Új hozzászólás Aktív témák

  • norvik

    aktív tag

    válasz gubabela #40942 üzenetére

    Köszönöm gubabelanak, hogy vette a fáradtságot, és csinált egy tesztet. És ezekutan szeretném meghallgatni a Saskritot.
    Amikor a korábbi bejegyzésemet írtam, nem hazudtam, valóban azt hallottam, amit leírtam. De azt is tudom, hogy valami hazudott nekem. Az erősítőm új, klasszisokkal jobb mint a korábbi, pedig az sem volt rossz. Ez az erősítő már megérdemelne komolyabb hangfalakat is, és meg is fogja kapni. Ennyit arról, hogy nem akarok már fejleszteni, mert elég. Meredek és drága ez a lejtő... Szóval, a fülem, vagy az erősítő nagyon becsapott. De jól csinálta. De nem hagyott nyugodni a kérdés. Azt nagyon jól tudom, hogy a különböző elektronikáknak más és más hangjuk van. Mégis egyformán jobbak hallottam őket, és ez nem lehet igaz. Ezért úgy döntöttem, hogy valamit kihagyok, és mást próbálok meghallgatni. Az erősítőm fejhallgató erősítő része nagyon jó. Nemcsak a saját véleményem ez, eleget olvastam róla, mielőtt megvettem. Persze, nem ezért vettem meg, mert itthon, ha egy mód van rá, nem szeretnék fejhallgatóval zenét hallgatni. De, most, egy újabb teszt miatt mégis ezt tettem. Nagyon rákészültem, de mint kiderült, teljesen felesleges volt, annyira egyértelmű lett az eredmény. Közben beszereztem egy jobb usb kábelt. Amiket hallgattam: Rotel RCD 971, Myryad MI 240, fejhallgató kimenetről, Denon AH-D 7100. A másik forrás laptop, iBasso DX 90, DAC-ként. Presser zenéjétől kissé herótom lett, ezért Mark Knopfler Shangri La lemeze lett műsor. Ez egy HDCD lemez, de emiatt nem érte hátrány az iBasso-t, mert a Foobar-t használtam lejátszásra, és annak van HDCD dekódoló pluginja. Szóval, nagyon felkészültem. Az eredmény röviden, sok hűhó semmiért. De ne rohanjunk a végére. Nem akartam ide-oda dugdosni a kábeleket, ezért előnyt kapott az iBasso. Neki jutott az erősítő direkt bemenete. A fejemre raktam a Denont, play gomb megnyom. Az eredmény elszomorító és egyértelmű. IBasso. Nem szólt rosszul, de csak addig, amíg át nem váltottam a CD-re. Waterloo. A különbség nagyon kézzelfogható. A CD játszó hangja telt, széles színpadkép, zengő hangszerek, tér, mélység, minden, ami kell. IBasso. Mintha egy Sokol rádióra váltottam volna. Na jó, ennyire nem durva. De majdnem. Mintha egy rossz minőségű, mp hármakat játszó fm rádióra váltottam volna. Tér össze esett, szinte monóvá vált. Eltűntek a gitár hangok lecsengései, eltűnt minden, amitől élvezni lehetne a zenét. Egyszerűen siralmas. Még háttérzene hallgatásra is kevés. Kipróbáltam más zenékkel is. Az eredmény nem változott. Audiophile demó felvételéknél kicsit javult a helyzet, de a különbség még nagyobb lett. Mert itt CD játszó még jobban meg tudta mutatni, hogy mire képes. Fejhallgató csere. Sennheiser PXC 450. Nem tartom rossznak. Igaz, túlárazott, basszusban szegény, legalábbis a zajszűrő elektronika nélkül. Évekig használtam, jó társ volt. De itt is hasonló az eredmény, ha nem is ennyire feltűnő. Még egy fejhallgató csere. Sennheiser HDCD 800. Nem az enyém, kipróbálásra adta egy barátom. Nagyon szép a hangja, kiegyensúlyozott. Az ízlésemnek tökéletesen megfelelne, ha utcán is, vagy zajos környezetben is lehetne használni. Az iBasso ezzel szerepelt a legrosszabbul.
    El vagyok keseredve. Ennyire szar lenne a DX 90? A gondolat nem hagy nyugodni, próbálom meghallgatni, mint lejátszót, és nem mint DAC-ot. Végszó a mostani meghallgatáshoz. Csak ajánlani tudom a Rotel RCD 971-et. Nem az enyémet, mert az nagyon nem eladó. De olcsón hozzá lehet jutni, ha felbukkan néha egy példány. Vagy méginkább egy 991-et, ami még szebben szól. Tuningolni is érdemes, és lehet is, ahogy olvastam. Eddig nem tettem ezt meg, de már biztosan meg fogom tenni. Sajnos, nem értek az elektronikához. De ha értenék, és lehetséges volna, akkor tennék rá egy digitális bemenetet, és ezt használnám DAC-nak. Annak ellenére, hogy tudom, hogy vannak nála sokkal jobbak.

Új hozzászólás Aktív témák