Új hozzászólás Aktív témák

  • kurtuzov

    senior tag

    Volt pénteken egy szabad délelőttöm Székesfehérváron, elnéztem a specialty.hu ajánlata alapján a Tele Èlettel Coffee and Brew Bárba

    vicces1 kb egy éve írt róluk: [link]
    Ami kicsit zavaró, hogy a fehérvári programgyűjtő oldal a http://www.teleelettel.hu/ az teljesen másról szól és még az ott listázott vendéglátóhelyek között sem található meg a kávézó.
    Pedig még a logójuk is nagyon hasonlít az önkormányzati oldaléra, nem tudom milyen kapcsolat van köztük.
    vicces1 által készített képen nem látszik, de a második kávét egy Eureka Mignon (talán manuale) őrli.
    Én ez utóbbi őrlőből kaptam egy a Maran által pörkölt Ethiopia Suke Kebele nevű 91° C-on készített inkább ristretto mennyiséget (de nekem ez az intenzitás pont bejön).
    Nem vagyok egy ízszakértő, de a levendula az határozottan érezhető benne és nem az íztechnikusok által megálmodott "mindenki értse hogy ez az, ami" aromásított otrombasággal, hanem a kellemes és odaillő derengéssel.
    Mi több 10 eFt/kg áron kaptam kimérve is a kávéból!
    Tele Èlettelben a Maran mellett még a Bagira pörköléseit is használják, illetve pörköltetnek saját maguknak is.
    A két hetes pörkölés itthon is hozza az ízeket, finomabb őrlést és kicsit több mennyiséget igényel világos felé hajló árnyalatú babokkal, igaz nem annyira finomat, mint a Pedro William Mecizo.

Új hozzászólás Aktív témák