Új hozzászólás Aktív témák

  • goldnarmz

    aktív tag

    Órákhoz:
    Pár éve, amikor elkezdtem komolyabban tekerni, nézegettem mindenféle csoda órát, és be is vásároltam rendesen. Sigma, VDO, Cateye és társai. Az összes óra egy halom sz@r volt, mért mindent, pedig egyik sem a 20 ft-os kategóriába tartozott. Végül elegem lett, és vettem egy Polar RCX5-öt. Aki esetleg nem vágná, ezekhez elég profi web felület tartozik, minden francot nyomon tudsz követni akár évekre visszamenőleg. Edzésterveket készíthetsz, figyelheted saját fejlődésed. Ja, hogy van halom mobilos app erre? Naná. :D Egyszer egy haverom velem jött, és mérte csúcstelefonjával a kört. Na, azóta röhögök, amikor Endomondo habizti-szuperedzéseket látok linkelgetni. :DDD (tuuuudom-tudom, jóóóó aaaaaz! Ezzel kapcsolatban ne is fáradj....)
    Rendkívül tetszett a Polar óra, használtam is jó sokáig, aztán egyszercsak leejtettem betonra számlappal lefelé. Nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, de másnap láttam, hogy pár pici folt lett a kijelzőn. Ami igazából enyhén volt csak zavaró, de engem nem hagyott nyugodni.
    Na, tudtam, hogy a Polarnak Mo.-on kiemelkedően jó a szervize, így fel is hívtam őket, hogy hama-hama csináljuk meg. Ahha... Jó is lett volna, ha az órának nem ragasztott a számlapja, ergo nem tudják szétszedni, tehát nem javítható. :((
    Ekkor már tudtam, hogy nekem bizony másik órám lesz, fel is hívtam Zergét. Viszonylag sokáig beszélgettünk, végül Suunto Ambit 2 lett az áldozat. Számlap csavaros felfogatás, erre külön figyeltem. :DDD
    Kb. négy hónapja hagynálom, szinte teljes megelégedéssel.
    Pár szóban róla, hátha valakit érdekel:
    Pro:
    - szintén webes tracking lehetőség, de ez alap ilyen szintű kütyünél
    - az óra össze-vissza hackelhető, halom sportot ismer
    - összesen 8 screen-t lehet beállítani, ezen belül is lehet sorváltást létrehozni
    - appok tepítése nem semmi ;) Pl. Strava feltöltés PC-re kötve azonnal, beavatkozás nélkül
    - grafikonok megjelenítése edzés közben nagy parasztvakítás, de nekem tetszik :K
    - Beépített GPS atyaég (RCX5-nél külön van)... :DDD Tud navigálni, útvonal megjelenítés képernyőn
    - soha nem téveszt, nincsenek javítandó dolgok edzések után (Polarnál sincs!)
    - nagy dög, masszív szerkezet, nem Polar féle csecsebecse ékszeróra. MTB-nál ez elég lényeges tényező
    - természetesen karóraként is használható, és vízálló!

    Kontra:
    - kibeb@szott drága! :O , és csak egy órát + pulzusmérőt kapsz! Még bringástartót sem! :(((
    - webes felület (movescount) nagy cslaódás, ott el is ment a kedvem, majdnem visszavittem. Kb. Windows 2000 felület, ha a Polaré a Windows 8 :)
    - csak három soros display, szemben a Polar 4 soros kijelzőjével. Talán ez a legnagyobb negatívum, hiába a sorváltás lehetősége.
    - vezetékes PC csatlakozás
    - most fog megjelenni az Ambit 3 :DDD

    Na, szegény Polarom azóta is a szekrényben figyel. Eladásra nem is merem feltenni a sérülés miatt. :W

    Bocs a hosszú postért, de hátha valakinek segítettem némi infóval. :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák