Új hozzászólás Aktív témák

  • manchester85

    addikt

    válasz Tim82 #61558 üzenetére

    Egyrészt az ország legerősebb angol szakja a Debreceni Egyetemen van, ami nem egy szubjektív vélemény, ugyanis egy független nemzetközi ranglista a világ 200 legjobb angol szakos egyetem kozott jegyzi, másrészt mint írtam, bolcseszetrol beszéltem. Na a töri pont az, ami sokak szemében semmire sem jo. :) Amugy nem nyelveszkedes céljából választottam az angolt, voltak nekem a tolmácstol fordítóig mindenféle elképzeléseim, de maradni akartam ugyanazon az egyetemen, es a bolognai képzés bevezetésével ez az opció volt elérhető számomra.

    Bolcseszeten belul, tekintve hogy az egeszet a legtöbb tudós "kineveti" a nyelvtudomány még mindig elismerendő. Egy nyelvvel eleg sokfelé el lehet indulni: tolmács, fordító, rengeteg mas területen is számít a nyelvtudás. Nem mondom, hogy istenadta tudás van a kezemben, hisz sokan tudnak itt hasonlóan úgy angolul, mint en, es emellett mas területhez is értenek, amikhez en nem, de engedtesd meg, hogy többe nézzem a nyelvszakot, mint a tatárok menetelésének lexikális elsajátítását, vagy a millio évszám telefonkönyvszintű bemagolasat. :) Es ismétlem, menő alatt kihangsúlyoztam, hogy karon belul. Bölcsészkaron meg ugye túl sok nívós szakrol nem beszélhetünk.

    Ja es ne tedd mar offba folyton, amit írsz. :)

    i6 Silver

Új hozzászólás Aktív témák