Új hozzászólás Aktív témák

  • norvik

    aktív tag

    válasz dgyuri0123 #41086 üzenetére

    Igen, igaz. Csak tényleg nagyon drágák, és kevés is van belőlük. Ha mondjuk egy komponensre tudok szánni x forintot, akkor megnézem, hogy ezért a pénzért mi az ami a legtöbbet nyújt. Mivel a házimozi nem igényem, nem érdekel, könnyebb dolgom volt, és anyagilag is kevésbé megterhelő. Heteken át lestem az apróhirdetéseket, az eBay-t, satöbbit. Voltak jónak tűnő vételek, de nem repültem rájuk, kerestem az " igazit". Aztán bejött. Myryad MI 240 .Sikerült vegyek egy raktárban rejtőzködő példányt. A dobozát én bontottam ki, vadonatúj, pontosabban használatlan cucc. 600 eurót fizettem érte, plusz 50 euró benzin, amivel érte mentem. Az ára 2002-ben, a gyártás befejezésekor 1500 font, illetve 2600 dollár volt a tengeren túlon. Nekem közel kétszázezerbe került, és jó eséllyel el is tudnám ennyiért adni, persze ez eszem ágában sincs. Nincs rajta hangszín szabályzó, sem loudness, semmi felesleges. Gyakorlatilag csak forrás választó, és hangerő szabályzó. Minimalista. Volt már sok erősítőm, az Orionoktól kezdve, a Videotonokon át, Denon, Rotel, Aiwa, Sony, és egy Musical Fidelity A3 is. Az összes közt ez az utóbbi volt a legjobb, de a mostani azt is veri. A tizenhat kilós súly nem holt anyag, hanem egy olyan trafó, ami nem jön zavarba, ha dinamikát kell leadnia. Pont ennek is köszönhetőek a szép mélyek. Valaki írta itt korábban, hogy nem adna hatvan ezret egy öreg erősítőért. Én a háromszorosát adtam, és nem bántam meg.

Új hozzászólás Aktív témák