Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Hasaggymeg #243070 üzenetére

    Volt vele melóm, hogy a sufniból értelmezhető műhely legyen, így kicsit olyan mint a saját gyerekem. :D
    Van természetes fényem, ha kinyitom az ajtót :) , illetve az épület közepén van egy polikarbonát tető rész, ahol szintén bevilágít a természetes fény, csak a képek este készültek. Majd csinálok még képeket, mert a hátsó részt kell még rendbe raknom (ahol szintén van ablak), így azt most nem fotózgattam.
    Nem pince, egy könnyű szerkezetes melléképület. Ablak is volt, de azt kiszedtem, hogy nagyobb lehessen a szerszámfal. Az a fa sajnos egy tartó oszlop. Az előző tulajdonos akitől az egész ingatlant vettem (ház + melléképület) egy asztalos volt és ő építette, neki így tetszett, a mellék épület tartó oszlopai nem gerendák hanem rendes fatörzsek voltak. Amúgy elég nagy tákolmány volt az épület. Gyakorlatilag nagyobb szerszámfalnak, kerékpár műhelynek teljesen alkalmatlan volt. Én meg úgy voltam vele, ha már itt ez az épület, kezdjünk vele valami értelmeset, ne csak egy penészes sufni legyen. A tetővel kellett kezdeni, mert beázott, cserepes lemezzel lefedtük. Aztán kellett a padlót aljzatkiegyenlíteni, burkolni mert volt ahol a csupasz föld volt, leterítve pár raklappal, míg máshol volt beton alap, de hullámos, kesze kusza. Aztán elkezdtem kiszedni a fatörzseket, de azokat helyettesíteni kellett ideiglenes tartó oszlopokkal, hogy ne dőljön össze az épület, aztán bekerültek rendes gerendák, amik a legtöbb helyen rejtve vannak osb lap mögött. OSB-vel szinte mindent lefedtem belül, mert az is borzalmas volt, ilyen olyan darabokból összeeszkábálva. Az az egy fatörzs amit látsz ott a pult közepén, azért maradt ott, mert azon a ponton 4db tető gerenda fut össze és nagyon macerás lett volna kiszedni. Pedig a terv az volt, hogy egy normális gerenda lesz ott is, szintén rejtve, de végül bent hagytam azt az egy fatörzset, mert féltem, hogy ha valamit elcseszek, össze dől az egész hóbelebanc. Aztán inkább köré építettem a pultot, lecsiszoltam, lakkoztam, próbáltam kihozni belőle amit ki lehet. Kellett hűtés, fűtés, így egy nagy teljesítményű hűtő-fűtő klíma is beszerelésre került. Tulajdonképpen még normális bejárati ajtó se volt, csak valami budi ajtó. Az is kellett, egyedi méretre gyártva, meg normális riasztó rendszer. Tulajdonképpen magával az épülettel többet dolgoztam, mint a tényleges műhely kialakításával és még mindig van mit csinálnom. Van még egy hobbim a kerékpár szerelésen kívül, az pedig a sörfőzés. És az épület hátsó részében, ami most a képeken nem látszik, szeretnék kialakítani egy kis mini sörfőzdét. Plusz sörcsap, kanapé stb. :D Majd ha kész lesz, dobok róla képeket. Még rengeteg vele a teendő, de majd szép lassan elkészül az is.

    #243071 deny330
    Minden is itt készül! :D

    #243160 bardi
    Ezek a patronos csövek faék egyszerűek, de azért egy Reverb már meg tud viccelni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák