Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz Graphics #45378 üzenetére

    Húú de jó hogy eszembe jutott.
    Van a cégnél egy második AIO amit klónoznom kéne.
    Melyik a célra vezetőbb?

    1: a DVD meghajtó helyére ideiglenesen háttértár keretet építek (nekem a legalacsonyabb keretem van, szal nem maradna benne végleg), abba bele az SSD aztán az eredeti win10 rendszer alól elvégzem az eredeti 500-as HDD klónozását 250-es SSD-re.
    Hálózatra dolgozunk, a hdd nagyja üres, tehát macriummal lecsökkentem a "C"-t, először az első "partíciókat" átmásolom, majd a végére az utolsó backup partyt ha újrakéne telepíteni;

    2: átteszem az eredeti HDD-t és az SSD-t az új mini munkaálloms gép 2 db szabad sata porjára és az azon lévő friss win10-ről indítom a macrium klónozást a HDD-ről az új SSD-re

    3: meghívlak egy sörre(/fröccsre/csajodnak egy nagy táblás csokira) és kölcsön adod a klónozó bizgentyűt ( összesen 1 db PC miatt nem éri meg befektetni)

    Azért sem éri meg, mert igazából i3-2120-as proci van a gépben, így lehet az MX500(meglátjuk mennyire melegszik) SSD-re költött bruttó 14k huf is pénz kidobás volt. :D
    Az egyel újabb évjáratú gép is éppen hogy elketyeg green SSD-n, bár lehet meglódulnak ha az 1x4gb ramot is bővítenénk 2x4-re.

    Ha meg csere, nem szórakozunk klónozással, Win10 deaktivizálás, gépre linux, kód átrakás új mini itx konfigra. :D

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák