Új hozzászólás Aktív témák

  • ZavaBalazs

    őstag

    vasi vasemberen jártam, rövid beszámoló:

    az ötlet onnan jött, hogy télen a lecsökkent biciklit futással pótoltam, és rögtön (magamhoz képest) egész jól ment, az már kétharmad triatlon, feleségem családja meg szombathelyi, szoktak kijárni a vasemberre nézni/szurkolni, akkor meg már miért ne :)) csak a teljesítés volt a cél, meg persze azért a saját legjobbamat nyújtani.

    sajnos a térdem februárban úgy bedöglött, hogy kb májusig a biciklin kívül el se tudtam kezdeni rendesen készülni rá (nulla futás, valamicske láb nélküli úszás), de utána is óvatosan, legalább a biciklivel az állóképességen tudtam dolgozni.
    úszás: ebben igazi antitálentum vagyok, egész az eseményig rezgett a léc, hogy egyáltalán az előírt limiten belül (50 perc az úszásra + bicikli előtti depóra) meglesz, majd a szervezők megnyugtattak, hogy az nem vérkomoly limit, csak a városi lezárások miatt nagyjából akarják tudni, hogy mi merre meddig. nem segített, hogy a bokás időmérő ketyere a vízbe érve rögtön meglazult a bokámon, 10 másodperccel a rajt előtt téptem le a bokámról, és tuszkoltam be a ruhámba (ezzel, ha jól sejtem, sikerült kicsit megborítani a részidős kijelzést az evochip holnapján, szóval ha valaki triatlonra adná a fejét, nagyon szorítsa rá a bokára azt a szart :DDD ) végül azért meglett a limit, egy komótosabb depóval is 49:40 után már biciklin voltam. :B szemléltetésül: ennyire vagyok gyors, táv 20-25%-a utáni állapot: [link], bár az elejét ki lehetne zárni bolyozásért. ;] avagy: a 15 perccel később rajtoló senior mezőny közepén jöttem ki a vízből, a fél órával (!) később rajtoló csajok közül az első kb másfél km bicikli után előzött meg. :DDD
    bicikli: ezzel nem volt gond, majdnem 30-as átlag, talán meg is lett volna a frissítőpont nélkül, de a 2 kulacs bekészített pia kb el is fogyott a frissítőig tartó 20 km alatt. géleket, zseléket nyomtam ezerrel (meg a frissítőnél kaptam egy banánt), mert az úszástól megéheztem, futás közben meg nem tudok enni. az útvonal kellemes volt, nem egy buba, de ez nem volt meglepetés, 2 hónapja már kipróbáltam az utat. az akkori átlagra most majdnem egy egész kph ráment, pedig itt körítés is volt.
    a depóban volt pármillió forintnyi bicikli :Y kicsit kilógtam lefelé a jó kis csepellel, de nem vészesen, előztem tagot valami alsó hangon 25 éves, sárhányós, zörgős-nyikorgós, valszeg 3x6 váltással szerelt 26-os hauseren :O
    futás: itt már azért kezdtem kipurcanni, a 2,5 km körökön alsó hangon 4* belesétáltam 10-20 másodpercekre, hogy összekapjam magam (2 frissítő, 2 random hely). de itt már tudtam, hogy megvan, kis túlzással lesétálhattam volna a távot, és akkor is beérek 4 órán belül. helyi kisgyerekek kiálltak a körre pacsit adni, egyet sem hagytam ki, mindig adtak egy kis löketet, nagyon cukik voltak :) ami pedig a non plus ultra: nagyon hálás vagyok a szervezőknek, hogy nem ragaszkodnak foggal-körömmel ahhoz, hogy ez egy steril vérprofi esemény, és volt rá lehetőség, hogy a nagyobbik fiammal kézenfogva fussak be, a kisebbik meg a nyakamba akassza a befutóérmet. mondhatnám, hogy ennél nem kell több, de a nagyfiam még alkotott: csinált egy szurkolói táblát, amit teleírt "APA" meg "17" (a rajtszámom) feliratokkal, és folyamatosan tartotta, majd amikor a család szólt neki, hogy azt elég akkor, amikor jövök, közölte, hogy "én akarom, hogy lássa mindenki, hogy az én apám a 17-es rajtszámú" :B
    sérülés nincs, csak nagyon szépen rám barnult egy női úszódressz sziluettje az ujjatlan triatlonos egyberuhának köszönhetően (jövő héten megyek nyaralni, fasza lesz ;] ). 3:24 lett a vége, ez kb úgy jön ki, hogy 1,5 km úszás 43 perc ( :DDD ), 42 km bicikli 1:24, 10 km futás 1:06, a maradék meg a depó. jövőre ugyanitt, hátha betolom 3 óra alá, elég hozzá mindenből 6 percet javulni, a depóban 3 perccel kevesebbet tölteni, meg a városnak befejezni a körforgalmat az emlékműdomb előtt, hogy ne tegyenek rá az útvonalra egy 2 km-es/4 perces kerülőt. :D

    ja, jut eszembe: ez az instant defektjavító ér valamit? gondoltam veszek egy ilyet, hogy verseny közben ne kelljen pótgumival bajlódni, de a decathlonos eladó szerint kb 5 km-t nyerek vele... viszont aztán a depóban a szomszéd gyerek TT bicaján a nyereg mögött volt egy ilyen (vagy csak ilyesmi?), ő meg csak nem viccből vitte magával, tekintettel arra, hogy ő a tavalyi győztes, ill. az idei második :F

    wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

Új hozzászólás Aktív témák