Új hozzászólás Aktív témák

  • Szakbarbár

    aktív tag

    válasz hNp88 #12527 üzenetére

    Kezdetben én is kézben tartott elemlámpával jártam a buszhoz biciklivel (1,5 km), mivel akkor még nem jöttek divatba a ledes lámpák, csak dinamósok. Montin meg nem volt fül, hogy szereljek rá.

    (#12529) Zola007 Nekem múltkor egy balerinához volt szerencsém, akinek pont a kerékpárúton jutott eszébe balettezni. :W Nyergesújfalun úgy van megoldva, hogy járda - bicikliút - főút. A kislány az anyukájával odaballag a kijelölt gyalogátkelőhelyhez, majd a gyerek ugyan azzal a lendülettel megindul hátrafelé a járdára a bicikliutat keresztezve. Megáll a járdán, pont ekkor értem oda, erre elindul előre és nekiszalad a biciklimnek. :W

    Tegnap szereltem ékes hajtóműves biciklit, soha többet nem akarok olyat látni.
    A szerelés módja a nagykönyv szerint:
    - A hajtókart rögzítő ék egyik oldalán egy csavaranyát találsz ezt csavard le addig, még az ék menetes része épp eltűnik az anyában.
    - Fordítsd a hajtókart 3-9 óra állásba úgy hogy az ék anyás része legyen felfelé.
    - Tegyél az anya tetejére egy fa lapot, majd egy kalapáccsal egy határozott mozdulattal üss rá a fa lapra.
    - A kilazult ékről csavard le az anyát, vedd ki az alátétet, majd húzd ki az éket.
    - Ezután levehető a hajtókar.

    Szerelés nálam:
    - A hajtókart rögzítő ék egyik oldalán egy csavaranyát találsz ezt csavard le addig, még az ék menetes része épp eltűnik az anyában.
    - Fordítsd a hajtókart 3-9 óra állásba úgy hogy az ék anyás része legyen felfelé.
    - Tegyél az anya tetejére egy fa lapot, majd egy kalapáccsal egy határozott mozdulattal üss rá a fa lapra.
    - Ha a falapba belemegy az ék menetes része, akkor megszívtad és vegyél elő egy keményebb fát, vagy gumikalapácsot.
    - Használj rozsdaoldót vagy csavarlazítót
    - Ha most sem jön ki, akkor vegyél elő egy nagyobb kalapácsot és üsd addig az éket, amíg le nem törik a menetes rész. Most káromkodhatsz, de közben használj csavarlazítót.
    - Vedd elő a kiütőkészletet és próbáld meg azzal. De lehetőleg ne a kezedre üss.
    - Most jöhet a sarokcsiszoló és az ék tetejét csiszold síkba a hajtókarral.
    - Vedd elő a fúrógépet és 8-as fúróval csinálj egy furatot a tengelyig, mindkét oldalon.
    - Most tegyél bele 4-es fúrót és fúrd át az egész éket.
    - Használd a kiütőt ismét. Legalább kétszer üss rá a kezedre kalapáccsal.
    - Ha kijött az ék, lehet örülni.

    A név kötelez :DDD Ez a műveletsor tegnap 2 óra volt. :W

    Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

Új hozzászólás Aktív témák