Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • krichd1

    addikt

    válasz Exodius #40343 üzenetére

    AD500X megvétele előtt milyen fejhallgatókat próbáltál ki ?

    Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

  • .DLL

    veterán

    válasz Exodius #40343 üzenetére

    Lehet hogy tényleg nagyon rápörögtél a témára, hogy itt most mi lesz. Nekem nagyon tetszett a hangja, de nem rendeltem be, maradtam a Musi alapú DAC-omnál, aminek kicsit jobb atmoszférája van, nyugodtabban kipakolnak a zenészek a színpadra, és mikor mindenki tisztes távolságra, egymást nem zavarva elhelyezkedett, akkor kezdenek el zenélni. És az úgy jó, látványos is, élvezetes is. Sajne viszonylag hátul ülök vele/általa, így néhány részlet elvész, elkenődik, a Denonnal sokkal közelebb van a színpad, szinte az arcunkban.

    Amúgy ami előtte volt neked, SC8000, az sem egy rossz kártya, , és erősebb a fejes erősítője, szerintem, mint ami a Denonban van. Hangerőt dB-ig tekered fel?

    Amúgy a fejes is lehet "ludas", pl. a Philips SHP-5401-emmel nem akkora a különbség a DAC-om mostani állapota és az eredeti Musi között. Persze jobban szól, de a fejes mindig is mosni fog. Feltéve a DT880 modot meg kitisztul minden és nyugodt sima hangja lesz a zenének, mély, hosszú lecsengésekkel, visszhangokkal. (mármint nem lassú a fejes, ellenkezőleg: nem mossa el a lecsengéseket)

    (P.H.)

  • dgyuri0123

    nagyúr

    válasz Exodius #40343 üzenetére

    Nekem is DA300 van.

    Amit biztosan mondhatok, az a kábel és kábel közötti különbség. Mikor megvettem, nem volt itthon normális USB kábelem, így egy alap nyomtató kábelt dugtam a seggébe.
    Már azzal is tetszett a Denon hangja, de semmi extra. Viszont, amikor lecseréltem egy "mezei" Klotzra, potom 3500 Ft-ért, hát csodálkoztam kicsit. Megjött a hangja, de nagyon. A korábban kissé sziszegős magas tartomány elsimult, a kissé pontatlan (döngő) mély tartomány is kottázhatóra változott. Az énekes előbbre jött, teljesen eltűnt a reszelőssége. Bezzeg a rezesek sokkal szebben reccsentettek, ahogy kell. Sokkal részletezőbb lett, de ez nem ment a lágyság rovására. Páran írták korábban a DA300-ról, hogy szeret nyomulós lenni és szeret picit keménykedni. Hát, nálam szó sincs ilyesmiről. Bár én szinte csak erősítővel hallgatom analóg RCA-n. Az is nyilván számít, hogy milyen az az erősítő, pontosabban milyen karakterű.
    Ennyit tudnék pár szóban hozzátenni a kábel "dologhoz", ha nem haragszol meg érte. Igenis van létjogosultsága egy használhatóbb kábelnek, ami nem feltétlenül kerül 100 ezrekbe. Persze azt is ki lehet próbálni, akinek erre van ingere. :K

    Arról nem is beszélek, hogy pl. erősítőn egy tápkábel csere is mekkora változást hoz. Saját tapasztalat szintén, de ez már nem ide tartozik.

    Még valami....milyen lejátszó szoftvert használsz ?

    [ Szerkesztve ]

    "csak a zene van"

Új hozzászólás Aktív témák