Új hozzászólás Aktív témák

  • donki

    aktív tag

    válasz scyllafren #23 üzenetére

    Én tökéletesen értem a játék harc- és fejlődésrendszerét, de nem értek vele egyet.
    Minden frakció küldetéseit teljesíteni akartam, ezért a küldik nagy részét be akartam fejezni, mielőtt csatlakozok bárhová. kb. 18. szintig bírtam idegekkel, aztán csatlakoztam a clericekhez.
    A fejlődésem így nézett ki: minden statot 30-ra húztam, hogy a megfelelő skilleket el tudjam sajátítani. Ez 100 pont (10 szint). Ezután elpazaroltam még pár pontot str-re és con-ra, majd gyűjtögetni kezdtem a pontokat.
    Kitérőként megjegyzem, hogy a kézifegyveremmel csak maximum combo esetén tudtam sebezni, és minden harc sokáig tartott, unalmas volt. Inkább elszaladtam amikor csak tudtam.
    Amikor csatlakoztam a cleric frakcióba, kiválasztottam a plasma rifle-t fegyvernek, mert annak volt a legnagyobb alapsebzése. Rájöttem, hogy a leggyengébb szörnybe is bele kell pumpálni 10-20 töltényt, ami azt jelenti, hogy egy darab trash legyőzése legkevesebb 100 elexitembe kerül. (hangsúlyozom, ezek trash szörnyek)
    Na akkor upgrade-eljünk. Utólag nem tudom mennyi volt a követelmény, de ha jól emlékszem 60 körüli dex és 40 int. 30-as stattól számolva ez további 40 pont, ami 80 stat pontba kerül, tehát 18. szintre jöhet össze, (ha másra nem költöttem volna).
    18. szintig vagy jelzálog hitelt veszek fel töltényre, vagy minden szörny elől elszaladok, vagy tovább kombozgatok a baltámmal.
    De még az első tier sem gazdaságos, jobb azonnal a tier 2 (67 dex, 45 int) (22-23. szint) fejleszteni, csakhogy 60 felett már 5 pont kell minden stathoz. Viszont egy gyenge szörnyet ekkor már 2-3 lövésből el tudok intézni.
    18. szintig a fegyvereknek olyan feelingjük van, mintha valami gyerektől csórtam volna el a műanyag puskáját, és nekem kell kiáltani hozzá, hogy durr-durr. Jobban tetszett volna, ha nem a fegyver viselését korlátozzák, hanem csak nyersanyag követelménnyel az upgrade-elését. Abban az esetben a névvel ellátott fegyverek megtalálása is örömet okozott volna, nem csak az árcédulájukat tekintettem volna meg. Mert jelenleg egy 80 str/70con fegyver kb. annyi örömet okoz, mint 2 karton cigi, mindkettőt eladom...
    Tetszik a veszedelmes légkör, de ha túlzásba viszik, akkor nagyon hamar unalmassá vagy bosszantóvá válik.
    Na mindenesetre 1 szintnyi stat pont kb 2300 elexit, ha pure elex-et veszünk és craftolunk. Tehát 10 ezer elexit-ből 5 szintet spórolunk.
    Ki fogom próbálni berserkerrel is. Ha nem kell lőszerre költeni, akkor még több marad italra...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák