Új hozzászólás Aktív témák

  • Vanos

    aktív tag

    válasz Tulku #52309 üzenetére

    Pro-Ject Head Box Se II és egy Yamaha CD lejátszó volt a front.
    Vittem Metallicát (Ride the lightning) meg Paradise Lost-ot (One second) a második körre. Sajna megint azt látom, hogy mindenre jó rendszer (fejhallgató/erősítő/hangfal/ stb.) nincs. Sokféle zenét hallgatok. Lesznek olyan zenék, amiket fülesen nem fogok hallgatni, mert nem szól jól - bármilyen fülest is választok.
    Szóval egyik füles hangja se volt "tökéletes", pedig csak kétféle keményebb előadó lemezével teszteltem.

    HD 600 erre a zenére felejtős. Száraz. Titokban bizakodtam az M50X-ben (ha tetszik M70X-et megveszem), de szintén felejtős. Doboz hangja volt. Volt egy 70 000 Ft-os Yamaha, amiben megvolt a rockzenéhez szükséges dögösség, de annak meg a mélye volt zavaróan kiemelt.

    Most úgy látom, hogy az 53mm-es zárt Audio-Technika fejhallgatók közül fogok választani. Talán egyik műfajú zenénél se szólnak katasztrofálisan.
    Az ATH-A500X-et, ATH-A550Z-t, és ATH-AD700X- tudtam kipróbálni. AD700X (nyitott) nekem mély hiányos volt, rockra nem jó. Az A500X nem szólt rosszul, a mélyei az 550Z-hez képest viszont tompák voltak.
    Ez a két lemez az 550Z-n és a Yamaha fülesen szóltak tűrhetően, de egyik se volt tökéletes.

    ATH-A900X - ATH-A990Z - ATH-A1000Z (akciós áron) - vonal jó lehet, de ugye egyiket se hallottam.

    Vagy meg kell venni az ATH-R70x -et, aztán hallgat? Felesleges jobban bemennem az erdőbe... :F

    [ Szerkesztve ]

    HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

Új hozzászólás Aktív témák