Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GypsFulvus2

    őstag

    válasz Varlaisaran #8998 üzenetére

    Ok. szóljál majd, ha kezdenek összeállni a dolgok. Katt korábbi megjegyzéséből arra következtettem, hogy valamiféle koncepció már van. Minél hamarabb kezdünk neki, annál jobb. Sok dolgot felejetettem én is, és most hogy felmoddolva újrajáttszom a Morrowindet, sok olyan érdekes könyv és történet került elő, amit még nem ismertem.

    Ami az épületeket illeti, egyetértek Katt-al; nekem is kicsit hiányérzetem volt pl. a torony láttán. Valami nagyobb méretű, grandiózusabb torony kellene nem? Szerintem kicsit elengedhetitek a fantáziátokat, nem kell mereven ragaszkodni a meglévő lego-elemekhez. Gondold el, hogy amit ma egy több ezer éves civilizáció romjaiból megismerhetünk (pl a az antik görög épületek) az messze nem teljes. U. ez miért ne vonatkozna az Ayleidekre? Katt említette még anno, hogy van grafikus ismerőse; szerintem ne habozzatok kicsit eltérni a sémáktól, csak a stílus maradjon meg.
    Az építőanyagról: a márványról a laikusoknak sokszor téves elképzeléseik vannak. amit a kereskedelmi forgalomban márványnak hívnak az gyakran színes kristályos mészkő; míg sok márvány színe fehér-szürkésfehér, és egyáltalán nem mintás. A márványt az építészek és szobrászok a tömörsége és a homogén szerkezete miatt szeretik; a metamorfózis ami kialakítja ezt a kőzettípust eltünteti az eredeti kiinduló mészkő rétegződését. Az Ayleidek épületei - már amyennyire ezt egy virtuális világban fel lehet ismerni - simán lehetnek Alpi típusú márványból; illetve az erősen kristályos Triász és Jura mészkövekre is hasonlítanank.
    Nyilván idegen lenne egy túlcsicsázott, túldíszített stílus az Ayleid kultúrától, de - főleg a belső terkben - szerintem ne idegenkedj egy kis díszítéstől. Pl a Morrowindben Mournhold városában, főleg az elsűlyedt régi kriptás részen vannak szép halványzöld vagy halványsárga, márványra emlékeztető megjelenésű díszítőelemek.

    Antonius: A tolvaj céhhel? Lófaxt sem. :( Ez is egy kihasználatlan, befejezetlen dolog a játékban; modok nélkül egyik céggel sem lehet értelmes dolgot kezdeni, miután elérted a céhvezérséget.

    [ Szerkesztve ]

    "Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

  • katt777

    félisten

    válasz Varlaisaran #8998 üzenetére

    Hát én, meg a rajzolás, az két különböző dolog. :B A maradványok alapján én egyfajta gótikus stílusú épületeket képzelnék el.
    Azért tűnik egyszerűnek az ayleid építészet, mert minden maradvány lepusztult. Én abból indulok ki, hogy ha egy magasan fejlett kultúra volt, akkor nyilván használt borítást (márvány) az épületeken, nem puszta kövek voltak ott.

    Antonius1978: Lehet többféle mágikus cuccot is csináltatni, de van, hogy jobb, ha megcsináltatod a fegyót/páncélt, és magad enchantolod, mert némelyik mátrix szart sem ér.

    De, fel lehet venni a fáklyát. Leírás itt van a topicban, mert sokan elakadtunk benne, én mondjuk azzal, hogy mit gyújtsak meg és hogyan. :B

    Melyik fejes nem tolvaj? :F

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák