Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • flash-

    veterán

    válasz jjeahh #253273 üzenetére

    mondjuk most a decathlonos 9s alap kmc lánc van rajta,nem egy nagy összeg, de akkor már sort is kéne cserélni szerszámom meg nincs, (és még nem is csináltam ilyen cserét) 2000km-nél járok és a parktool cc-4 láncmérő még csak most kezd néhány szemnél beesni 0.5nél, egyébként ez érdekes, ti is tapasztaltátok már láncnyúlásmérésénél hogy nem mindenütt esik be? (természetesn mindig a belső lukba dugom ahogy a videóban meg külön a kérdések résznél külön ki is emelik a parktoolos srácok- le is irják hogy a cimkére hibásan nyomtatták mert azon úgy szrepel hogy a lánc külsö szemébe kell helyezni..)
    tehát vannak belső szemek ahol amikor berakom beesik 0.5ig valahol meg nem, csak érdekes hogy nem egyformán kopik "nyúlik" a lánc :F
    de azért 3000ig jó lenne kihúzni
    szokták mondani hogy a jobban kopik aki taposósabban megy, azon gondolkodtam hogy hiába tapossa valaki alacsonyabb áttéten is mert nem olyan erős, ha egy erősebb ember pörgeti nagyobb áttételen akkor ugye nagyobb wattok érik a láncot tehát akkor ez ebből kiindulva nem inkább azon múlik hogy ki milyen áttételt hajt milyen pf-el (tehát mennyi wattot nyom a pedálba?) ez lenne nekem logikus viszont akkor az lenne hogy az elég erősek pár száz km-enként cserélhetnék a láncot :F szóval akkor lehet hogy mégsem az erő-nyomaték okozza a nagyob kopást, hanem csak más tényezők(kenőanyag, tisztitás, felhasználhási hely, alkatrész minsőég :F

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák