Új hozzászólás Aktív témák

  • fererencz89

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz avl #122015 üzenetére

    Első esetben nem volt sub, sem EQ. Második esetben sub + EQ is volt.

    Leginkább azért csökkent a torzítás (ami adott frekvencián mért mérőhang hangnyomásához képest százalékosan van megadva; mekkora hányada ennek a valahányadik harmonikus torzítás hangereje), mert eleve nagyobb a hangnyomás a mélyeknél. Így ha maradna is adott hangerejű torz hang, arányaiban ez már kevesebb. Másrészt, ezek kis állványos dobozok, passzív membránnal, itt azért ára van a mély hangoknak (torzítás). Ezt a feladatot nagyrészt átadtam a SUB-nak, ami a sarokban erőlködés nélkül lesugározza. Testesebb dobozoknál nem lenne ekkora eltérés szerintem.

    Nem tudom, hogy mély hangoknál mennyire érzékelhető ez a szintű torzítás, állítólag nem vagyunk rá érzékenyek. A hangerő különbséget tudom értelmezni, a torzítást nem tudom elképzelni, nem hallottam még sok/kevés torzítással ugyan azon a hangerőn (egy időben, egy helyen) ugyan azt a rendszert.

    Az idézett részben talán arra gondoltam, hogy lineárisabb az AVR. Hangkarakterben, pár perc elteltével nem érzékeltem jelentősnek.

    Az EQ is belevitt egy kis torzítás a másodikba, tehát középtájon kevesebb is lenne, ha csak az AVR-t nézzük.

    Remélem érthető valamennyire. :D

    *: ha ez ezert van, akkor nagyon függ a hangsugitol, hogy mekkora torzitascsökkenes erhetö el, nem ?

    Benne van az írásomban a válasz, de: Igen.

    [ Szerkesztve ]

    Nem szotkam hibázni.

Új hozzászólás Aktív témák