Új hozzászólás Aktív témák

  • D-LAN|FuRioN

    aktív tag

    válasz M@nH. #652 üzenetére

    Nahh egyszerű dolgod lesz! :-) Virtual server!

    Service port: 10-250 vagy 21 (ez csak egy példa, hogyan írd be!)

    IP Address: ez a géped ip cime amin a szerver fut! pl: 192.168.1.3 (lehetőleg legyen statikus!

    Protokoll: ide azt kell beállítanod, hogy milyen protokollt használ a szerver program pl: TCP,UDP ... De az egyszerűség kedvéért legyen ALL

    Status: Ez lehetőleg legyen enabled különben nem éred el a szervert :-) De ha éppen nem akarod h csatlakozzanak akkor csak disabled és már nem is látja senki :-)

    Common Service Portot hagyd üresen ha engedi mivel ez csak az alapesetekre vonatkozik mint FTP vagy hasonlók ezek ilyen alapbeállitások.... nemkell vele foglalkozni.

    Látom van a routeren Dynamic DNS ha van kedved regisztrálj dyndns.org-on és ezzel csinálsz magadnak egy külső DNS címet igy ha pl valaki szerveredre csatlakozik nem ip-t kell megadni hanem beirja hogy "kispista.homeip.net" meg a portot amin a szerver megy akkor úgy csatlakozik, sztem sokkal egyszerűbb. Ha pedig Remote Managementet is lehet beállitani akkor távolról tudod konfigolni a routeredet pl: böngészőbe beirod: kispista.homeip.net (ajánlom a 8080-as portot) és már be is léphetsz a konfig módba de ilyenkor érdemes azért lekódolni a dolgokat és nem admin admin felhnév, jelszó :-)

    Mást elvileg nem kell beállítanod! Egyszerűség kedvéért kezd az egészet egy FTP szerver programmal! Ajánlom a Quick'n Easy FTP Server progit nagyon egyszerű és tökéletes! Viszont ezek a szerverek csak UPC vagy ADSL-es dolgoknál működnek ha többszörösen NAT-olt hálózaton vagy akkor sose fognak hozzáférni a szerveredhez! egy példa: nálam a központi router egy városban van én viszont falun lakom és itt is van helyileg router és szerver tehát mire nethez érek már két routeren mentem át, mivel ezekhet nem férsz hozzá (netszolgáltatónál van:-) ) és nem tudod beállítani az életbe nem érik el a géped :(((( Remélem tudtam segíteni ha valami nem megy írj!

    Üdv!

    [ Szerkesztve ]

    \'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

Új hozzászólás Aktív témák