Új hozzászólás Aktív témák

  • fulton

    addikt

    válasz lsebestyen #251884 üzenetére

    Az csak placebo hogy jobban esik tekerni a 36/12 mint a 48/16 ? :D matek alapon igen, de mégis.

    Azt nézem hogy kár hogy nincs olyan hátsó sor országútin 2x11 rendszerben, amin van 15 után 16 os. Pont az hiányozna még. Van, de az 12 vel kezdődik. Bár lehet országútin az amolyan kényelmesre az 50/15 alá(16,17...) nem is mentek jóformán kint országúton...(?)

    Nálam eddig amin leginkább tekertem "országúton" a 36/12 volt, onnan fel kellett váltani 48 asra ha tudtam jobban haladni, itt a 48/16 adta ugyan azt mint a 36/12 tehát innen indultam, viszont itt már 2 fogat ugrott, ami nem finom átmenet volt, az a tipikus pont nem a legjobb...
    11-12-14-16...
    Így jött hogy lentebb tettem a láncvonalat kicsit, első váltón is állítottam, és most a 36/12 és 36/11 finom átmentet ad, és ezen a kettőn töltöm az "életem" :D ha haladok (nagyon szeretem, maximálisan kiszolgál). 48 ra fel sem váltok már minek...
    Namost ezt próbáltam le deriválni országútira, (amit nem tudok viszont, hogy mennyivel változna a kényelmes haladó tempóm mostanihoz mérten) mert az alapján tolódik az oda "jó" áttétel is.
    És itt néztem hogy nekem lehet hiányozna az a 16os fog...ha értitek mire írom.
    a 11-30 és 11-32 sor így kezdődik 11-12-13-14-15-17....
    Tudom most ez fultonos főleg így éjszaka..

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák