Új hozzászólás Aktív témák

  • Jackal2

    senior tag

    válasz Imy #9124 üzenetére

    A Forward-backward trimmer azt állítja be, hogy mennyit kússzon a gép előre hátra irányba
    A Crab trimmer (ami nyilván valami bődületes félrefordítás eredménye) azt határozza meg, hogy mennyit forduljon a kopter a tengelye körül (általában nem erre kúszik), ez egyébként yaw trim szokott lenni és általában a másik, bal oldalon van
    Directon trim a jobbra balra kúszás

    A 40-100% nem csak a sebességet határozza meg. Lehet írok majd erről cikket, de alapvetően a repülésben három fogalmat kell megjegyezni:
    - yaw: amikor a horizontális elfordulást jelenti
    - Pitch: a keresztirányú tengely körüli elfordulást jelenti (mennyit dől és esik a gép)
    - Roll: a hosszanti tengely körüli elfordulást jelenti

    Írtam erről a hasznos rövidítések cikkben, itt olvashatod. Na most amikor a V686-nál átnyomod a gombot 100%-ra akkor a gép jobban "bedől", vagyis a pitch értéket megemeli az elektronika, illetve jobban fordul, tehát a rollt is. Pörögni nem próbáltam, de pl. nekem ezzel volt a bajom az MJX X600-nál, hogy lassan fordul, de aztán rájöttem, még sem, a mérnökök okosabbak mint én:D

    A fokozatok között a lényeg az ÉRZET, olyan ez mint az autóknál az elektronikus gázpedál. 15% lenyomásra megjön az autó 50%-ának ereje, mert te azt érzed sportosnak, itt is erről van szó (ezért is esik le néha, hiába nyomod neki mint állat). De mivel ez egy svájci bicska kopter, ezért, neki nem csak sportosnak, hanem fasza kamera gépnek is kell(ene) lennie, ehhez viszont nem lehet instabil és sportos.

    E fenti dolog egyébként a legnagyobb hibája, kettő szeretne lenni, de igazából egyik sem lesz. Ettől még ez a legjobb FPV gép 25-ért, csak az igazság az, hogy egyik sem igazán jó:D

    Viszont én is kérdezek egyet: mi a franc az a nyílás a távirányító hátán? Én nem jöttem rá.

    [ Szerkesztve ]

    Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

Új hozzászólás Aktív témák