Új hozzászólás Aktív témák

  • dgyuri0123

    nagyúr

    válasz #10726912 #93828 üzenetére

    Van egy ésszerű határ, amit nem érdemes (szerintem) átlépni elektronika vs kábelek arányai tekintetében.

    Egyetlen példát hadd mondjak, az én esetemből kiindulva. Volt egy igen szeretett Trianlge Antal 202-m, amihez vehettem volna akár Kondo-t is hf kábelnek, akkor sem lett volna több basszusa és akkor sem lett volna annyira jó, mint most a ProAc Studio 148 a ZuAudio Libtec kábellel. És itt van a kutya elásva. Mert ha van egy igen magas kvalitású "drága" hangsugárzód (nem a sajátomra célzok), abból "illik" kihozni a legjobbat és akár irreálisan (szürreálisan) drágább kábelt illeszteni elé, de amikor egy középszerű dobozból akarunk nagyon drága kábellel jobb hangot kinyerni, az szinte meddő próbálkozás, pont, mert a hardver (hangfal) nem képes rá, hogy igazán élni tudjon a jobb kábel adta lehetőséggel. Így tehát, csak módjával ölni bele a rengeteg pénzt, mert soha meg nem térülő kiadások elé állítja magát az ember. Tehát tudni kell, mikor illendő megválni az adott doboztól és a kábelre fordítható összeget inkább arra kell pluszban költeni, nem pedig vizet hordani a tengerbe... Proachoz sem vennék használtan 300e-ért kábelt, mert egyszerűen nem éri meg, ennyi. :)

    (#93851) Zsubi : Akkor jó... :) Mondjuk az I22 magasban enyhén "agresszív", tahát ennek fényében gondold át a kábelkérdést. Mi a hangfal? Merthogy attól is fögg, hogy most milyen a hang karaktere.

    [ Szerkesztve ]

    "csak a zene van"

Új hozzászólás Aktív témák