Új hozzászólás Aktív témák

  • tothjozsi96

    addikt

    Sziasztok!

    Valaki cserélt már gázkonvektorban CR-1-es szelepet újabbra? Mondjuk CR-6-ra. A konvektorokban ez a régi szelep van, nagyon pazarló illetve én ezeknek a szelepeknek a cseréjében látom a megoldást. Nagyon szarok a konvektorok amik a házban vannak, korábban a nagyszüleimnél akik jöttek szerelők nagyon eltekergették, mind máshogy működik gyakorlatilag. Illetve ezek a szelepek nem tudnak még őrlángot se. Emiatt lenne érdekes egy újabb szelep, illetve egy új fűtőbetét is elférne bennük, szerintem. Gondoltam arra is hogy akkor cserélném új konvektorra a régieket, de ahogy nézem az új konvektorokat, a szelepen kívül azért túl sok minden nem változott. Meg nagyon sokallom az árukat, 160e egy új FÉG konvektor, és a szelepen kívül azért sok változás nincsen. Annyit néztem ami nekem van az a szelep miatt biztos hogy 1982 előtti, de ezek 5,2kW-ot tudnak. Az új most kapható FÉG konvektor pedig 6,2kW-ot, szóval mindenképp nem cserélném a régi konvektorokat.
    Több konvektorról van szó, házfelújításban vagyok, de a fűtés még bőven várat magára, így én nem vennék új konvektorokat, mert annyit nekem nem ér meg, jó volna ha egy új konvektor árából fel lehetne újítani ezt a 3 konvektort amivel tudnék fűteni.

    Van itt bárki aki cserélt szelepet vagy fűtőbetétet, esetleg van tapasztalata ebben a témában?

    Köszönöm.

Új hozzászólás Aktív témák