Új hozzászólás Aktív témák

  • flash-

    veterán

    válasz jjeahh #142773 üzenetére

    Attól függ mi a cél.

    A több órás kerékpározások bizony kontraproduktívak az izomzatnak.szépen égeted az izmaidat is.fehérje(aminosav) fogyasztással ezt a károsodást valamennyire lehet csökkenteni.
    Ha pl. hosszúakat tekersz,és szeretnéd az izomzatod megtartani akkor tekerés közben érdemes fehérjét(amino) fogyasztani. (én ilyenkor biotech go protein -t viszem vagy scitec chocho, azokba van ch is)
    egyébként én edzés előtt és edzés után fogyasztok fehérje port(tehát napi 2x) ez lehet tekerés is.

    többlet fehérje sportolóknak egyébként azért kell mert edzés(főleg súlyzós edzés) hatására a szervezetben fehérje bomlik le amit vissza kell pótólni sőt valamivel többet hogy többlet legyen.
    egy adag fehérjeporban 20g fehérje van tehát látható hogy ez töredéke a napi fehérje bevitelnek, amit leginkább szilárd táplálékkal kell bevinni. Egyébként szerintem nem hátrány a kerékpárban sem az erős láb, bár erőfejlesztésnél inkább az idegrendszert kell edzeni,nem a tömeg a lényeg..

    szóval hasznos, de először kell egy optimális étrend,ezt pedig fehérjével lehet kiegészíteni.

    [ Szerkesztve ]

    "Embrace our fellow man, no longer vilified"

Új hozzászólás Aktív témák