Új hozzászólás Aktív témák

  • k-adi

    nagyúr

    Blade Runner 2049

    Számomra döbbenetes a sok pozitív kritika itt a filmről. Véleményem jó pár órával a film nézése után írom, hogy még véletlenül se lehessen azt felhozni, hogy hirtelen felindulásból szidom szarrá. Mert azt fogom. Nagyon :D

    Tehát ami a legjobban szembetűnő negatívum nálam az a film lassúsága. Eszméletlen csigatempó van, ami teljesen indokolatlan. Persze egy normális depresszív hangulatot nem lehet rohanva megteremteni, de itt már eléggé átestek a ló túlsó oldalára.

    A cast halál gyenge:
    - Ryan Gosling, őt kezdetekről fogva utálom, olyan irritáló a feje, hogy azt le se tudom írni. A Drive óta gyűlölöm.
    - Robin Wright, neki alig jutott játékidő, amit nagyon sajnálok, mert Ő az egyetlen tehetséges színésznő az egész filmben
    - Harrison Ford: eszméletlenül megöregedett már és ez sajnos látszik a képernyőn is.. már az imdb se listázza ki a castnál :D

    A story egyáltalán nem fogott meg, az egyetlen csavart a filmben már az első 1 órában megjósoltam és be is vált. A történetben semmi egetrengető sci-fi momentum nincs, totál sablonos az egész, emiatt nem is értem miért istenití itt néhány user a filmet. A kirekesztett faj/csoport-nak lehet gyereke és azt üldözik történetet már számtalanszor előtték, pl. az Alkonyat – Hajnalhasadás-ban is amit mindenki letagad hogy látta, pedig igen. Az istent-játszó vonalat (mi igaz, mi valós) is már rengeteg sci-fi feldolgozta, csak sokkal jobban.
    Bár a kisfilmeket nem láttam hozzá, de kétlem, hogy olyan sokat hozzáadnának még a történethez, univerzumhoz, mert itt annyi mindent kéne még hozzáadni hogy hasra essek, hogy az esélytelen.

    Ja és a story nincs is lezárva, rengeteg minden nincs megmagyarázva:
    - pl. ki vette át a rendőrségnél a főnök szerepét (ez fontos, hiszen tudni kéne ki üldözi tovább majd)
    - a vak csávó (új verziók atyja) küldött-e újabb angyalt utána vagy sem
    - officer K végül csatlakozott a lázadókhoz vagy nem
    stb stb

    A kosztümök és a fényképezés kb. az, amit pozitívumként tudnék felsorolni. Az aláfestő zene sok helyen nem is volt, vagy búgás-zúgás háttérzaj váltotta ki ami nemhogy nem művészi, hanem konkrétan idegesítő.

    A filmet Drama, Mystery, Sci-Fi-nak van bekategórizálva:
    - Dráma szinte alig volt, hiába próbálták annak eladni.
    - Rejtélyesség semennyire nem volt, sőt az egyetlen csavar is kiszámítható.
    - Sci-fi: na talán ez az egyetlen amibe passzol is

    Számomra hatalmas csalódás volt ez, főleg úgy, hogy itt is sokan 10/10re pontozták. Biztos én vagyok a helikopter, tudom...de jó szívvel se tudnék többet adni rá 2-3 pontnál :U

    [ Módosította: Viszlát ]

Új hozzászólás Aktív témák