Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz hobizoli #685 üzenetére

    Ezt a nyugati "szabad mozgást" sosem értettem. Engem nem az ingatlanom, hanem inkább a szociális hálóm köt egy-egy helyhez.
    Pár példa :
    Korábban napi haverjaimból kettő kiköltözött Franciaországba. Hiába beszélgetek velük 2005 óta heti szinten, már nem olyan mint amikor heti 1-2-3 alkalommal találkoztunk.
    2020-ban a három legjobb barátom 200+ km-es távolságba került, és érzem, hogy már nem olyan a viszony, pedig itt is heti érintkezés van, de mégis másabb már az egész. Teljesen más életet élnek, más dolgok érintik őket, eltávolodtunk egymástól :(
    2009-ben jártam egy Pesti lánnyal, bő 3 hét után feladtuk, pedig minden hétvégén Pesten voltam, és közben is telefonáltunk.
    De a Veszprémi barátnőmmel is azért mentünk szét, mert vissza kellett jöjjek Debrecenbe. 1,5 hónapig erőltettük a dolgot, de igazából csak sokba került a végjáték.
    Mikor tavaly kint voltam Ausztriában két hónapot, barátnőmmel minden este beszéltünk telefonon, ennek ellenére azt mondta, hogyha még egy hónapot maradtam volna, akkor nem biztos, hogy kibírja a kapcsolatunk.
    De 2015-ben Cipruson összejöttem egy lengyel lánnyal, mikor indultunk haza, megbeszéltük, hogy ennyi volt, 2000km-ről nincs értelme az egésznek, tök mindegy, hogy hogy fogadkozunk, igazából csak kölcsönösen kitolunk egymással, ha erőltetjük. Pedig eléggé odavoltam érte, és ő is értem. De Mást mondok : kint Bregenzben tavaly egy litván srác és egy lengyel csaj voltak a legjobb barátaim, mióta itthon vagyok 10-10 mondatot ha váltottunk.
    Azt látom, ha valami képes egy sokéves barátságot is errodálni, az a távolság.

    Emellett a bérleménynél benne van az, hogy nem a tied, nem hozhatsz meg egy csomó olyan döntést ami szeretnél, cserébe bármikor kitehetnek. És nehogy azt hidd, hogy nem kell felújítani, ott van pl Zoltán haverom, aki a várostól bérel lakást, amellett, hogy többször önkényesen emeltek a bérleti áron, tavaly nyáron belekergették egy hétszámjegyű felújításba, amit végülis nem is magának végzett, hanem a városnak a lakásán, azzal, hogy ha ezt bevállalja és fizeti tovább (az amúgy megemelt ) bérleti díjjat, akkor maradhat. Különben azonnali hatállyal költözzön ki. Na azóta szeretne saját lakást, de szerény 2,3 Millája van mint spórolt pénz, ami nem egy komoly ammo ha saját lakást akar venni a ember... (less csak rá Debrecen környékén mit lehet kapni ennyiből!)
    De láttad, Bregenben béreltem egy frankó kis házat, egy hónap után jött az egy oldalú szerződésmódosítás, hogy mostantól többet kell fizessek. Csak elfogadni tudtam.
    Csapda ez már mindenhogy lassan. Ha nem lenne saját tehermentes családi házam, nem is tudom, hogy mi a francot csinálnék. (na ehhez meg hajtani kellett rendesen, a 2010-es évek erről szóltak, javarészt külföldön). Mindenestre szerintem aki ma magyar fizuból lakást/házat akar venni annak qrwa szar a helyzete.
    Mindeközben meg Debrecen belvárosa tele van újépítésű üres lakással, amik 60-100 Milliós áron kelletik magukat.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák