Új hozzászólás Aktív témák

  • Ixion77

    őstag

    válasz f4lcon #267727 üzenetére

    Élménybeszámoló hajtókarleszedésről:

    Hajnalban kipattant a fejemből a gondolat, hogy acél pénzérméből csiszolok négyszög formájú alátétet, amelyre majd jól fel fog feküdni a hajtókarleszedő. Minthogy csak egy ráspolyom volt, eltartott egy ideig a legyártása, de sikerült. Beraktam a helyére, körbefújtam csavarlazítóval, felmelegítettem hajszárítóval amennyire lehetett (nem nagyon), beolajoztam a szerszám meneteit, majd nekiestem tekerni, mire... Ki mit tippel?... Adok időt... :) Nos... Szétesett az eladó szerint "drága, de nagyon jó minőségű" szerszám. A menetes része bent maradt, a felső részével meg elszálltam, jól megütve a vállamat. A hajtókar, az nem jött le. De legalább az négyszögletes alátétem is úgy befeszült, hogy immár azt sem lehetett kiszedni. Szerencsére van egy menetvágóm, így fúrva bele egy lyukat, és beletekerve egy csavart sikerült legalább azt nagy nehezen kiszedni. De a hajtókar, az továbbra is atomstabilan ragaszkodik a biciklihez.
    Hacsak nem sikerül találnom valami szuper szerszámot, akkor tartok tőle hogy ezt már csak a flex fogja tudni leszedni.

    "Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

Új hozzászólás Aktív témák