Új hozzászólás Aktív témák

  • Dilikutya

    félisten

    válasz eeXaa #72911 üzenetére

    Ha át is siklok eme sületlenségeden, akkor sem értem, mibe kötsz bele. Olvasd el még egyszer, mit írtam, és utána kötözködj, ha még aktuálisnak érzed. Ne kelljen megmagyaráznom, mi a különbség az egyik legjobb, és a legjobb között, előbbi ugyanis önmagában nem zárná ki, amit te mondasz, és én épp az előbbit mondtam. A többi a te egyéni, kisebbségi szubjektív véleményed, amivel én sem értek egyet, a 4. rész a széria leggyengébb része, szerintem a nem túl jó 5. is megelőzi, de globálisan, akár Bruce Willis életművét, akár az akciófilmeket nézzük, sehol sincs. Willis-től ajánlom a Die Hard 1-2-3. részét és az Utolsó cserkészt, de befér Az utolsó emberig is bőven a 4-5. rész elé. A Predators kemény dió, mert az annyira jellegtelen film, hogy arról se jót, se rosszat nem lehet mondani, nem is emlékszem, mi volt benne, csak foszlányokra. Az első részt természetesen soha nem érheti utol, de a számomra szintén nem túl érdekes 2. részt is csak messziről követi. Tipikus fölösleges folytatás, amikor egy klasszikusról új bőrt akarnak lehúzni, de ehhez nem akarnak túl sok pénzt beleölni. Mivel a látvány rendben van, spóroltak mással, így jött össze a levitézlett szereplőgárda, élén két, egykor szebb napokat is látott nevesebb színésszel, és persze a szinte mindig még a stáblista előtt jóval meghaló Danny Trejo is befut, akinek a Machete után ekkortájt kijárt volna a főszerep. Valószínűleg a végeredmény is szórakoztatóbb lett volna, ha ez is egy olyan macsó akciófilm lesz, mint John McTiernan 1987-es klasszikusa, ahol a dzsungelben is tesztoszteron pára lengi körbe a szereplőket. Tetézi a Predators bajait, hogy a szereplők mellett a rendezőn is spóroltak, egy Balkánról importált egykori tehetség egyszerű rutinmunkája, akiről csak azért tudjuk, hogy kicsoda, mert ide valósi. Ha ezt egy 10 évvel ezelőtt a hazájában, meg fesztiválokon sikeresen bemutatkozó bangladesi rendező készíti el, fogalmunk sem lenne, ki rendezte. Szegény Antal Nimród, amilyen jól kezdte a Kontrollal, annyira érdektelen lett amerikai karrierje, tucatfilmek olcsó bérmunkáit bízták rá, komolyan mondom, még a legemlékezetesebb pillanata a rövid jelenete a Machete első részében. :)

    [ Szerkesztve ]

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Új hozzászólás Aktív témák