Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz parandroid #257454 üzenetére

    Köszi a választ! ;)

    Annyit megtennél még kérlek, hogy leírod, pontosan melyik alkatrészre mondod, hogy "legolcsóbb vacak"?

    A "Tourney" első váltót azt értem, de a többi fő alkatrész ugyanaz, mint a CUBE Touring Pro esetében. :F Fékek, féktárcsák, villa, első kerékagy, hátsó kerékagy... Acera fogaskoszorú vs. Altus...

    A hátsó váltó pedig egy "Deore" a KROSS bringáján. Igaz, régebbi modell, de anno még belépő verseny kategóriás bringákra is szerelték. Rosszul gondolom, hogy jobb, mint egy mai "hétköznapi" Altus, Acera, vagy Alivio szett?

    A nyereg különbözik, de a Trans 5.0 is egy kényelmes "Selle Royal" zselés nyerget kapott. (Nem KROSS nyerget, amit a honlapon írnak.)

    Kormány, markolat, sárhányó, lámpa, stb. itt vannak eltérések, de semmi szignifikáns.

    A KROSS vázkidolgozása példás, a bovdenvezető nyílások fedése pedig a legjobb, amit láttam eddig.
    (Apróságnak tűnhet ez, de pl. a MERIDA a fél millás MTB-jén csak simán kifúrta a vázat, és behúzta a bovdent... az mondjuk elég megdöbbentő látvány volt ott élőben.)

    Abszolút, nem "tamáskodom", hanem tényleg érdekel, hogy milyen elemeiben tartod ennyivel rosszabbnak a CUBE Touring Pro-nál!?

    Tudom, hogy nincsen tengernyi tapasztalatom a bringákkal, mint Nektek, de már itt a topic-ot is, de cikkeket is (alkatrészekről, és bringákról) olvasgatva, én teljes meggyőződéssel gondoltam, hogy a KROSS Trans 5.0 abszolút "egálban van" vele.

    (A "Tourney" hátsó váltót leszámítva.)

    #257456 Dark Archon
    "Szerintem a Cube-bal jobban jársz. Igaz, 370-ért osztogatják, de jobb alkatrészekkel van szerelve. A Tourney váltó a legalja."

    Köszi az info-t Neked is! :)

    Az a baj, hogy az itteni boltokban sajnos nincsen készleten a CUBE Touring Pro! :( (Sőt, MTB-ket eltekintve alig van tőlük bármi.)

    Próba nélkül nem szeretnék bringát venni. Az elállás/visszaküldés problémáját pedig mindenképpen elkerüném jelen termékkategória esetében. Így a webáruházi vásárlás kiesik.

    Még megyek egy üzletbe, remélem, ott lesz készleten a CUBE Touring Pro szériából, hogy legalább kipróbálhassam! :K

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák