatt gyorsabban felmásztam pár helyen, de szerintem kb annyi haszna van mint a citrom+cukor adaléknak a kulacsba.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz jjeahh #114259 üzenetére

    Nyúlásmérőből olyat vásárolj amin van egy hiteles márka bbb/xtools szint legalább. A kínai neve nincs dolgok nem jók, mert ott semmi garancia nincs rá hogy precíz lesz.
    Éh ha egyszer megvan akkor nem elég félévente csekkolni, nekem a trek bringámon gyorsan szétpkopott a lánc az utolsó pár 100kmen, és elcseszte a sort is, azóta az új lánc darál 1 picit, 1-2 sebességben.

    A kazettatestet nem olyan nagy meló megnézni, és szétszedni, viszont hogy hol találsz egy pont olyat mint a tied azt nem tudom. Hasaggymeg, előszeretettel mókolja a sajátját közel majd havi szinten, szóval ő biztosan tud majd benne segíteni.

    Az sram lánc csak magábal, szerintem azon kívül h drágább nem sok előnyét látod. Én ajánlom a teljes sram hajtást, ha van rá lehetőséget egyszer próbáld ki, min x5 szintet, de x7 és x9 az ajánlott. Sajnos újonnan már csak x9et lehet beszerezni a többi kifutott, de ha nekem teljes hajtás csere kell majd akármilyen precíz az slx, váltani fogok, mert az sram kényelmesebb, (nem mellesleg a 2013as x7 modellben is van egy brutál rugó, ami szépen feszíti a láncot, a 2015ös xt meg úgy csörög mint egy kolomp a rázós lefeléken)

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Vettem egy narancs betétes bringás nadrágot dekából, gondolom 500as nem tudom. Ma tekertem vele egyet, és eléggé csúszkáltam, aszfalton nem volt túl jó, terepen már nem vettem észre, mondjuk egy rettenet túra volt lehet azért nem figyeltem.

    A gond hogy hazaérve az alsógatyám beleizzadt, és át is vette kicsit a narancs színt. Na most ez nem tudom mennyire normális, de ha már használva volt, senki nem cseréli ki nekem, meg hogy bizonyítsam hogy fog az a kva szín :))

    Itthon vízben megáztattam és nyomogattam de annyira nem ereszti a színt h látszódjon. Most akkor így jártam?

    Vagy ez elmúlik pár alkalom után?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz dunkel #114313 üzenetére

    Nem tűnik túl okos dolognak. Minden tekerés után moshatom? A szivacsos rész miatt lassan szárad, az anyaga és a varrás sem tűnik igazán minőséginek, szerintem ez 10-20 mosás után bomlani kezd majd...

    Ettől eltekintve az sem jobb ha a fenekemet fogja meg a narancs szín : )))) Nem mostam ki első használat előtt, most viszont igen, remélhetőleg ez megoldja.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz Napfénysüti #114319 üzenetére

    Ne vicceljetek már, olvastam itt régebben hogy ezt ajánljátok valakinek ,de azt hittem szívatás. A narancssárga szivacsos részre kellene pucér fenékkel ülnöm? Miért higiénikusabb ez mint boxerban?

    Ha most majd az jön hogy nem árt hintőporozni is, berosálok.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Nem tudom volt-e már róla szó, de azért ez az ügy egyre ijesztőbb lesz, aki követi a Tolvajkergetők pereskedését, az tudja hogy hihetetlen amit művelnek velük, de ez a legutóbbi videó ahol házkutatás után rabosítottak 9 embert a 48-ból akik beszóltak, az ügyésznek, már a legdurvább diktatúrákat idézi.

    És az ügy komolyságát tovább emeli, hogy Tomcat, aki otthon van a jogi témában, már elhagyta az országot és valószínűleg európát is, és olyan helyen van ahol nincs kiadatás, mert már ő sem látja reálisnak hogy a köv tárgyaláson ne kaszálják el őket, annak ellenére hogy minden bizonyítékot megcáfoltak, és úgymond semlegesítettek.

    Ez eredetileg egy remek kezdeményezés volt, eljutott Kolozsvárig, sőt már alakult a váradi csapat amibe jelentkeztem is, és most itt tartanak páran, hogy menekülniük kell a saját országukból, mert koholt vádak alapján minden szabály megszegve börtönbüntetést kapnak majd egy olyan verekedés miatt, amit nem ők robbantottak ki, és semmi nem úgy történt ahogy azt a vádiratban leírták.

    Ezt le akartam írni, mert rettenetes érzés volt a videó végén felismerni, hogy itt már nem bohóckodásról van szó, hanem komollyá vált az ügy.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    A tubeless témához én annyit raknék hozzá, hogy többnyire akkor indokolt ha sziklásabb v gyökerekkel tarkított terepen mászkálsz komolyabb sebességgel, alacsony nyomással.

    Én nem ilyen helyen járok, és 1.7-1.9 barral vígan eltekertem egész évben, 2 defektem volt, mindkettő lassú és egyből ahogy felkerült az új külső, és mindkét alkalommal mezőn kóvályogtam, mert kicsit eltévedtem.

    Mivel TL rendszerrel is ajánlott belsőt vinni magaddal, ezért ahogy Hasagymeg is leírta, casual bringásoknak akik nem őrjöngenek, teljesen felesleges.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz Szakbarbár #116105 üzenetére

    Engem idén kevesen akartak elgázolni, talán 2-3 olyan autós volt aki úgy kezdett előzésbe velem szemben hogy jóval 70 felett húzott el, viszonylag közel hozzám, ez kicsit ijesztő volt, de legtöbb esetben mindenki szépen kikerült hátulról.

    Nagyobb túrákon mikor hazafelé tartok, én végig az aszfalt legszélén megyek és nem húzódok tovább akármi jön mögöttem, de frusztráló tud lenni mikor hallom hogy egy kamiont tartok fel, viszont mikor megelőz óriási távolságot tartva akkor meg jó érzés hogy nem centizte ki.
    Amúgy az átlagos szélességű utakon a személyautó simán meg tud előzni ha csak a vonalig megy ki, és ilyenkor még szembe is jöhet autó, szóval ritka az az esetleg hogy valaki megijeszt.

    Errefelé, Romániában nincs olyan hogy biciklist tiltó tábla, ott még ahol akarsz, és mersz, lehet ennek is köszönhető hogy 1-2 szakaszon kicsit idegesebben az autósok, mert ott nem lenne szabad bringával tekerni, de ha más út nincs akkor ott mennek.

    Szerintem messze vagyunk attól hogy minden autós teljes értékű résztvevőnek tartsa a bringásokat is, főleg a városban, de én sokkal biztonságosabban érzem a főúton való tekerést mint pl 3 éve.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Ezt Debrecenben lőttem, először oltári marhaságnak tűnt, de lehet hogy van értelme? Miért van a faltól fél méterre az a csík?

    Nem a sétáló és kerékpár részt kellene elválassza?

    [ Szerkesztve ]

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz Bici #116191 üzenetére

    Biztos hogy megfelelő méretű a golyós csapágy ott lent? És próbáltad fordítva berakni? Ha fent minden okés, lent csak ezt a csapágy az egyetlen dolog amit cserélgetni tudsz.

    Így egy métert sem mehet, mert tiszta kosz lesz, és tönkre megy seperc alatt.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz StLui #116229 üzenetére

    Ez egy nagyon érdekes találmány, kár hogy még első előtti generáció, nagyon amatőr a kialakítás és design.

    De ha elterjedne és kicsit továbbfejlesztik, szerintem én is kipróbálnám, mert ezzel nem kellene attól félni hogy óriás borulások lesznek az első pár hónapban, amíg nem rögzül tökéletesen a kioldó mozdulat.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz Mezga Aladár #116241 üzenetére

    ÉN nem attól félek, és szerintem mások sem, hogy kiröhögnek az ismeretlen emberek. Sőt szerintem nem is városban a nehéz vele, hanem azt megszokni hogy mikor technikás részeken esetleg megcsúszol, hogy old ki, miközben már dőlsz elfele. Nekem 23 év tekerés van a lábamba fejemben én ezt nem tudom mennyi idő alatt tudnám átprogramozni.

    És ha egy nem szerencsés helyen beborulok az árokba és odaverem magam egy keményebb sziklának v gyökérnek, akkor szerintem több bajom lesz mint amennyi előnyt ad ez a rendszer.

    Az említett mágneses megoldás érdekesnek tűnik, hátha elterjed, és akkor minden hasonlóan gondolkodó, adhat egy esélyt ennek az amúgy remek megoldásnak.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz ro_bert17 #116254 üzenetére

    Mivel ez egy slick gumi, és pont a futófelület közepén van, ha rámész egy kisebb kavicsra ami beletalál, egyből szétrobbanhat, ez pedig kanyarban azt jelenti hogy...

    Nem éri meg spórolni rajta, még ha viszonylag új gumi akkor sem.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Ráfüggtem A kerékpárgurus Ocsibácsi videóira : )))) Annyira rettenetesen kínos minden mozdulata, hogy végig rosszul éreztem magam mikor először láttam, most viszont valami beakadt nálam, és megnéztem jó párat. Mintha csak és kizárólag a 10-13 éves korosztállyal akarna kommunikálni, mert azt nem tudom elképzelni hogy ennél érettebb embereknek ne lenne masszív szekunder szégyenérzete, ilyen ripacskodás láttán/hallatán.

    Na de valami hasznosat is mutatott. Ez a dupla lock kar a kormányon engem is foglalkoztat 1 nagyon picit.

    Aki esetleg ért hozzá tudna segíteni abban, hogy ez pontosan hogy működik, és milyen feltétlek kellene hozzá?

    Pl elöl reba, hátul fox float 3 állású rugóstag van, akkor ez már alapból kiesett?

    Ehhez a hátsó taghoz (FOX FLOAT CTD Evolution LV 184x44mm) lehet egyáltalán ilyen kormányról állítható rendszert kapcsolni?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Milyen marhaság már ez? "The Spectral:ON is not available in your country yet. Enter your e-mail address and we'll notify you!"

    A canyon nem abból él hogy neten megrendelem és ők meg leküldik bárhova? A többi modellt szállítják az országba.

    Nem tudja valaki a spectral ON elektromos bringa árát?!

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Ezt az oldalt ismeri valaki?

    FB hirdetésben jött szembe, valahogy megkerülte az adblockot. Tetszenek az egyedibb grafikák, viszont az áruk pont annyi mint az olcsóbb kinai cuccoknak, szóval nem tudom hogy mennyire jó választás.

    10k ért a linkelt cucc, nadrággal együtt, még elfogadható? Nekem elég lenne a decathlon minőség, csak kicsit egyedibb grafikával.

    Az ilyen olcsóbb cuccoknak a legnagyobb hátránya hogy mosás után hamarabb elkezd színt veszteni vagy foszlani? Vagy rossz a szellőzése is, és emiatt kerülendő?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz zoli03 #116382 üzenetére

    Hol használod? SLX, XT is gyenge lett volna? Én az SLX el szemezek már egy ideje, de nem tudom eldönteni hogy megérné-e a cserét.

    A hasonló szintű sram fékekről nem tudok semmit, de eddig az elixir 5 volt ami leginkább tetszett, érzésre és fékerőre is.

    Te próbáltál többfélét is?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz 6030D #116406 üzenetére

    Valahogy én is így gondolkodom a legtöbb alkalommal, viszont ha belegondolsz hogy az utakon közlekedő bringások jelentős része, nem kimondottan edzett, ilyen szempontból, vagy épp most kezdett a közlekedésben részt venni kétkerekűvel, azt egy ilyen centizés, lazán bevághatja az árokba, onnan meg a kórházba.

    Ez a Cikkszám kinéz, dolog mit jelent? Nekem is van tapered headset, amiben szerettem volna kosaras csapágyat cserélni, de a boltban azt mondták ilyen nincs és nem is hallottak nagyon róla, hogy modern headsetbe nem ipari csapágy megy.

    Na most erről a kis alkatrészről, hol nézek cikkszámot, vagy hogy tudnám bárhonnan megrendelni hogy biztos jó legyen? Esetleg egy még régebbi 2013as bringához lehet még tengelyez gumi porfogót rendelni cikkszám alapján?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    A hétvégén a város szélén jártam egy olyan negyedben ahol ritkán járok, kavicsos út van végig leejtő majd kiegyenesedik, gurulok tök lazán, nézem a földet, kerülgetem a gödröket, erre megcsillan valami színes a szemem sarkában és mire felnézek és befókuszálok, hogy mifranc, már 1 méterre vagyok tőle.
    Egy tökéletesen nyak magasságban kifeszített piros kötöző szál volt. Egyből satu fékeztem de már neki is mentem, teljesen megfeszített izomzattal, volt egy érdekes fél mp, amikor bevillant a lámpaoltás gondolata, de leszakítottam, és egyből megálltam. (mikor felfogtam hogy mit látok, és nem tudom kerülni, valamiért biztos voltam benne hogy drót lesz, és nem fog elszakadni.)
    Először azt hittem csak hallucináltam a kötelet, de mikor visszanéztem lifegett a kerítés, és fújta a szél a műanyag szálakat. Ma vettem észre hogy nem csak 1 piros folt maradt utána, hanem kézzel is könnyen érezhető hegesedett seb van a torkom alsó részén.

    Az emberek egyre idiótábbak.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Lehet már volt : EBringás videó H andrástól

    Ha Runner érdekelt a témában, olyan szempontból hogy segítenél neki, hol lehet szép helyeket tekerni, mit mutasson be stb. írj neki a videó alá, szinte biztos hogy válaszol rá, és lehet összejön valami kis király coprodukció :P

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Arról mit tudtok, hogy akik pedelec bringával tolják, hogy stravaznak? Szarnak bele és csapatják rendesen, vagy van valami beállítás amivel ki tudják kapcsolni a listán való megjelenést? Mert gondolom őket is érdekli, mekkora császárok, de nem lenne korrekt dolog top10 v KOM plecsnivel jutalmazni azt aki rásegítéssel éri el.

    Az hogy ne stravazz nem megoldás, ha én akár csak kölcsön kapnék egyet, simán kipróbálnám az összes olyan szegmenst amin ha megdöglök, sem tudok javítani 1 mp-et sem.

    ///
    "mert odalennének a harmincötös montis "utazósebességek" "

    Ezt mire értitek? Hogy sokan nem állítják be a km órát a bringán, és irreális sebességeket mérnek, amivel arcoskodnak?
    Csak mert én még senkit nem hallottam erről beszélni akinek ne lenne stravaja, aki eljut arra a szintre hogy érdekelje, az egyből rátalál az appra.

    [ Szerkesztve ]

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz Hasaggymeg #117698 üzenetére

    Persze nem vagyunk egyformák, de én nem tudnám elképzelni mivel szórakoztassam magam amíg átérek azokon a részeken, ahol már több 100x jártam.

    Majd minden túrát igyekszem úgy alakítani hogy legyen benne új szakasz, vagy legalább olyan ahol rég jártam, de ezek már 30-40kmre vannak a kiindulási ponttól, és az odaút, főleg egyedül unalmas. Én erre használom a stravat, és bevált, feldobja ezeket a részeket, mindig más szegmensen próbálok kicsit javítani.

    Abban viszont igazad van, hogy mikor top10ért mész, és tudod hogy meglehet, akkor annyira nem szórakoztató maga a bringázás része, de én nem izmozok 30 percnél hosszabb szakaszokon, szóval összhangban van az élmény tekerés, és a mindent bele szakasz.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    A napokban gondolkodtam hogy milyen királyul néz ki egy fixie, amin gyönyörűen tiszt a a kormány, de a bringa többi részét sem kócolják kábelek.
    Aztán nyilván felmerült, hogy 13 perc alatt csapna el valaki, aki nem ad elsőbbséget, nekem meg nincs rutinom, de akkor beugrott, hogy a régi bringákon is csak kontra fék volt.

    Az lenne a kérdésem, hogy megoldható dolog, egy fixie stílusú tiszta bringára, kontrás agyat rakni, amitől nyilván nem lesz fixie, viszont ugyanolyan tiszta marad a bringa, csak van rajta legalább 1 igazi fék?! Vagy ezek a fékek nem elég erősek, esetleg megbízhatóak?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Van itt bárki, aki bele merne vágni egy ekkora projektbe?

    DIY Camper Van Build

    Eladni szinte minden fölösleges szirszart, és egy kis furgonban letolni akár csak egy szezont?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Használ valaki ilyen típusú telefontartót montin?

    Jól gondolom, hogy ez a műanyag gömbszerű csatlakozás, csak elméletben okos megoldás, és terepen, ahol rázkódik rendesen, eltörhet vagy legalább is lefittyen?

    Azért tetszett meg mert autóban is lehet használni, és ott is hasznát tudnám venni. Ennél van jobb megoldás?

    Illetve a legfontosabb kérdés, a komoly rázkódás, az árt a telefonnak? Nem csúcs telóról van szó, sima mezei xiaomi mi4c, alsó kategória. GPS-t nem zavarja meg?

    Köszi

    [ Szerkesztve ]

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Az elmúlt 3 napban megszámolni sem tudom hány kutya vett üldözőbe, ebből 2 alkalom volt igazán necces, 1x egyedül voltam, egyszer pedig leejtőn elénk álltak, és több mint 1 percen keresztül üldöztek 40el!

    A 2. esetnél egy havernak kb örökre elment a kedve attól hogy még1x ismeretlen helyre jöjjön velünk, mert neki amúgy is komoly kutya fóbiája volt.

    Más országokban is ez a normális? bárhova elmennék túrázni, ahol házak vannak ott attól kell rettegni, hogy az a nyamvadt kutya nincs elkerítve vagy megkötve, és vagy megtámad v nem, de mindenképp megijeszt?
    Csak mert a városban szép kis bírságot kapsz már akkor is ha szájkosár nélkül sétáltatsz egy kutyát, de amint áthúzzák a civilizációt jelző táblát, már mindenki azt csinál amit akar?

    Egyik alkalommal ott volt a kutya gazdája, és kurvára meg sem mukkant, mikor a kutyája habzó szájjal utánam eredt, és ugyanúgy 30 felett az erdőben üldözött olyan közel, hogy már kiabálni kezdtem hátha megijed. Hamarabb megunta mint hogy elfáradjak, de ilyen helyzetben még elővenni sem volt időm a paprika sprayt.

    Ez szinte csak a montisokat érinti, akikből meg kevesebb van, de ti voltatok már necces helyzetben?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz jjeahh #118794 üzenetére

    Az egyik eset már a hegyekben történt, nyaralók voltak, ahova odaszoktatták a kutyákat, de senki nem lakja őket csak alkalmanként. Az ilyennel nincs mit csinálni, nem lehet büntetni, feljelenteni semmit.

    Én a gázsprayt vadászboltból vettem, eddig 1x sem használtam, de 2x kipróbáltam, illetve de 1x elsuhantam 2 pásztor kutya mellett, és mivel felfele jött az út, elkezdem fújni, hátha hamar leszakadnak, de a 20lmph menetszél, kb teljesen elnyomta a permetet (megálltak és onnan ugattak, de kétlem hogy 1 fél ml eljutott volna az orrukba). Szóval csak olyat szabad venni ami 1 sugárban lő, és lehetőleg messzebb mint 1 méter.

