Új hozzászólás Aktív témák

  • Lacerta

    aktív tag

    válasz Toobee #217312 üzenetére

    Tökre jó amiket leírsz, fiatalabb koromban én is nagyon lelkes voltam a mindenféle környezetbarát jóság irányába. Igazából most is az vagyok, csak valahogy a megvalósítás módja az, ami zavar.

    Az, amit leírsz pl. ebben a posztban, elvileg teljesen korrekt, gyakorlatilag meg kell hozzá minimum egy villanyautó, meg egy zöld ingatlan. Ez alaphangon 50-60 milla ami a bolygó lakói 99.7%-ának egy élet munkája során sem fog összejönni.

    Még a baromi zöld Norvégiában, ahol alacsony a népsűrűség ( =sok ember él kertes házban ahol tudja otthon tölteni a villanyautóját ), olcsó a villamos áram, és szénné támogatják az elektromos autózást, is kiderült, hogy a jól megszubvencionált villanyautókat leginkább a gazdagok veszik meg második-harmadik autónak a belsőégésű mellé.

    Szóval érzek én ebben a nagy zöldítésben sok-sok gazdaságélénkítési szándékot. Kényszerítsük rá a usert, hogy váltson paradigmát, és persze egyúttal fizessen érte, mint a katonatiszt. Ha esetleg nem telik rá, hát így járt. :(((

Új hozzászólás Aktív témák