Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csubuka

    addikt

    válasz Barret001 #75902 üzenetére

    Sziasztok!

    Köszönöm szépen a válaszokat Barret001, tordaitibi, razorbenke92, leweegee2 :R

    Szétkaptam gyorsba a meglévő laptop tápot (18.5V, 3.5A HP, pont jó lenne a dugója is), így nézne ki:

    Sajnos nem tudom leolvasni az egyik IC-t az alján. Gondolom az lenne a lényegi amúgy pont. Az LTA... Annak megtudása nélkül nem lehet tudni, hgoy mit hogy kéne módosítani felteszem.

    A másik megoldásra, a step-down-os kivitelezésre : Van egy ilyen step-down konverterem, ez elég izmos a feladathoz talán. Max valamilyen doboz kéne neki, aztán odaragasztom egy másik kapocstáphoz (aminek a kimenete lenne ennek a bemenete) és a kettő együtt közepesen csúnyán, de működhetne. A megfelelő kábelvéget a most szétbontott HP-tápból tudnám kiszedni, ami végül a hasznos eszközbe csatlakozhatna.

    A gond az, hogy felteszem a legfenti HP táp módosításához SMD ellenállásokat kéne vennem és azokat forrasztanom. No ennyire nem feltétlen vagyok gyakorlott. Egy ilyen pákám van, az adott hegyekkel, kínai noname cucc, nem biztos, hogy korrektül el tudnám végezni a feladatot: az SMD ellenállások módosítását.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák