Új hozzászólás Aktív témák

  • zlaszlo

    csendes tag

    válasz RCH663 #13182 üzenetére

    Ez végképp érthetetlenné teszi a jelenséget. Amikor elkezdtem olvasni a cikket, azt hittem, hogy megvan a magyarázat: elsősorban procit használ, a grafikáért viszont a videokari a felelős, az meg bőven elég a max. beállításokhoz is, ezért nem számít, hogy mit állítgatok, mert az a CPU használatát nem befolyásolja, márpedig az a szűk keresztmetszet (ezt a mérések alá is támasztják). Aztán eljutottam ahhoz a részhez, hogy egy csomó grafikai elemet itt igenis a proci számol, akkor viszont továbbra is marad a kérdés, hogy az érintett beállítások miért nem befolyásolják se a processzorhasználatot, se az FPS-t. Azért volt a cikkben olyan beállításokról is szó, amikről nem is tudtam, úgyhogy tettem egy próbát, és minden CPU zabálónak nevezett dolgot levettem. Az eredmény: CPU használat változatlan, FPS változatlan, grafika sokkal gagyibb, videokari meg a korábbi kb. másfélszeresén(!) pörög. Mi a fene?!
    Az erősebben tömörített textúrákat még megpróbálom, a táj betöltése ugyanis olykor igen látványosan problémát okoz, aztán a végleges megoldás persze új gép lesz, úgyis kell a munkámhoz is egy erős vas (3-4 éven belül talán a pénzt is össze tudom kotorni rá :D ).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák