Új hozzászólás Aktív témák

  • mert_csokis

    senior tag

    válasz #56474624 #4920 üzenetére

    Ba cy lus fejbicc :)

    Néztem, hogy neked X-Fi Xtreme Music hangkarid van. Nos lehetőségeim szerint szeretnék javítani a rendszerem hangján. Persze csak amit viszonylag kis ráfordítással meg tudnék valósítani
    Egy kicsit utánaolvasgattam az akusztikai és hangcsillapítási dolgoknak. A szobám teljesen téglalap alakú, a rendszer az egyik végében van. Mivel a dobozok hátsó reflex nyílásúak, ezért amennyire a kábel engedte, előretoltam őket
    A szoba két sarkát pedig egy-egy szivacslappal megtörtem, plusz lepakoltam még egy szőnyeget a parkettára. Utolsó lépésként meg beforgattam a falakat kicsit az ülőpozícióm felé, mert eddig egyenesen sugároztak előre
    Kicsit meg is lepődtem, mert hangyányit puhult a hangzás, a basszusok mindenképpen kevésbé dörmögnek
    Mivel pc-re van kötve a cumó, így korlátozva vagyok. Szívesen váltanék hangkarit, anno én is az Xtreme Music-ot nézegettem. Állítólag már leálltak a gyártásával, szal nehezebb beszerezni. Olcsóbban jövök ki, mintha egy komolyabb DAC-ot vennék. Arra nincs most pénzem
    Tehát a kérdés, hogy vajon megérné-e lecserélnem az öreg Audigy 1-es karit egy ilyenre?
    Te miről váltottál Xtreme Music-ra?
    Mást nem nagyon tudok variálni. Az erősítő és hangfal páros adott. A kábelezés jelenleg az Atmos Air 309-es rézváltozata. Sokak szerint kommersz gyártó, bár a cég a saját termékpalettáján belül a magasabb kategóriába sorolja
    Meg hát 2k-ért tudtam venni közel 3,5 métert belőle, annyit meg csak megért
    Szal maradna a hangkari csere mint javító tényező, bár nem tudom kihallható lenne-e
    Esetleg olcsóbb kábelcserére is vevő vagyok. Mi a véleményed?

    adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

Új hozzászólás Aktív témák