Új hozzászólás Aktív témák

  • vodkaboy22

    addikt

    válasz Reggie0 #28828 üzenetére

    Én maradok az ívszagnál (O3 + fémgőz...) de rég hegesztettem! :C

    Lenne egy pár kérdésem!
    Építettem 1 csöves előfokot.
    MIvel barátomnak a bakelit lejátszója nagyon kis kimeneti jelet ad és az IC erősítőjének így majdnem a 90%ban áll a pótméter így és sajnos ezek az erősítők valszeg az erősítési tényező változtatásával oldják meg, mivel a 160km-re lévő rádió adónak a recsegését is lehet így hallani...

    Ezért csináltam egy előfokot az LP és az erősítő közé kb 3szoros feszültség erősítéssel.
    A kapcsolás egy elismert Buffer fok kapcsolása aminek a pikantériája, hogy 12VAC-t kap a 2 táp vonala és ezzel +-30V-ot produkál a feszültség kétszerezővel végül pedig csővet hajt meg...
    Na most a kapcsolás müködik, de halk és a táp 50Hz-es brummja is jelen van igaz nem folyamatos brummal, hanem 50Hz-enként egy magasabb frekvenciás zavartüskével.
    Ilyennel még nem találkoztam igaz feszültségtöbbszöröző kapcsolást se csináltam még ezért a 2 problémára kérnék tanácsokat. Köszönöm előre is! :R


    A fenti kapcsolástól annyiban tértem el, hogy a visszacsatoló 1.5k 220p párhuzamos elemeket cseréltem 17,5k + 5pF-ra (68pF lenne jó de az nincs.) Másik eltérés, hogy a bemeneti 220nF és a fokozatok közti csatoló 220nF kondikat 4,7uF-osra cseréltem (ez volt foliából kis 63V WIMA). Kimeneti kondik 2.2uF-os.

    A tápot kis is módosítottam kicsit. A cső fűtéseket 7812-es IC + nagy kondik oldják meg 12.6V egyenfeszültséget úgy kapok, hogy a 7812-es IC-t 1n4007-el kötöm GND-re. (Bár nem hiszem hogy itt a gond ez a táp profin ellátta már más hangfrekis erősítőben a feladatát.)
    A fesz 2szerező táp már érdekes:
    Ott schootky diódákat használok sb540 illetve az össze 1000uF kondit 2200uF-ra cseréltem (még nem próbáltam de lehet itt a gond, hogy változik az idő állandó...) A végső nagy kondik pedig 4700uF-osak.
    Az tranyós áramkorlát után raktam a 330ohm elé egy 1mH folytótekercset bár szerintem ez se lehet gond.
    A +-27V kb 1.5-2perc után áll be és emelkedik erre a szintre.... (Az elején a nagy 2200uF kondik tehetnek erről szerintem.) Csőnek próbaképp 6n1p van betéve (ECC88-al fogom használni csak azok még nincsenek nálam.) A cső 9-dik lábát a triódák közti fém falat földre kötöttem (fc láb), mivel nem találtam rá utalást mit csináljak vele.

    És nagyon más kapcsolást se akarok használni mielőtt ajánlanátok mivel el akarok kerülni a tipikus csőves nagyfeszültségeket, ha a dinka örültmódon csöveket akar majd cserélgetni ne csapja magát agyon.... sajnos kikapcsolt állapotban is tud 200-300V-os tápkondi halálos mennyiségű töltést tárolni. :R

    [ Szerkesztve ]

    Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

Új hozzászólás Aktív témák