    Volt még hangkűrt is a boltban, akkor azt mondtam hogy marhaság, de most lehet kipróbálom, mert egy ilyen helyzet a teljes túrának elrontja a hangulatát.

    A gázpisztollyal az a gond hogy már nagyon komoly cucc + nehéz + macerás hordani, de legfőképpen hogy ha nincs benne semmi, csak pukkan, lehet tovább hergel 1-2 idegesebb kutyát.

    Amúgy az tényleg igaz, hogy tök mind1 mi van nálad, de minden jobb érzés mit "csupasz seggel" nekivágni egy olyan helynek ahol lehetnek kutyákok.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Hogy van a lánccserés playbook? Első alkalommal ha beesik 0,75nél, egyből csere, másodjára, 1, nél, és harmadik alkalommal lánc hátsó sor csere?

    A trek bingámon is nagyon furán kopott szét a lánc a sorral együtt kb 1 hónap alatt, hogy már a 1.0 ba is beesett.

    Azóta kb 2 hetente csekkolom a bergamontnál, és eddig tökéltess volt, de most majd mindenhol beesik 0.75 nél, amit re már megvan az új lánc, de így is elnyalta jó pár fogaskerék fogát :(

    Nem tudom mennyire látszik a képen, de van 1-2 fog ahol már a körmöm beleakad a fogak szélén eldeformálódott anyagba .

    Ez így a normális, vagy megint benéztem valamit? Esetleg nem pontos az xtools-os mérő szerszám?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz pc360 #118880 üzenetére

    Itt már sokat olvastam az olajozás és tisztítás vitákról, nekem az jött le belőle, hogy hiába vigyázol rá, és tisztogatod állandóan, minimális élettartamot tudsz vele spórolni. Ez a lánc a bringával jött, remek állapotban és én közel 2000-et raktam bele idén.

    Többnyire mucoff dry olajat kapott, mikor nagy volt a por, akkor meg valami finish line kerámiásat.

    Én nem tudtam hogy a shimanio (már) ebben is gagyit gyárt, a csere lánc is hg-x 63
    6030D, írta régebben, hogy ő nem szarakodik a drága láncokkal, mert nem éri meg rájuk áldozni, szóval én is azt vettem ami a legolcsóbb, ha a 2x drágább sem bír 2x többet. (ok a szövegkörnyezet már nincs meg, neki lehet van verseny és edző, v lazulós bringája, de én 80-90%ban túrázok, ahol nincs igazán komoly terhelés)

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz pc360 #118897 üzenetére

    Nagyon bal lábbal keltél fel, vagy ez az általános habitusod? Úgy kifakadtál rám mintha félbolond lennék, mert nem tudom hogy gagyi a láncom. Sehol nem írtam hogy pár 100km után jutottam el ide, én 2000 raktam bele, és az előző tulaj meg még egy keveset.

    "Nem "többnyire" kell kapnia a kenést, hanem akkor, amikor az szükséges" Ezt is kiforgattad, én nem írtam hogy össze vissza, kedv szerinte olajozom, egyébként esténként szoktam minden túra előtt, ahogy azt kell.

    Csak arra voltam kíváncsi hogy 0.75 után egyből csere jön, vagy el lehet menni 1.0 ig, de mivel számomra most derült ki hogy ez a lánc a legalja, most lecserélem, mert már meg van véve a következő és legközelebb utána nézek, mielőtt vásárolok.

    jjeahh: Te pár hete v hónapra rendeltél valami squirt olajat, azzal mi a helyzet? Mikor utoljára rákeresem még nem írtál róla semmit.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz pc360 #118907 üzenetére

    Az zavart, hogy anélkül oltottál hogy tudtad volna mi a helyzet, és nem írtál konkrétumot. Azóta már leírtad milyen lánc az ajánlott, azt el is mentettem, még a minőségi olajra lennék kíváncsi, mert amit jjeahh-írt hogy darál a squirt, az nekem egyből felejtős.

    A zsepi még nem jött meg, mivel küldted? :P

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

Új hozzászólás Aktív témák