Új hozzászólás Aktív témák

  • liszi70

    nagyúr

    válasz lezso6 #162941 üzenetére

    "ha verekedés mellé van valami plusz, akkor valahogy értelmet nyer az egész, s nem csak öncélú hentelés, amit én rühellek"

    Én pont azt éreztem, hogy "öncélú hentelés". Készséggel elhiszem, hogy ettől van még öncélúbb henteléses film is, de attól még ez is az. :) És nem is a sztori a probléma, mert egy faék egyszerűségű és/vagy közhelyes történetből is lehet kiváló filmet csinálni. Hanem pont az a plusz hiányzott nekem belőle, amit írsz. Még csak látványosnak sem mondanám, mert nem az. Színészileg sem kaptam semmi. Nincsenek óriási igényeim, de valami legyen az öncélú öldöklés mellett. Mint például a John Wick-ben. Az is egy vég nélküli öldöklés fantáziadús meghalásokkal, de abban ott a kis plusz. Ha más nem, a zene. Vagy az érdekes atmoszféra. (Aminek mondjuk a zene egy fontos alappillére.) Vagy a főszereplő kisugárzása. Vagy bármi. Egy kis plusz. Amit a The Raid-ben nem véltem felfedezni. Egyébként, jut eszembe, voltak benne nekem is tetsző jelenetek, például a gonosz első megnyilvánulása. Na nem a fejlövések, mert milliónyi film sokkol ezzel. Viszont amikor kifogy a töltény a pisztolyából, és kihúzza a fiókot, hogy újat töltsön bele a kivégzés folytatásához, és ott egy kalapács, meg néhány lövedék is gurul lefelé a fiók alján. És ő a kalapácsot választja. Ez erős és kifejező volt.
    Egyébként a második rész hogy viszonyul az elsőhöz? Ugyanez a helyzet? Jobb, rosszabb?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák