Új hozzászólás Aktív témák

  • Tristis

    őstag

    Nekem olyan hozzászólásom lenne, így kora reggel :DDD , hogy nem mindegy, hogy milyen hangtartományokról is van szó. Mi sokat beszélgetünk vájtfülű barátokkal a zenéről és arról, hogy hogyan is néz ez ki. Bár számomra a prodidzsáj az egyetlen elektonikus zene, amit nagyon szívesen hallgatok, ám ennek ellenére valamelyest szeretném megvédeni az elektronikus zene kedvelőit. Beszélgetéseink folyamán arra jutottunk, hogy bizony közép tartomány az a rész, amit a legnehezebb előállítani megfelelő ársíkon az adott hangfalakból. Kiemelt példaként kezelném pl. a Dali C6-os hangfalat, amit miatt ez a beszélgetés elindult. A hangfalban gyakorlatilag gyárilag nem raktak semmilyen középsugárzót..... Ez egy 9*e Ft körüli hangfal... és az egész egyszerűen sehogy sem szól, épp emiatt.
    Az elektronikus zene efektelése, amit miatt (gondolom) igazán élvezetessé válik az egész, az pedig pontosan ebbe a tartományba esik. Ezért nem mindegy, hogy min szólal meg...

    Ugyanakkor azt is megemlíteném, hogy aki sok buliba jár, és azt a fajta bombasztikusságot akarja visszahallani, annak nem hifi cuccra, hanem hangosítás cuccra van szüksége. És ahhoz az ismertebb (nem nevesebb) gyártók cuccai is jók szerintem: pl. Ajva, Tekniksz, Pájonyííír, Szoni stb. Főleg az első és a harmadik valahol szerintem erre is termedt és ezért is találták ki még régen. "Otthon szeretnénk házibulit csináni, mivel kellene" ötletre. (Az mondjuk más kérdés, hogy pájóból utána lett komoly hifi széria is)...

    [ Szerkesztve ]

    Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

Új hozzászólás Aktív témák