Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • norvik

    aktív tag

    Üdvözletem az Uraknak. Régóta olvasgatom ezt a topicot, de most először írok ide. Elmondom, hogy mit szeretnék. Egy DAC-ot. Az anyagi lehetőségeim nem korlátlanok, de nem is túl korlátozottak. Árban 50 ezer forint, és fél milla között gondolkodok. Természetesen, ha olcsóbban kapom meg amit szeretnék, nem fogok tiltakozni. Az igényeimről. Régi, de csak laikus hifista vagyok. A HIFI magazinon nevelkedtem. Az angolos, semleges hangkép az ideálom. Nemrégiben vettem egy Ibasso DX90-et, és voltam olyan ostoba, hogy azt hittem, hogy ez majd kielégíti az igényeimet. Ez sajnos nem történt meg. Utcára, utazáshoz nincs többre igényem. De otthonra kevés. Egy ősrégi CD játszóval eresztettem össze. Rotel RCD 971. Azt hittem, hogy le fogja mosni a színről, az Ibassonak szurkoltam, és a sok eltelt év technikai fejlődésének. Tehát a placebo is a régi technológia ellen szólt. Ennek ellenére a régi CD játszó lemosta az Ibasso-t otthoni körülmények között. Erősítővel, hangfalakon keresztül, nem fejhallgatóval. Nem túl durván, de határozottan. És akkor még nem is eresztettem a ringbe a HDCD dekódolást, amit az öreg Rotel tud, Viszont flac formátumban ez már nem jön elő. Ezt egyébként nem tartom túl fontosnak, hiszen a HDCD lemezek száma nem túl nagy. De ilyen kódolás nélkül is meggyőzően jobb a régi RCD 971. Teltebb mélyek, levegősebb magasak. Minden különösebb extra kábelezés nélkül. Tehát, amit szeretnék, a fent leírtak tükrében, az egy Rotel RCD 971-el megegyező, vagy valamivel jobb hangminőség. De ne is legyen rosszabb.
    És ha kérdeznétek, hogy milyen a láncom, már mondom is. Myryad MI 240 erősítő. 3000 dollár volt anno, és nemrégiben jutottam hozzá egy gyári új darabhoz, egy raktár mélyéről. A dobozt én magam bontottam ki, előttem senki nem használta. Gyakorlatilag ajándékba kaptam, azért az árért, amit fizettem érte. Az erősítő bontható (kábelezés szempontjából) elő és végfokra. Az előerősítő részét így nem is használom. Dinamikus, hihetetlenül. 17 kg, nem leharcolt táp van benne. Tehát , mondhatjuk, hogy az analóg rendszeremmel elégedett vagyok. Ideértve a hangfalaimat, kábeleimet, erősítőmet, fejesemet, amit csak utcán használok. És ha szigorú akarok lenni magamhoz, akkor az Ibasso DX 90 is jól teszi a dolgát, ha nem otthon vagyok. De otthon kevés. Amit szeretnék, már elmondtam. Amit hozzá szeretnék még tenni, az annyi lenne, hogy amennyiben lehet, akkor letét ellenében, pár napig szeretném az illető DAC-ot itthon is hallgatni pár napig. Előre is köszönöm a hozzászólásokat. Az érdemlegesekre gondolok persze.

    [ Szerkesztve ]

  • norvik

    aktív tag

    válasz fattyu #40869 üzenetére

    Köszönet a válaszért, segítségért. Ezek közül melyiket lehetne meghallgatni? Letétet természetesen szívesen adnék értük, vásárlási kötelezettség nélkül. Egy, két nap bőven elég, hogy meghallgassam őket.
    Üdv

  • norvik

    aktív tag

    válasz Radomer #40872 üzenetére

    Köszönöm. Megfordult a fejemben magamtól is. Egy dolog tartott eddig vissza. Mégpedig az, hogy az Ibasso DX 90-ben is ez van. Félre értés ne essék. Kedvelem a hangját nagyon. Utcára, repülőre, munkahelyre, bőven elég. De otthon meghallgatva csalódás volt a Sabre. Tudom, és valószínűleg igazad is van, ha azt mondod, hogy az egy hordozható dac plusz lejátszó egyben. De az is tény, hogy nem legolcsóbb cucc, többet vártam volna tőle erősítőre kötve. Nem okoskodni, és nem is vitázni szeretnék. Elfogadom a nálam ttapasztaltabbakra. tanácsait. Az sem zavar, hogy kínai (ők is tudnak már jó dolgokat csinálni önállóan, és ugyan mi az, amit ma nem ott csinálnak). Azt is tudom, hogy egy dac hangját nem egyedül a benne levő chip dönti el. Számít a táp, és a többi áramkor is. Viszont. Az Ibasso DX 90-nél a táp nem számít, hiszen akkuról megy. A hálózati zavarok ezért alapból kiesnek. Legalábbis így gondolom. Nem akarom azt mondani, hogy igazam van, szívesen hallgatok tapasztaltabbakra.

  • norvik

    aktív tag

    válasz krichd1 #40875 üzenetére

    Természetesen használom az előerősítő részt más forrásn ahol ez szükséges. Persze alig van ilyen cucc, de a saját gyártású Myryad Cd lejátszónál állítható a kimeneti jelszint. Ezen kívül szerviz üzemmódban állítható elvileg az erősítő bemeneti jelszint fogadása is. Ezt ugyan még nem próbáltam ki, de a használati utasítás szerint lehet korlátozni. Persze, ebbe már lehet, hogy beleszól az elő erősítő rész is, nem vitatom. Amúgy is nehézkes lenne, mert a leírás szerint több gomb egyidejű megnyomásával lehet ide eljutni, és a kijelzőn ilyenkor csak a feszültség maximális értéke látszik. Vagyis macerás. És a sok bemenet közül nem mind állítható.
    Szabadságon vagyok, és mindkét tanácsot megfogadom. Legalábbis, ha az Audio GD-s fiuk partnerek lesznek a letétes dologban. Saját elképzelésem is van, a Musical Fidelity M1 dac. Jókat olvasni róla, de nem mai gyerek. És a fülem kéne döntsön. Vagy az a bizonyos " linn-effektus", amikor a zenére megindulnak a lábaim... Nem táncra gondolok :-)

  • norvik

    aktív tag

    válasz gubabela #40876 üzenetére

    Ezzel sajnos nagyon egyet kell értsek. Voltam olyan ostoba, hogy azt hittem, egy csapra meg lesz a két légy. Hát, sajnos nem. Még csak nem is kellett órákig hallgatózzak, kábeleket sem kellett cserélgessek, bőven elég volt két zenét meghalhassak, ahhoz, hogy biztosan tudjam, hogy az öreg cuccom messze szebben szól az asztali rendszerben, mint az iBasso. Pedig már le akartam selejtezni a régit. Aztán még próbáltam adni további esélyeket a DX-nek. Kábel cserebere, bemenet, és zenei anyag. De nem jött össze. Még úgysem, hogy nagyfelbontású zenét hasonlítottan össze számítógépről össze a sima CD- hanggal, ami azért már nem is volt fair.
    Igazából meglep a dolog. Még akkor is, ha a régi CD játszóm anno 180 ezer volt. Ma, jó ha, harmincért el lehetne adni, persze nem akarom most már. Most már nagyon is jó, időtálló vételnek tűnik. Persze, nem anyagi, piaci szempontból gondolom, hanem mint időt álló zenei forrásként. Kifejezetten sajnálom, hogy csak digitális kimenet van rajta, mert ha lenne bemenet is, számomra DAC-ként is megfelelő lehetne.

  • norvik

    aktív tag

    Uraim, ez az egész hifizés egy csoda. Korábban azt mondtam, hogy elégedetlen vagyok az iBasso dx 90 hangjával, ha azt erősítőre kötöm, természetesen a vonal kimenetét használtam. És a 15 éves CD játszóm simán, és határozottan lekörözte. Ezt tartom is, biztos vagyok benne. De. Igazából nem DAC-ként használtam, hanem csak a memória kártyán levő zenéket játszottam le vele. Ezért is használtam inkább a CD játszót. Ma viszont győzött a lustaság, elegem lett a cd-k keresgéléséből. Szóval, mivel még nincs jobb, rákötötten a laptopomra. DAC-ként. Egy sima mezei usb kábellel. Akksi teljesen feltöltve az iBasso-ban, vagyis nem is tud merülni, hiszen kapja az energia pótlást, igaz, hogy nem külön tápról, csak a laptoptól. Windows 7, amin csak az alap szolgáltatások futnak, és a JRiver lejátszó.
    Leültem zenét hallgatni, és előre elkönyveltem, hogy rosszabb lesz... Aztán jött a meglepetés. Szép, meleg telt, puha basszusok, kiegyensúlyozott hangkép, pont az amit szeretek. Csak bámultam ki a fejemből, és nem értem. Ma már fáradt vagyok, holnapra hagyom a tesztelgetést. Még az is lehet, hogy magamat csapom be, vagy a fülem viccelődik velem. Holnap kipróbálom ismét, ugyanazokat a zenéket meghallgatom CD-ről, és gépről is. Felcserélgetem a bemeneteket, és gépről lesz Hi-res anyag is. Nagyon kíváncsi vagyok, és be is fogok számolni nektek róla. Próbálok nem elfogult lenni, még akkor sem, ha az iBasso-nak szurkolok.
    Egyébként köszönöm az ajánlásokat, ha holnap nem győz az iBasso, ezek közül fogok választani.

  • norvik

    aktív tag

    Azt azért hozzá kell tennem, hogy fáradt voltam. Valóban jobbak hallottam a tegnap, de ez még nem jelenti azt, hogy valóban jobb is volt. Csak lazítani akartam, amolyan közepes hangerőn. És olyan zenéket hallgattam, amiket már sok éve nem hallottam. A hifi magazinos dimenzió nagyon is működik, sokszor nem is tudjuk, hogy hat ránk. Ott olvastam anno, hogy még egy kávé is befolyásolhat, sőt az is, hogy van benne cukor, vagy nincs. Pszichoakusztika, vagy mi. Jó húsz éve, kísérletezgettem vele, és pár dolog bejött. Persze nem minden. Például, ha látszólag csend van, és egy halhatatlan tartományban levő magas frekvenciás hang szól, akkor a "kísérleti alany" ideges lesz, vIszonylag rövid idő alatt. A nyúl az asszony volt, meg egy-két barát. Szóval, ha nem is halljuk a magas hangokat, de valahogy érezzük, és hat is ránk.
    Mára eljutottam oda, hogy talán meg tudok állni. Tudom, hogy a saját cuccaimnál vannak sokkal jobb hangúak is. De azt is tudom, hogy ezen a szinten egy kis javulás is százezrekben mérhető. Annyit meg már nekem nem ér. Csak élvezni szeretném a zenét. A Rotel RCD 971, egy nagyon jó hangú CD játszó. Nem hibátlan, és van jobb is nála. De ez egy olyan szint, aminél nem nagyon akaródzik tovább lépni. Ha fél millás felső határig tálalok olyan DAC-ot, ami szól úgy, mint ez, akkor már elégedett leszek. Ha jobban fog szólni, az már csak egy bónusz. De többet biztos, hogy nem adok érte. Hordozható lejátszóban sem fogok jobbat választanI, legalábbis, amíg ez tönkre nem megy. Utcán, vagy más zajos környezetben úgysem fogom igazából észrevenni, pláne élvezni a különbséget. A DX 90 számomra bőven elég erre a célra. És a denon 7100 is elegendő. Vagy 15 éve, vettem egy Sony discman-t. A pontos árra már nem emlékszem, de olyan száz, százhúsz ezerbe került. Akkori pénzen horror ár. Szépen szólt, de emlékeim szerint nem hozta az iBasso szintjét. Három évig használtam, aztán lassan tönkre ment. Kényelmetlen volt, hurcolni magammal a CD-ket, és naná, hogy pont akkor kellet volna benne lemezt cserélni, amikor a pénztárnál fizetni kellett, vagy egy jóarcú ellenőr a bérletemet kérte a Stadionoknál :-) . És nem is szerettem, mert nem egy eredeti CD-met össze karistoltam vele. Előtte meg egy szintén Sony, meg egy Aiwa walkman teljesített nálam szolgálatot. Mindkettő megvan, üzemképes, és még szépen is szóltak maguk módján, metál kazettákkal, fémházban, full elektronikus vezérléssel. Egyik hatvan, a másik száz ezer volt. Ezekbõl csak az Aiwa érte meg az árát, sok éven kersztül kiszolgált, amikor utaztam, vagy éppen az utcákat róttam. Na, nem nosztalgiázok tovább, kezdem a tesztet. Ha picit is jobb lesz az iBasso, mint azt korábban tapasztaltam, kapni fog egy jobb usb kábelt, és majd azzal folytatom. Elnézést a hosszas off-ért.

  • norvik

    aktív tag

    Kicsit átgondoltam a teszt körülményeket. Nem játszottam le HI-RES fájlokat, mert nem lenne fair. És CD játszó oldalról szintén nem tettem be HDCD lemezeket, ami a Rotelnek erőssége. Tehát normál CD, nem eredeti, szándékosan. Másolt, de plextorral, arany audio CD-re irt anyag. Ugyanez számítógépről wav formátumban, tehát nem flac. Az iBasso kicsit így is hátrányban van, mert mezei kábel jön a laptopról, csak az erősítő és a dap között vannak minőségi kábelek, és persze az inter connect is ilyen, a Rotel és az erőlködő között. Hangfal kábel azonos. Nagy nehezen kiválasztottam három zeneszámot. Két lehetséges bekötés van nálam, az erősítőbe. Az egyik a direkt, teljesen kikerülve az előerősítőt és a normál vonal bemenet. Tehát egyidőben nem tudom teljesen egyforma esélyt adni nekik. Ez rossz, mert mindig tudni fogom, hogy éppen melyik hová van kötve. Ilyen téren csak az a pozitív, hogy valóban tudok vaktesztet csinálni, mert a távkapcsolón van egy olyan gomb, ami a két utolsó forrás közül dob be egyet, és ha nem figyelem a kijelzőt, akkor nem fogom tudni, hogy éppen melyik szól. Kapcsolgatok ide-oda, és egy barátomat kértem meg arra, hogy jegyezze, melyik forrásra mondok jókat. Aztán átcserélem a bemeneteket, és újra eljátszom az egészet elölről párszor. Ha csak minimális lesz az eltérés, akkor az azt jelenti, hogy nem tudok dönteni, vagy nincs fülem hozzá. Az erősítőt takarja a barátom, nem tudok "csalni". Pihent vagyok, a légkondi lehűtötte előzetesen a lakást, de a zenébe nem fog bele szólni, a teszt idejére ki lesz kapcsolva. Mekkora nagy hülye vagyok :-) ...

  • norvik

    aktív tag

    válasz dgyuri0123 #40916 üzenetére

    nem nyomtató, hanem egy mezei telefon usb-micro usb kábel. És tudom, hogy igazad van, de a pc-s zenehallgatásban az első lépéseket teszem, vagyis most nincs jobb. Holnap lesz.

  • norvik

    aktív tag

    válasz bmakszim #40917 üzenetére

    Nem, nem használok win rart, zenéhez semmiképpen sem. Ma már a tárhely, vagyis az SSD, pláne a HDD nem túl drága, így sok értelme sincs a tömörítésnek. A veszteségesnek meg aztán végképp semmi.

  • norvik

    aktív tag

    Amikor az előző bejegyzést írtam, már részben benne voltam a tesztben. Innen a párszor előforduló idő zavar. Szándékosan nem akartam audiofil forrást választani. De olyat sem, amiről tudom, hogy szarul szól. Legyen vIszonylag új stúdiótechnika, ne harminc éves. Ismerjem, kedveljem. Legyen benne magas, és mély, de ne legyen csak akusztikus zene, mert nem azt hallgatom a legtöbbet. Szóval stúdió felvétel kellett. Holnap folytatom akusztikussal. Mára öt zene számot választottam Presser Angyalok és emberek című lemezéről. Öt egymást követő szám, a negyediktől a nyolcadikig. Többször, és nem azonos sorrendben hallgattam őket.
    Íme a teljesen szubjektív ítélet. És azt is hozza teszem, hogy ha valaki egy régi CD lejátszót vagy egy hordozható dapot akar venni, az a saját fülére hallgasson, ne az enyémre.
    Menet közben jegyzetelek, hogy éppen mi szól, azt utólag írom hozzá, amikor megtudom, hogy mit mire írtam.

    1., Én szeretem a túlerõt. Csukott szem, széles színpad. Jóval nagyon a távolság, mint amennyi a hangfalak között van. A mélyek nem mennek elég mélyre. A magasak jók, de kissé fátyolosak.
    2., Engem is vigyél el. A dobseprő mesés, realisztikus. Látom, hogy hol rázza valaki a csörgőket. A fésű hangját hallani.
    3., Milyen jó lenne. A legkevesebb hangszer ebben a számban van. A gitár hangjai nagyon szépen pengenek. Presser dörmögése nagyon jó, realisztikus. Itt ül a nappalimban, és vedeli a konyakot. Csodás, életszerű.
    4., Don Quijote Budapesten. Az összes közül ebben azenében a legtöbb a dinamika. Halk és erőteljes részek váltják egymást. Zongora, orgona, ütősök váltják egymást. Kétszer be is keményít, persze finoman. Tetszik. Bármi is szóljon, bármit is hallok, jól csinálja. Ez a hang kell. A szám vége felé minden eltávolodik. Egyre halkabb.
    5., Jó veled. Ezt a zenét tesztre teremtették. Közepes hangerőn megmozdul a nappali. Puha, gyors, szép mélyek, ahogy szeretem.

    Félek, hogy most hamarosan csalódást okozok. Jönnek ugyanezek a zenék. És talks ugyanilyen jókat fogok mondani akkor is. Pedig más lesz, másként.

    És a másik forrás. Megüt a guta. Nem is folytatom. Van különbség, de számomra minimális. A milyen jó lenne című szám mutatja meg ezt igazán. A zongorának valódi mélyei vannak. A konyak, és a whiskey most is fogy . Ha valami negatívumot mindenképp mondanom kéne, akkor az énekhang itt rosszabb. De csak leheletnyivel.
    Talán a Rotel nyert. De nem meggyőzően. Holnap más zene jön, és talán kábel csere is. Hi-res majd később. Nem örülök az eredménynek. Nem azért, mert x nyert egy picivel, vagy amiért y vesztett ugyanennyivel. És még ez sem egyértelmű. Van, amiben a második volt jobb, ha csak egy hajszálnyival is. Határozott, egyenes utat szeretnék. Talán, holnap a második menetben összejön.
    Nem sokra jutottan ma. Vannak különbségek, de nem túl határozottak, és nem is túl egyértelműek. Összeségében a győztes mai napon az öreg technika volt. De nem túl meggyőzően. És volt amit az a pár dekás kütyü jobban csinált. Ez van, és folytatom. Holnap más zene, és más kábel is lesz. Tele van...

  • norvik

    aktív tag

    Azt hiszem, hogy tudom hol a baj. Ennyire nem vagyok határozatlan. Ott a gond, hogy nem a CD játszót, és nem is az iBasso-t hallom, hanem az erősítőmet. Két hete van a rendszeremben. Es még nem volt időm kiismerni, megszokni a hangját. Klasszisokkal jobb, mint a korábbi. Amíg ki nem ismerem, jobb ha befogom a szám, és nem próbálkozok "tesztekkel". Ez az egész csak egy vihar volt a biliben. Elnézést, senkit nem akartam hülyíteni.

  • norvik

    aktív tag

    válasz gubabela #40942 üzenetére

    Köszönöm gubabelanak, hogy vette a fáradtságot, és csinált egy tesztet. És ezekutan szeretném meghallgatni a Saskritot.
    Amikor a korábbi bejegyzésemet írtam, nem hazudtam, valóban azt hallottam, amit leírtam. De azt is tudom, hogy valami hazudott nekem. Az erősítőm új, klasszisokkal jobb mint a korábbi, pedig az sem volt rossz. Ez az erősítő már megérdemelne komolyabb hangfalakat is, és meg is fogja kapni. Ennyit arról, hogy nem akarok már fejleszteni, mert elég. Meredek és drága ez a lejtő... Szóval, a fülem, vagy az erősítő nagyon becsapott. De jól csinálta. De nem hagyott nyugodni a kérdés. Azt nagyon jól tudom, hogy a különböző elektronikáknak más és más hangjuk van. Mégis egyformán jobbak hallottam őket, és ez nem lehet igaz. Ezért úgy döntöttem, hogy valamit kihagyok, és mást próbálok meghallgatni. Az erősítőm fejhallgató erősítő része nagyon jó. Nemcsak a saját véleményem ez, eleget olvastam róla, mielőtt megvettem. Persze, nem ezért vettem meg, mert itthon, ha egy mód van rá, nem szeretnék fejhallgatóval zenét hallgatni. De, most, egy újabb teszt miatt mégis ezt tettem. Nagyon rákészültem, de mint kiderült, teljesen felesleges volt, annyira egyértelmű lett az eredmény. Közben beszereztem egy jobb usb kábelt. Amiket hallgattam: Rotel RCD 971, Myryad MI 240, fejhallgató kimenetről, Denon AH-D 7100. A másik forrás laptop, iBasso DX 90, DAC-ként. Presser zenéjétől kissé herótom lett, ezért Mark Knopfler Shangri La lemeze lett műsor. Ez egy HDCD lemez, de emiatt nem érte hátrány az iBasso-t, mert a Foobar-t használtam lejátszásra, és annak van HDCD dekódoló pluginja. Szóval, nagyon felkészültem. Az eredmény röviden, sok hűhó semmiért. De ne rohanjunk a végére. Nem akartam ide-oda dugdosni a kábeleket, ezért előnyt kapott az iBasso. Neki jutott az erősítő direkt bemenete. A fejemre raktam a Denont, play gomb megnyom. Az eredmény elszomorító és egyértelmű. IBasso. Nem szólt rosszul, de csak addig, amíg át nem váltottam a CD-re. Waterloo. A különbség nagyon kézzelfogható. A CD játszó hangja telt, széles színpadkép, zengő hangszerek, tér, mélység, minden, ami kell. IBasso. Mintha egy Sokol rádióra váltottam volna. Na jó, ennyire nem durva. De majdnem. Mintha egy rossz minőségű, mp hármakat játszó fm rádióra váltottam volna. Tér össze esett, szinte monóvá vált. Eltűntek a gitár hangok lecsengései, eltűnt minden, amitől élvezni lehetne a zenét. Egyszerűen siralmas. Még háttérzene hallgatásra is kevés. Kipróbáltam más zenékkel is. Az eredmény nem változott. Audiophile demó felvételéknél kicsit javult a helyzet, de a különbség még nagyobb lett. Mert itt CD játszó még jobban meg tudta mutatni, hogy mire képes. Fejhallgató csere. Sennheiser PXC 450. Nem tartom rossznak. Igaz, túlárazott, basszusban szegény, legalábbis a zajszűrő elektronika nélkül. Évekig használtam, jó társ volt. De itt is hasonló az eredmény, ha nem is ennyire feltűnő. Még egy fejhallgató csere. Sennheiser HDCD 800. Nem az enyém, kipróbálásra adta egy barátom. Nagyon szép a hangja, kiegyensúlyozott. Az ízlésemnek tökéletesen megfelelne, ha utcán is, vagy zajos környezetben is lehetne használni. Az iBasso ezzel szerepelt a legrosszabbul.
    El vagyok keseredve. Ennyire szar lenne a DX 90? A gondolat nem hagy nyugodni, próbálom meghallgatni, mint lejátszót, és nem mint DAC-ot. Végszó a mostani meghallgatáshoz. Csak ajánlani tudom a Rotel RCD 971-et. Nem az enyémet, mert az nagyon nem eladó. De olcsón hozzá lehet jutni, ha felbukkan néha egy példány. Vagy méginkább egy 991-et, ami még szebben szól. Tuningolni is érdemes, és lehet is, ahogy olvastam. Eddig nem tettem ezt meg, de már biztosan meg fogom tenni. Sajnos, nem értek az elektronikához. De ha értenék, és lehetséges volna, akkor tennék rá egy digitális bemenetet, és ezt használnám DAC-nak. Annak ellenére, hogy tudom, hogy vannak nála sokkal jobbak.

  • norvik

    aktív tag

    válasz dgyuri0123 #41008 üzenetére

    Az DX 90-rõl azért többnyire jók a kritikák. A firmware részével semmi bajom. Régebben voltak benne bugok, de már nem csinál hülyeségeket. És ez egzakt, objektív, nem olyan, mint egy meghallgatás. De tény, hogy mint asztali, vagyis otthoni DAC részemről kiesett, ilyen célra értéktelen számomra. Csalódás. Most oda jutottam, hogy folytatom a meghallgatását, mint erősítőre kötött lejátszóét, aztán meg csak őt magát fogom hallgatni. Tény, hogy eddig soha semmivel nem hasonlítottan össze. Megvettem, és használtam arra, amire való. Vagyis utcán, utazás közben hallgattam. És elégedett voltam/vagyok vele. Ez most sajnos változhat. Ráérek, és ma a végére járok. Ez az utóbbi meghallgatás értelműen csalódást okozott, és sajnos nem tévedtem. Annyira egyértelmű volt, hogy talán egy hallókészüléket használó embernek is nyilvánvaló lenne. Most szépen felmásolom a megfelelő zenéket kártyára, aztán fülelek. Nagyon remélem, hogy nem jön újabb csalódás. Sajnos csak az asztali rendszeremmel tudom össze hasonlítani, és félő, hogy nincsenek egy súlycsoportban. Ha itt is veszteni fog, nem tudom, hogy mi a fenét csináljak. Az biztos, hogy zavarni fog a tudat, hogy rossz. Kidobni nem fogom. Vagy túl tudok rajta lépni, és hallgatom tovább a hibáival együtt, vagy kényszert fogok érezni, hogy feljebb lépjek. Egyik megoldás sem tetszik. Rossz minőségben nem szeretnék zenét hallgatni, de egy utcai cuccra sem szívesen áldoznék ennél többet anyagilag. Na, meglátjuk, hamarosan ugrik a majom a vízbe.

  • norvik

    aktív tag

    válasz dgyuri0123 #41011 üzenetére

    Fontos a mobilitás is, és a hangminőség is. Sajnos, vIszonylag keveset lehetek otthon, ahol normális körülmények között tudok zenét hallgatni. Többet vagyok úton, és külföldön. Ezért is lett megvéve az iBasso. És az csak hab lett volna a tortán, ha beválik, mint DAC is. Ez nem jött be...

  • norvik

    aktív tag

    A majom beugrott. És nem nagyon tudom, hogy mit gondoljak. Ha egy hordozható média lejátszó szépen szól, nem azért kéne jól szóljon, mert jó a lejátszó része, jó benne a DAC, és jó az erősítője? A leggyengébb láncszem elve nem kéne itt is érvényesüljön? Az addig oké, hogy a DAC szolgáltatása, csak egy extra a lejátszónál, de hát pont ez a nyomorult DAC alakítja át a digitális formátumot, jöjjön az számítógépről, vagy a saját lejátszó részről. És mégis más az eredmény. Más zenéket választottam, mert a korábbi tesztek során enyhén szólva herótom lett tőlük, annyit lettek hallgatva. A jelenlegi felállás a Rotel RCD 971, az erősítő cd bemenetre kötve, az iBasso pedig lejátszóként a vonal kimenetről, a direkt bemenetre kötve. Maradtam a fejhallgatónál. Zene: Eric Clapton Unplugged című lemeze. Az iBasso sokat javult, önmagához képest. De nem volt elég egyértelmű számomra ennél a lemeznél, ezért egy újabb lemezzel próbálkoztam. Szintén Clapton-tól Reptile című lemez. Sokkal korszerűbb felvétel, és HDCD. Emiatt esetleg hátrányba kerülhetett az iBasso, de ezt ellensúlyozta némileg a direkt bemenet. Elindítottam egyszerre a Find myself című dalt. Van benne dobseprő, zongora, gitár, dob, ének, akusztikus gitár. Az iBasso hangja most sokkal jobb, mint korábban. Háttal ülve, össze-vissza kapcsolgatva a források között, volt hogy eleinte nem tudtam a kettőt megkülönböztetni. Jobban kellett figyeljek, és egy-egy forrást hosszabban kellett hallgassak, de ezt úgy csináltam, hogy ne tudjam, melyiket hallom. Aztán már meg tudtam különböztetni a két hangkaraktert. Először azt figyeltem, melyik összhatása a jobb, hallgathatóbb. Végül megnéztem, hogy mit hallgatok. A Rotel még mindig jobb, de sokat közeledett egymáshoz a két hang. Az igazi különbséget abban éreztem, hogy a Rotel részletezőbb, jobban meg hasonlít a hangszerek hangja a valóságosra. És a tere. A magasak, mélyek mindkettőnél jók. De valami nem stimmelt. Túl közeli a minőség, ennél nagyobb különbség kell legyen. Nem akarom, hogy megint becsapjam magam. Ezért zene csere jön. Egy tesztlemez, Closer to the music 3. Akusztikus, nagyon jó Stockfish felvétel. Ha itt nem hallok különbséget, akkor sehol sem fogok. Most nem játszok ide-oda kapcsolgatással, tudom mi szól, és mindkét forrásról türelmesen végig hallgatom ugyanazt a számot. Sharpening a knife, ha ismeritek ezt a késélezős számot. Elég sok auduofil válogatásba berakták. Szóval. Az iBasso nem rossz. Hallgatható, és lehetne a hangjával így már együtt élni. Már közel sem olyan rossz, mint volt önálló DAC-ként. Nem mondom, hogy hurrá, ez kell. A Rotel jobb, inkább azt hallgatom, amíg nem lesz egy jobb DAC-om. De ha lusta leszek a CD-közt turkálni, vagy éppen nincs kiírva a zene CD-re, akkor ez egy számomra elfogadható kompromisszum. Utcára meg egyenesen tökéletes. Ha a zebrán átkelve egy gitárhang felbontására koncentrálok, és műélvezek, akkor záros határidőn belül fel fogom dobni a bakit. Azt azért hozzá kell tenni, hogy ezt a saját erősítőmmel, fejésemmel, kábeleimmel, CD játszómmal tapasztaltam. Még azt is el tudom képzelni, hogy egy másik rendszerben ennek az ellenkezőjét tapasztalja majd valaki.

  • norvik

    aktív tag

    válasz PuMbA #41025 üzenetére

    Ne haragudj, de ezzel nagyon nem tudok egyetérteni. Van benne bőségesen dinamika, halk, és hangosabb részek egyaránt. Melyben meg pincébe le tud menni, olyan hatalmas energiával, hogy megremegteti az ablakokat, ha nem fejessel hallgatom. És nem ez az egyetlen ilyen lemezük. Nem hinném, hogy véletlen volna, hogy fejes és hangfal gyártok a Stockfish-t kérik fel demó lemezek készítésére. Tér, részletes színpad, kiegyensúlyozott mély, magas, és énekhangok egyaránt jelen vannak. És itt nem utólag keverik ki a zenét, hangszerenkénti sávokból. Nem a Stockfish az egyetlen, van még pár hasonló.

  • norvik

    aktív tag

    válasz dgyuri0123 #41032 üzenetére

    Nem Stockfish, és hasonló kiadók zenéit hallgatom a mindennapokban. Csak a teszthez használtam őket. Sokszor épp azokat a hetvenes évekbeli "borzalmakat". Akkor nagyon jó lehet a 300-as, a Roksan hangját ismerem, igaz Projekt nélkül , és tényleg jó. Az a cég nagyon jó volt különösen régen. Volt tőlük egy pár hangfalam. Nagyon ronda volt, de csodásan szólt. Mára biztos tönkrementek a membránszélek rajta, de csináltatni is érdemes lét volna. Sajnos, az asszony kiutálta a lakásból, el lett adva. De már nincs beleszólása :-)

  • norvik

    aktív tag

    válasz ivógéptanács #41034 üzenetére

    Igen is, meg nem is. Ezt úgy értem, hogy amikor sima DAC-ként használtam az iBasso-t, akkor igen, mert a Foobar-ban van olyan plugin, ami képes dekódolni a HDCD anyagot. De amikor lejátszóként használtam, nem kezdtem el konvertálgatni, vagy keresgélni 20 bites anyagot. Mint DAC annyira rossz volt az iBasso, hogy az sem segített rajta, ha 24/192 anyagot kapott. Azt tudom, hogy ha olyan CD-t rippelek, ami HDCD, akkor a kódolás ott marad a flac-ben is, mert újra CD-re íráskor, megint csak HDCD az eredmény, ezt hallani is, és a CD játszó is kijelzi. Viszont az ilyen flac-et, az iBasso nem tudja dekódolni, sima 16 bitesnek látja. Olyat tudtam volna csinálni, hogy 24/192-es anyagot eresszek össze a HDCD-vel, de azt már túlzásnak tartottam volna, és teljesen "sportszerűtlennek". Ráadásul a zenéim többsége 16 bites, így nincs is nagy jelentősége, hogy hogyan teljesít egy DAC nagy felbontásban.

  • norvik

    aktív tag

    válasz dgyuri0123 #41080 üzenetére

    Ezzel teljesen egyetértek. Sztereó kell a zenéhez, és nem házimozi. A régi erősítők jól meg voltak építve, nem sajnálták belőlük az anyagot. Ha erősítőt akarnék venni, szétnéznek a hirdetésekben, és Denon, Marantz, Nad, Rotel, Cambridge Audio, satöbbi cuccokban gondolkodnék. Megnézném a műszaki paramétereit, még a súlyát is. Aztán a neten keresnék róla teszteket. Majd megvenném a legszimpatikusabbat. Aztán gyorsan kicseréltetném benne a kiszáradt kondikat, nem összeg. És ha igazan feljebb akarsz lépni, akkor ott van például a Musical Fidelity, mondjuk egy A3, vagy egy A3.5 Mesésen jól szólnak, és viszonylag emberi áron kifogható egy-egy példányuk. Nem mondom, hogy nincsenek újonnan ilyen minőségű erősítők az újak között is. Vannak, de olyan áron, hogy az egy atlagembernek teljesen elérhetetlen.

  • norvik

    aktív tag

    válasz dgyuri0123 #41086 üzenetére

    Igen, igaz. Csak tényleg nagyon drágák, és kevés is van belőlük. Ha mondjuk egy komponensre tudok szánni x forintot, akkor megnézem, hogy ezért a pénzért mi az ami a legtöbbet nyújt. Mivel a házimozi nem igényem, nem érdekel, könnyebb dolgom volt, és anyagilag is kevésbé megterhelő. Heteken át lestem az apróhirdetéseket, az eBay-t, satöbbit. Voltak jónak tűnő vételek, de nem repültem rájuk, kerestem az " igazit". Aztán bejött. Myryad MI 240 .Sikerült vegyek egy raktárban rejtőzködő példányt. A dobozát én bontottam ki, vadonatúj, pontosabban használatlan cucc. 600 eurót fizettem érte, plusz 50 euró benzin, amivel érte mentem. Az ára 2002-ben, a gyártás befejezésekor 1500 font, illetve 2600 dollár volt a tengeren túlon. Nekem közel kétszázezerbe került, és jó eséllyel el is tudnám ennyiért adni, persze ez eszem ágában sincs. Nincs rajta hangszín szabályzó, sem loudness, semmi felesleges. Gyakorlatilag csak forrás választó, és hangerő szabályzó. Minimalista. Volt már sok erősítőm, az Orionoktól kezdve, a Videotonokon át, Denon, Rotel, Aiwa, Sony, és egy Musical Fidelity A3 is. Az összes közt ez az utóbbi volt a legjobb, de a mostani azt is veri. A tizenhat kilós súly nem holt anyag, hanem egy olyan trafó, ami nem jön zavarba, ha dinamikát kell leadnia. Pont ennek is köszönhetőek a szép mélyek. Valaki írta itt korábban, hogy nem adna hatvan ezret egy öreg erősítőért. Én a háromszorosát adtam, és nem bántam meg.

  • norvik

    aktív tag

    válasz PuMbA #41141 üzenetére

    Be kellett lássam, hogy én tévedtem, ami a Stockfish kiadványokat illeti, tesztelésben. Egy Led Zeppelin régi koncertfilm zenéje alkalmasabb volt rá, és egyszerűen megkönnyítette a dolgomat. De előtte még utána olvastam annak, hogy anno milyen felvételeket, kiadókat használt ilyen célra a boldogult Hifi Magazin. Így tálaltam rá a svéd Opus 3-ra. Sajnos, viszonylag kevés kiadványuk van. És azok közt is van néhány teszt lemez, vegyes előadókkal. Ezeket most szándékosan kihagytam. De tálaltam olyan blues, jazz zenét, hogy a füleim ketté állnak! Tetszik zeneileg is, mesés, ma egész délután ezeket hallgattam. Az előadókról azelőtt soha nem hallottam. A felvételek minősége más, mint a Stockfish-é. Egész más hangmérnöki iskola. És ez jön be jobban. Emberibb. Nem tálalok rá jobb kifejezést. Valóságosabb, jobb a színpad. Ha valaki szereti a bluest, közületek, akkor nosza! Adtál egy jótanácsot, amivel nem értettem egyet. De felpiszkáltál vele, és ennek köszönhetem, hogy most vadonatúj zenei élményekkel lettem gazdagabb. Ez nem mű, hanem már igazi élvezet. Köszi :-)

  • norvik

    aktív tag

    válasz dgyuri0123 #41170 üzenetére

    Igen, igazad van. A fenti sorokat neked is címezhettem volna. A te hozzászólásod is hozzájárult ahhoz, hogy felülvizsgáljam saját elképzeléseimet. Az a baj, hogy ha valakinek van egy elképzelése, ahhoz többnyire ragaszkodik. Mert meg van róla győződve, hogy ő az igazság letéteményese. Ugyanebbe a hibába estem. Gondoltam, minek magyaráznak ezek nekem. Elnézést a gondolatért. De azt hiszem, bocsánatos a bűnöm, hisz bevallom, és nem szégyellem kimondani, hogy baromságot gondoltam. Jó kis hobbi ez, csak kicsit sem egzakt, részei is rengeteg tényező befolyásol, könnyű bemenni az erdőbe. És ha rossz ösvényt követsz, nem találsz ki könnyen, és azt sem tudod, hogy hol mentél rossz útra. Például ezért is jó egy ilyen fórum, amikor segítő kezek kirángatnak a sötétből. Szóval, neked is köszi.

  • norvik

    aktív tag

    válasz kismikis #41173 üzenetére

    A zene szeretete nélkül ez egy halott hobbi lenne. Ki lenne bolond elkölteni egy csomó pénzt arra, hogy legyenek jó hangú cuccai? Azért vennék meg valamit, hogy villogjak, vagy a szomszédokat bosszantsam? Jó nagy hülye lennék. Hiányérzetem van, ha eltelnek úgy napok, hogy nem hallgathatok zenét. Nem háttér zenére gondolok, hanem arra, hogy leülök, és csak azt csinálom. Sötétet csinálok, letelepszem a a hangfalak elé, szól a zene, becsukom a szemem, és csak azzal foglalkozom. Nem netezek, nem olvasok közben. Hagyom, hogy az érzések átjárjanak, és valódi élvezetben van részem. Szépséget kapok. Hallgatok klasszikus zenét is. Nem ez a jellemző, de Ravel, Csajkovszkij, Vivaldi, nagyon is meg tudnak szólítani. A kütyük valóban csak eszközök. A cél az, hogy a konzerv zenéből valami élőhöz közelít kihozzak. Mintha ott lennék, amikor a felvétel készült. Ezért nem kell hangszín szabályzó, equaliser, semmi, ami változtatna az eredetin. Egy könyvet sem fogok átírni, mert mondjuk nem tetszik egy jelenet. Mona Lisát sem akarom átfesteni. Az elektronikáknak megvan a saját hangjuk sajnos, de azt tartom jobbnak, ami a legkevésbé változtat az eredetin. Számomra ilyen egyszerű. És ettől olyan nehéz is a választás, mert a jó nem pénztárca barát, és drágán is lehet sz@rt venni.

  • norvik

    aktív tag

    válasz bkercso #41179 üzenetére

    Általánosságban, de csak abban, igaz. Vannak sajnos ellenpéldák is. Amikor jó nevű cégek kiadnak egy hulladékot, magas árcédulával. Jól emlékszem, ott volt a Quadral cég Wotan hangfala. A Hifi Magazin tesztelte. Egy az egyben leírtak róla, hogy rosszul szól, szétszedték, és gyatra, igénytelen mérnöki "munkát" emlegettek. A forgalmazó többet nem hirdetett náluk. A a független szaksajtó így nem tud megélni. Előfizetésekből meg nem tudnak megélni. Amúgy is fenn lenne a megjelenés napján az interneten, letölthetően. Marad a szolgalelkű szaksajtó, akik a cikkeikkel csak bujtatott, fizetett hirdetéseket közölnék. Rohadtul megkönnyítik a döntést... Minden szép, minden jó. A sorok között elvétve le mernek írni kritikát is, de az semmiképpen nem egyértelmű. Nagyon jól jönne ma is egy igazi Hifi Magazin, de ne merjünk nagyot álmodni. Tájékozódási pontnak csak a fülünkre hallgathatunk, és az ilyen fórumokra. És meg itt is felbukkan egy-egy kereskedő, aki el akarja sütni a portékáját. És ma is előfordulhat, hogy fele áron azonos, vagy esetleg jobb minőséget lehet venni. Csak nehéz megtalálni. Jó példa volt a szintén Hifi Magazinos aiwa sony kazettás deck teszt. A kis, és szinte névtelen valakik kevesebb mint féláron, jobb decket tettek le az asztalra, mint a csilivili, híres sony. Nem mondom, hogy nem tudnak jót gyártani. Nagyon is tudnak. Ha akarnak, és persze nagyon magas áron. Volt egy horror áru fejesük, a fülpárna görög birka bőr, a ház a fuji hegyről származó fenyő, a membránok valami tenyésztett algából készült. Állítólag nagyon jól szólt. Limitált darabszám, stb. Presztízs termék. Rossz például, meg ott egy másik cég DacMagic nevű csodája. Jó név, auduofil cég, és egy filléres DAC chipet rak be a cuccba. Extra profit. Széles mosoly a gyártón, savanyú az átvert vevőn.

  • norvik

    aktív tag

    Nos, uraim, ha emlékeztek rá, DAC--ot akartam venni, és a napokban meg is tettem. A választásom egy Denon DA300-ra esett.
    Az okok a következők voltak: mert ugyanaz a DAC, ami komolyabb Denon készülékekben is van, mert jókat olvastam róla, mert jó áron jutottam hozzá, mert dgyuri0123 fórumtárs ennyire határozottan kiáll a hangja mellett. Végül pedig azért, mert látom benne a fejleszthető hangot, egy jobb táppal. A garancia nem érdekel. Bátran, gondolkodás nélkül módosítok, pontosabban módosíttatok majd rajta, ha megfelelő lehetőségbe futok. Nem felelőtlenül persze, nem gányolásra gondolok. A Denon nevében bízom annyira, hogy a garancia meglétére ne kelljen gondoljak, magyarul nem hiszem, hogy elromlana. Ötleteket, segítséget szívesen vennék, ha volna ötlet arra, hogy kivel, és mivel lehetne ezt a cuccot tuningolni. Nem sürgős, sajnos. Megvettem, de még nem is hallottam a hangját, és egy darabig sajnos nem is fogom. Ugyanis itt sajnos sem hangfalak, sem erősítőm nincs. Fejhallgatón keresztül Gustav eddig csak meghallgatni, de a csoda elmaradt, igaz, nem is számítottam rá, hiszen ez nem tartozik az erősségei közé. Kicsit azért reménykedtem benne, hogy a Denon AH-D 7100-at szeretni fogja, és talán az egy családból származó cucc többet produkál majd együtt, de nem jött be. Sajnos, sokat kell még várjak arra, hogy valóban meg tudjam hallgatni. Így kábelt sem vettem hozzá, aligha tudnék ilyen körülmények között megfelelőt választani hozzá.

  • norvik

    aktív tag

    Egyébként nagyon köszönöm az eddigi segítséget, amit itt kaptam tanácsok, és felajánlások formájában.

  • norvik

    aktív tag

    Urak, próbálta, illetve hallgatta-e közületek a Musical Fidelity V 90-es DAC-ot? Nagyon jókat lehet róla olvasni, nagyon sok helyen. Tetszik a marketing szöveg is, legalábbis az a része, hogy a gyártók a beépített alkatrészeinek ára a késztermék árainak csupán öt százaléka, és ez tarthatatlan, a vevőkkel szemben kötelességük többet adni a pénzükért. Tudom, hogy marketing, de ettől még igaz. A Musical Fidelity neve nagyon jól hangzik a füleimnek, volt erősítőm tőlük, és nem azért adtam el, mert elégedetlen voltam a hangjával. És a Sonus Faber hangfalakkal nagyon szeretik egymást. Ami gyanakvásra ad okot, hogy túl olcsó. Ez önmagában nem volna baj, de ez már kínai ár. Alapból 199 font, de most találtam 129-ért is. Ez, ha jó, akkor a hülyének is megéri kategória. Nemrég vettem egy Denon 300 usb-t, amit sajnos még nem volt alkalmam meghallgatni. Csak akkor fogom, ha újra otthon leszek, addig marad a fejhallgató rész, ami gyenge mindenki szerint. Külsőre a Musical Fidelity tetszik jobban, és az is pozitívum, hogy nincs fejhallgató erősítő része. Mindkét cuccnak gyenge a tápja, de a Musical Fidelity tápja talán könnyebben fejleszthető. Az MF neve jobban cseng számomra, mint a Denon-é, bár cseppet sem tartom kizártnak, hogy az MF elindult egy kommersz irányba. Ha a marketing szöveget nem vesszük figyelembe, akkor ez sajnos nem elképzelhetetlen. Nem ez lenne az első eset, amikor egy jó nevű cég eladta magát egy tál lencséért.
    Azért eléggé bízom a MF-ben, de nem feltétel nélkül. És persze a több, mint kétszer annyiba kerülő Denon sem lehet rossz. A fülemnek, kéne döntenie, de jelenleg még a Denont sem tudom meghallgatni, pedig out itt figyel, miközben ezeket a sorokat írom. Ami meg a Musical Fidelity-t illeti, letét ellenében szívesen hazavinném pár pár napra, csak sajnos nem tudok olyan MF viszonteladót, sem otthon Magyarországon, sem itt Norvégiaban akik ebben benne lennének.

  • norvik

    aktív tag

    válasz krichd1 #42470 üzenetére

    Igen, tudom, hogy mindkettőnek alap a tápja, de az MF-é talán könnyebben fejleszthető. Azzal viszont erősen vitatkoznék, hogy az idő elszállt felette.
    Igen, tudom, hogy a digitális technológia fejlődik leginkább. Ez vitathatatlan. De milyen irányú a fejlődése? Véleményem szerint nüansznyi, apróbb finomításokat végeznek az algoritmusokon, mivel már a jelenlegi technológia elérte felső korlátait. Jobb csak akkor lesz, ha valami teljesen új alapokra helyzet valamit találnak ki. Az igazi fejlesztés a kisebb fogyasztás, a minél vékonyabb csikszélesség, vagyis az olcsóbb gyártás irányába tolódik el. Ki merem jelenteni, hogy a digitális hang piacra dobása után húsz évvel elérte saját határainak felső fokát. Talán még hamarabb megtörtént ez. És engem csak a hang, vagyis az életszerű jelenlét érzet érdekel. Ha ezt egy régi cucctól kapom meg, elégedett vagyok, és ha egy újtól, akkor is. Feléértés ne essék, nem a réginek szorítok. Én volnék a legboldogabb, ha jövőre vehetnék fillérekért egy nagyon jó hangú valamit. De nem lesz így. Talán nem a legjobb példa, de a régi Rotel RCD 971-emnek messze jobb a hangja, mint a új iBasso DX 90-emnek. Tudom, hogy nem a legjobb példa, hiszen az egyik asztali, jó táppal, mechanikával, a másik meg egy hordozható cucc, és a maga nemében, tényleg szépen szól, jól hallgatható, hosszan, nem fárasztó.
    Lassan eljutunk oda, vagy már talán el is jutottunk oda, ahol az erősítőkkel vagyunk. A hetvenes évek óta gyakorlati fejlődés alig történt. Egy akkor gyártott minőségi cucc ma is simán partiban van az "új" technikával, ha új kondikat kapnak.
    Igazi, bár nem túl látványos fejlődést egyetlen területen látok, és ez a hangsugárzóké. Egyre olcsóbbá válnak ipari, és egyéb technológiák, új ötvözetek, bevonatok kerülnek kipróbálásra, és ebből a hifi világ is profitál.

  • norvik

    aktív tag

    Üdv újra itt. Végre itthon is tesztelgethettem a Denon da 300-at. És most már biztosan tudom, hogy nem volt hiba megvenni. Ez már valódi előre lépés a régi Rotel rcd-971-hez képest. De szeretném a tanácsotokat kérni mert pc-s zenehallgatásban még kezdő vagyok. Építettem egy htpc-t. Seasonic passzív táp, Gigabyte Sniper A88x alaplap. Ezen van egy állítólag audióra kihegyezett, aranyozott usb port, és egy S/PDIF csatoló tüske. A kérdésem az volna hozzátok, hogy a Denon dac-ot hogyan etessem zenével, hogyan érthetnem el a legjobb eredményt? Előre is köszönöm a válaszokat.

  • norvik

    aktív tag

    válasz Bodz #46703 üzenetére

    Köszi a gyors választ. Még azon töröm a fejem, hogy ez az usb kimenet megfelelő, vagy érdemes lenne oda még beiktatni valamit. Xmos, vagy spdif átalakítóra gondolok.

  • norvik

    aktív tag

    válasz Bodz #46705 üzenetére

    Nekem is. De ha ilyen cuccokat linkeltek, ennek a hifi őrületemnek soha nem jutok a végére :) Ma rakom össze a htpc-t teljesen, több, mint három L ment rá... Semmi ventilátor, minden passzív, és mellé az aranyárban vásárolt ház... Ráadásul, a nappalimat és elkezdem átépíteni két hét múlva, akusztikai szempontok alapján. Sosem lesz vége?

  • norvik

    aktív tag

    Még egy kérdés, bár nem pont ebbe a topicba illik. Windows 10 kerül a gépemre, ez már el van döntve. Hangban van különbség a home, és a többi verzió között? A home-ot feltehetem legálisan és ingyen, de a pro-ért már fizetnem kell, nem akarok svarz szoftvert használni.

  • norvik

    aktív tag

    válasz Bodz #46708 üzenetére

    55 vagyok. És kisebb kihagyásokkal 17 éves korom óta fejlesztek, csereberélek :( Persze, nem bánom, nem sajnálom a rááldozott pénzt, és időt. Hisz olyasmit kaptam cserébe, ami nélkül sokkal szegényebb lennék.

  • norvik

    aktív tag

    válasz Ereshkigal #46711 üzenetére

    Azt tervezem. Fidelizer, Jriver, esetleg foobar, + egy script futtatása, amit egy kinti fórumon tálaltam.

  • norvik

    aktív tag

    válasz dgyuri0123 #46718 üzenetére

    Az avatart nem tőled loptam, saját választás volt, mielőtt ebbe a topicba tévedtem volna :) De a Denon dac megvásárlására te adtad a legnagyobb ösztönzést, és ezért csak köszönettel tartozom. Tartottam tőle, hogy olyan kis "nyeszlett", nem szabvány hifi méretű, hiányzik belle az anyag, és amiket írnak róla, az csak vakító marketing szöveg. Ebben a tévhitemben te ingattál meg, és jó hogy így történt. Vidám zenész költözött vele hozzám. Volt alkalmam pár összehasonlítást tenni, na nem túl sokat sajnos, de azokkal, amikkel sikerült összehasonlítsam, valamiben mindig jobb volt a Denon, több, mint kétszeres áru dacokra is értem ezt. Szóval, számomra nagyon jó vétel volt. Mindenképpen csináltatok neki egy jó tápot, megérdemli, és biztosan meg is fogja hálálni. Nem mondom, hogy mindenkinek ezt ajánlom, mert más rendszerben szólhat rosszul is. De az erősítőm, és ez a dac, és a hangfalaim, remek triót alkotnak együtt. Szóval köszi :)

  • norvik

    aktív tag

    válasz Bodz #46720 üzenetére

    Igazad van, nálam ez csak egy hákli, semmit nem ér az esztétikán kívül a szabvány hifi méret, ha nem töltik ki értelmes, hasznos áramkörökkel

  • norvik

    aktív tag

    válasz dgyuri0123 #46721 üzenetére

    Volt itt korábban már párbeszéd köztünk, ha már nem is emlékszel rá. Ez nem szemrehányás, sokan vannak akik ide benéznek, aztán eltűnnek, nem emlékezhetsz mindenkire. A lényeg, hogy olyan hangnemben írtál a Denonról, hogy azt kellett mondjam, kell, hogy legyen benne valami. Men tudom jobban kifejezni, ezek a hozzászólások nem olyanok voltak, mint a cigányé, aki a maga lovát dicséri, de nagyon. Nekem megfontolt, átgondolt, tényszerű hozzászólásoknak tűntek a tieid, amiket tapasztalati úton megalapoztál. A hozzászólásaidból arra is következtettem, hogy hasonló az ízlésünk. Külön tetszett az szvsz beszúrása, vagyis nem akartad a magad véleményét másra erőltetni.
    Aztán még ott voltak a saját indokaim is, együtt ezek a vásárláshoz vezettek, amit nem bánok. Sajnos nincs különösebb ötletem a tápra. Láttam a HiFiPiac aprón hirdetést, amiben valaki negyven körül vállal táp készítését. Tehát még csak gondolat van, a megvalósítás marad a nappali átalakítása utáni időszakra. Zenét hallgatni úgysem lesz sok lehetőségén a munkálatok alatt, addig marad a fejes...

  • norvik

    aktív tag

    válasz dgyuri0123 #46726 üzenetére

    Igen, tudom. Hónapokig hallgattam kint fejhallgatóval, mert nem volt hangfal, erősítő. Amikor végre itthon ráköthettem az erőlködőre, akkor tudtam kétségek nélkül azt mondani, hogy ez az ami kell, megtartom. A fejhallgató számomra egy szükséges rossz. Távol az otthontól, úton, vagy olyan környezetben, ahol másokra is tekintettel kell lenni. Fejhallgatót sokat használom, de sosem itthon, ahol két hangfal színpadot varázsol.

  • norvik

    aktív tag

    válasz dgyuri0123 #46729 üzenetére

    Elnézést a megkésett válaszért, de nem volt sok időm erre. De igen, már láttam ezeket a tápokat, már korábban is linkelted, vagy linkelte valaki. De nincs véleményem igazán, hacsak nem annyi, hogy nem kevés neki ennyi? Nem tudom, hogy egy komolyabb táp mennyit adhatna hozzá, meg kéne hallgatni... Nekem sajnos most a lakás felújítással kell foglalkozni, erre az időre a zene háttérbe fog szorulni. Ha túl leszek rajta, akkor állok neki fórumokat böngészni ezügyben, és ha lehetséges, megpróbálom letét ellenében megszerezni azt a drágább, csináltatott tápot. Ha a gyártó belemegy... Ha jobb lesz vele a hangja, biztosan meg is veszem. De ha csak egy enyhe, alig észrevehető lesz a különbség, akkor kihagyom.

  • norvik

    aktív tag

    válasz dgyuri0123 #46800 üzenetére

    Ha eljutok oda, hogy megvegyem, és ha Pesten laksz, szívesen kölcsön adom pár napra, hallgatózásra. De ne számíts túl közeli dátumra, ebből lesz két-három hónap is...

  • norvik

    aktív tag

    Felteszem itt is ezt a kérdést, mert a megfelelő topicban nén érkezett válasz.u Egy kis segítségre van szükségem, mert az iBasso DX-90-emet egy kis baleset érte. Közlekedés közben a fejes kábele beakadt valamibe, és kissé deformálódott a jack. Szól, működik, de az érintkezés elég rossz lett, mozgás közben néha szakadozik, vagy féloldalassá válik a hang. Tehát szeretném megcsináltatni. Tudtok valakit ajánlani, aki tisztességesen rendbe hozná? Magánszemély, szerviz, nekem mindegy. Előre is köszi a válaszokat.

  • norvik

    aktív tag

    Dac táp, olcsón, jót. Csak egy ötlet. Mivel teljesen laikus vagyok az elektronikában, inkább hallgatok azokra, akik értenek hozzá. Az az ötletem támadt, hogy mi lenne, ha vennék egy olcsó, használt, de jónevű, jóminőségű Cd játszót. Ezekben úgy gondolom, hogy jóminőségű táp van. Egy szakember lehúzhatna a tápról két szálat, a számomra szükséges feszültséggel, feldugózni, és kész. Dobozolás megoldva. Nem tudom, hogy ez működne-e jól az életben? Ezért kérdezek...

  • norvik

    aktív tag

    Kell a jó DAC, és kell a nagyfelbontású zenei anyag is. Tegnap este egy koncert filmet kezdtem el nézi. Blue ray, három hangsávval. Egy 16/44.1 stereo, egy ac3, sok csatornával, és egy sztereó 24/48-as. A 16/44.1-el indult automatikusan. Kellemes hangzás, de semmi különös. Pár perc után kezdtem gyanakodni, hogy ez azért szólhatna jobban is. Akkor néztem meg, hogy melyik hangsáv szól. A sima cd minőségű. Gyorsan váltottam. Kb olyan különbség volt, mintha a koncertre az elején nem engedett volna be a jegyszedő. A távolból hallottam mindent, de kint voltam. Amikor végre sikerült bejussak, tapinthatóvá vált minden. Sokan mondják, még ebben a topicban is, hogy nem lehet hallani egy jó minőségű mp3 és egy cd, pláne egy nagyfelbontású anyag közti különbséget. Pedig van, méghozzá drasztikus. A zene kiadók meg menjenek a jó fészkes fenébe. Még mindig a legelterjedtebb forma a 16/44.1. És a jobb minőségű anyagon csak ülnek, nem adják ki. Magyar zenei anyag egyszerűen elérhetetlen jobb minőségben, legalábbis tudtom szerint.

  • norvik

    aktív tag

    Ūdv az uraknak. Tanácsra volna szükségem. Denon Da 10. Lehetőségem van megvenni, jelenleg nálam van kipróbálásra. A készülék gyakorlatilag új, pihent a dobozában hosszú éveket. Ezt biztosan tudom, ismerem az eladót. A vételár 40 ezer forint. Az akkuk a jó állapotban, félévente egyszer feltöltve 70 százalékra. Ellenőrizni ugyan ezt nem tudom, de az eladó ismeretében hihető. Alkudni nem lehet, nem tudok. Az eladás oka, egy fül betegség. Kevéssel a vásárlás után kapta, gyakorlatilag kipróbálva lett. A dobozban található kiegészítők egy részét magam csomagoltam ki, de a kicsomagolt eszközök is még őrzik a csomagolás nyomát, hajtogatásait.
    A hangja kifejezetten tetszik. Mondom ezt úgy, hogy sok mobil eszközt nem hallgattam. Inkább az asztali dolgokban vagyok otthon.
    Amire használnám: laptoppal, vagy telefonnal meghajtva, ideiglenes szállásokon, Shure 1540 fejhallgató, és Denon 7100. Plusz, kocsiban AUX bemenetre kötve, telefonról hajtva. Talán ez utóbbi volna a fontosabb, hiszen utcai, illetve szobai fejhallgatós zenehallgatásra megvannak az eszközeim. Hozzáteszem, gyengébbek, mint a Denon Da 10, de igényeimet , ha kompromisszumokkal is, de kielégítik. Előre is köszönöm a válaszokat.

  • norvik

    aktív tag

    válasz Bodz #85435 üzenetére

    Elnézést, a kérdés valóban elmaradt. Érdemes e megvenném, vagy ha nem, hasonló áron jobb hangminőséget kínáló cuccb van e a látóhatáron? És elnézést, a befejezetlen gondolatokért.

  • norvik

    aktív tag

    Sziasztok. A tanácsotokat szeretném kérni: sikerült beszereznem egy Naim DAC-V1--et. A HTPC és a DAC közé milyen USB kábelt javasoltok? Ha ennek van jelentősége, akkor elárulom, hogy nem fejhallgatózás a cél, hanem hangfalon keresztül fog szólni elsősorban. Előre is köszönöm a válaszokat.

  • norvik

    aktív tag

    válasz Polllen #105436 üzenetére

    Köszönöm. Azt hiszem, mindkettőt ki fogom próbálni. A Suprát más is ajánlotta.

Új hozzászólás Aktív témák