Új hozzászólás Aktív témák

  • all6atos

    tag

    válasz metal01 #86065 üzenetére

    Csak összehasonlítási alap miatt kérdeztem, hogy nálad mit jelent a Prime95.

    Ami nálam volt T430 i7+nvs5400m kombóval, azt 1-2-4 szálon (small-FFTs) néztem,
    plusz volt Furmark (1600x900, 8x AA, post-fx,xtreme burn-in). Méréshez az OpenHardwareMonitor-t, meg TPFC-t használtam.

    Ezen felül Diablo3-mat próbáltam, kölcsön fiókkal, Act I, field of mysery, 1600x900, játékon belül minden maximumon, Vsync off, Optimusban az energiafelhasználás adaptív. Stabil 25-30 FPS.

    A jobbféle Delta hűtés volt benne, 1-1 hőcső a CPU ill. GPU-nak. Képek alapján a CPU egy hőcsöve min. akkora, ha nem nagyobb, mint a T420-as két hőcsövének együttes befoglaló mérete, plusz átfut mindkét bordán. A GPU hőcsöve is masszívabbnak néz ki, mint a diszkrét T420 verzióban.
    Teszt előtt polírozva plusz MX-4, mivel a gyári paszta konkrétan beleégett a réz felületébe.

    A hangja max fordulaton is jó, 3kpárszáz és alatta gyak. néma (60 fok alatt meg be sem kapcsol), szemben a Toshiba verzióval, ami kb. 1 éve volt erre, i5-tel és Intel VGA-val. Na, ott Windows telepítés végére zúgott a fejem, sugárhajtómű folyamatos, enyhe lüktetéssel megfejelve, borzalmas volt.

    Hőfokok:

    idle:
    38-42 között

    net:
    Párhuzamos ablakokban, index + ph + 2 perc yt fhd @VP9.
    videó vége felé, lejátszás közben 55 @ 3.6k rpm, stop után 48 @ 2.5k
    Ezek alatt 64 fokos csúcs volt OHM szerint.

    Diablo3 telepítés közepénél:
    64 fok @ 3.8k rpm, 74 fokos csúcs.
    Ezek eddig mind aktív, dinamikus Turbóval voltak mérve, amit szépen használt is a gép.

    Prime95+Furmark ~15perc:
    4 szálon, Turbóval -> CPU,GPU 103,96 @ 4.5-5k? rpm, Turbo órajeleket tartják.

    Prime95:
    1 szál Turbó 90 környéke, 2 szálon fölötte, de 100 alatt.
    4 szál Turbó nélkül 90+, de 100 alatt.

    Diablo3 ~15-20 perc
    Vegyes terhelést mutat FPS-től függetlenül, a fenti beállításokkal GPU limites volt, Turbo nincs hatással rá.
    Turbo nélkül CPU,GPU maximuma ~9x környéke, volt mikor ennél bő 10 fokkal kevesebbet mértem, kézzel is rögtön érezni. Fordulat lemaradt, kb. maxon ment.
    Játékból kilépve kb. azonnal 68 környékére esik a hőmérséklet.

    Ekkor félretoltam a bill.-t, épp annyira, hogy levegőhöz jusson a venti.
    Turbóval, stabilan, CPU maximuma 78, GPU-é 76, fordulat itt sajna megint lemaradt, de volt még tartalék benne, 1-2 fokozat. Zsanér se melegedett át stb. Ez alapján a hőcsövek, radiátorok elegek a feladathoz, csak nem kap levegőt. Nyilván ezzel megváltozott a belső légáramlás, RAM, HDD stb. Nem volt kéznél laptop hűtő, lehet megoldaná a gondot komoly terhelésnél.

Új hozzászólás Aktív témák