Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Speeedfire #21232 üzenetére

    De én nem azt mondom, hogy hasonló lesz, mert nem lesz hasonló, csak simán jó!

    Amúgy tervezem már az új dac-t is, de ott a kimeneten nem szívesen használnék opákat. Mivel lehetne az helyettesíteni? Esetleg lehet oda valami diszkrét félvezetős kimenetet rakni? Illetve mi annak a pontos neve? "Előfok"?

    Megnézve a használt DAC-ot, a kimenete vonali szintű kimenet, oda pont, hogy semmit nem kellene kötni.
    A datasheet ugyan említ feltételes módban egy LPF, AMP blokkot, de szerintem a DAC-od tervezője ezt félreértette, én úgy értelmezem, hogy csak mint lehetőség van ott, kvázi felhasználási példának.
    Megnézve a karakterisztikákat, 45kHz-ig nincs látványos minőség romlás, miközben a gépről elvileg nem is igen fog 22-24kHz feletti jelet kapni, mert nincs olyan forrás. Ergó nincs mit kiszedni a szűrővel.

    Amennyiben a DAC-odat követő erősítőnek a bemenetén van csatoló kondenzátor, akkor még az elkókat is szedd ki a 15 és 16-os lábról, mert teljesen feleslegesek.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák