Új hozzászólás Aktív témák

  • dgyuri0123

    nagyúr

    válasz PuMbA #41031 üzenetére

    Ja ja és ja. :K

    Én is beleestem sokszor abba a hibába (régebben), hogy "audiofil" anyagokat hallgattam az "óccsó" DAC-ommal. Nem is volt olyan rossz. :U
    Aztán meg sírtam, mikor ezeket az ősleleteket FLAC-ban szerettem volna hallgatni. Úgy ahogy mondod, se mély, se magas, dinamikátlan, mosott, fakó, tér nélküli ócska hangzás lett a vége. Na, akkor kezdtem azon agyalni, hogy valamit elrontok és rosszul állok az egészhez.
    Nálam leginkább LP volt a "másik" versenyző, amihez hasonlítottam az FLAC-ban "beszerzett", vagy konvertált albumokat. Egészen mostanáig semmi nem volt képes utolérni vagy megszorongatni a "bakelitet"
    (Project II+Roksan Chorus Black, ami nem is egy nagy szám), míg a DA300-at meg nem vettem.

    Azóta megváltozott a helyzet. Sok, eddig (némelyik 50 éves) gyatrán szóló albumom mára elviselhető, sőt élvezhető minőségbe fejlődött fel. Soha nem hallott nagybőgők, vagy prezenszek kerültek elő, amikről sok-sok évig még csak nem is hallottam, a szó legszorosabb értelmében. :P

    Manapság, ha tesztelni támad kedvem, a rengeteg 70-es évekbeli rettenet felvétel közül választok egyet és néhány perc alatt mindenre fény derül.

    Mielőtt bárki megkérdezné, miért vártam eddig, hát egyszerű és lesújtó a válasz: no money. De gondolom ezzel nem vagyok egyedül. :N

    "csak a zene van"

Új hozzászólás Aktív témák