Új hozzászólás Aktív témák

  • haypro

    senior tag

    Blood Diamond 2006 (hun)

    Nagyon élveztem a filmet. Megvan a kellő feszültség, izgalmas, 1 percig nem tudsz nem koncentrálni.
    Az egyik legjobb kalandfilm, amit valaha láttam, de karakterdrámának se utolsó. Elgondolkodtató, meglepően sok mondanivalójú film. Azért a 6-12 éves kis néger gyerekkatonákat látni AK-val szívszorító. És ez egy nagyon is aktuális probléma. (Ilyenkor adok hálát, hogy Az európai életbe csöppentem bele, az emberiség szerencsés feléhez tartozom)
    DiCaprio nagyon jól hozza a remekül megírt, halál laza és stílusos szerepet.(Hasonló, csak sokkal gyengébb szerepet játszik a borzalmas, már-már nézhetetlen Hazugságok hálójában) Zseniális dumái vannak, illetve a véleményével az egész afrikai helyzettel sajnos szinte teljesen egyet kell hogy értsek. A néger főszereplő is kifejezetten jó. Külön tetszik, hogy nem erőltették túlságosan a szerelmi szálat, az mindenképpen rontott volna az összképen. A zenei aláfestés is profi, hozzáad a hangulathoz. A vége is jól van megcsinálva.
    Mindenkinek ajánlom!
    10/9

    ,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

Új hozzászólás Aktív témák