Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Hasaggymeg #57035 üzenetére

    Ismerős a szitu, egyébként elég sok embert érint egy olyan fajta tünet, hogy a rendelőben mért vérnyomása magasabb a normál értéknél, otthon viszont normális értékeket mér. Ezt a dokik fehér köpeny magas vérnyomásnak nevezik, aminek a hátterében általában semmilyen egészségügyi probléma nincs, csak a vegetatív idegrendszered túlműködik. Hasonló mint a pánik roham. Egyébként engem is érint a probléma, nem tudom megmagyarázni miért, de a rendelőben mindig magasabbat mérnek mint a normál. A háziorvos rám aggatta a 24 órás vérnyomás mérőt, teljes vérképet is kért, de semmi problémát nem látott. Ezért gyógyszert sem kaptam. Mondta az üzemorvosom is, hogy ha ezt most elkezdenék gyógyszerrel kezelni, akkor otthon, nyugodt körülmények között úgy leesne a vérnyomásom, hogy akár el is ájulhatnék. Ezért ezzel nincs is semmi teendő. Viszont akinek vérnyomás csökkentő mellett 140-150 a vérnyomása, otthon mérve is, ott már nyilván van tényleges magas várnyomás betegség, amit kezelni kell és beállítani a megfelelő gyógyszer adagot. Mint írta volt 170 feletti is, az meg már pláne nem játék.

    hegyimorc: A Shimano Steps nekem sem tetszik, a kijelző még hagyján, de az egész rendszer kicsit gagyi benyomást kelt, és gyengébb is mint a konkurencia. Árban viszont ehhez mérten drága. A Bosch vagy Yamaha rendszere erősebb is és szerintem szebb is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák