Új hozzászólás Aktív témák

  • senior tag

    válasz z123456789 #79072 üzenetére

    Igen, ez egy Linuxos mini PC. Van 4 USB portja, van benne Wifi, BLuetooth, ethernet, hdmi kimenet, alapból egy 3.5-es jack dugó (zenére alkalmatlan) , a DAC-cal egy pár RCA kimenet. Igen, ehhez már csak erősítő + hangfal kell. (Nekem is ilyen összeállítás muzsikál) . Mivel sima Linux, szabadon konfigurálható, bár nem igazán kell rendszerszinten hozzányúlni. (Persze függ attól is, hogy milyen zenelejátszó szoftvert használsz). Én Volumio-t használok, egyszerű, ingyenes, 10 perc alatt fel lehet rakni. Ehhez kell egy PC és egy eszköz amivel a micro SD kártyát tudod írni. ( nekem egy USB-s adapterem van) A későbbiek folyamán mindent weben tudsz konfigurálni, hálózatot, webrádiót, youtube-ot, spotify-t, stb. Alapból tud kezelni Airplayt, DLNA-t, tudsz vele wifin és bluetoothon keresztül is zenét lejátszani. Az alacsony zajú tápnál gyakorlatilag a minél pontosabb állandó feszültségszintre törekednek. Itt 5-10 mikrovolt eltérés van az 5V-hoz képest. A sistergés az általában nem a táp hibája, hanem a zene zajszintje és az erősítő jel-zaj viszonya határozza meg. Én jó minőségű DSD zenéket hallgatok, nekem nincs semennyi zaj sem, még ha egész közel hajolok akkor sem.

    Másik dolog, ha esetleg később lecseréled a cuccot, a Pi ezer más dologra is felhasználható.

Új hozzászólás Aktív témák