Új hozzászólás Aktív témák

  • simongab

    senior tag

    válasz liszi70 #56086 üzenetére

    Azért ez...hogy mi az ideális forrasztás. Én ezeket megtanultam, és még tudom, csatlakozások, banándugó forrasztás. De hogy lenne ideális ón? Sima hangszórókábel, lehetőleg rövid és egyforma hosszú nem feltekerve. 10 -20 évig nem fog oxidálódni, nem fogja senki vakteszten kihallani a banándugót, vagy az aranyozott csatlakozót, vagy ha igen akkor megeszem a kalapom...

    Gyártási szórás: drágább eszközök precizebben és esetleg egyenként hitelesítve kerülnek a piacra, átlagos középkategóriás Sony CD játszókat mértünk valamikor, most az 50-100 ezres kategória felelne meg, és nagyon nagy volt a gyári szórás, egész tucat került vissza a kereskedőkhöz, eleinte vonakodtak, de mikor bemutattuk a mérések eredményét nem tudtak rá mit mondani..volt köztük jó is. A most 200-300 e ft os SACD játszók már egyedileg vannak mérve hitelesítve, meózva. Ez lehet különbbség. Akár erősítőknél is. Alkatrészek tűrése, jó hűtés, megfelelő tartalékok, ettől pl. stabil az erősítő, nem mászik el az erősítő frekvenciamenete a különböző terhelésekre...Szó mint szó a gyártási szórással számolni kell

Új hozzászólás Aktív témák