Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • katt777

    félisten

    válasz bolcsodal #9686 üzenetére

    Monitorodon nem lehet állítani? :F ATT-ban én csak színház módnál találtam kiterjesztett módban.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9688 üzenetére

    Nem a képnyújtást kereste, hanem éppen, hogy az arányok megtartását. :U Lehet, rosszul értelmezem, de sztem ez azt jelenti, hogy ha 4:3 arányú képet nagyít széles vásznúra, akkor az éppen, hogy ne nyúljon szét.
    Az én LG monitoromon 1X kell beállítani, hogy miként kezelje a nem képernyő-arányú felbontásokat, attól kezdve minden úgy megy, nem kell CCC-rel v. mással szarakodnom. :P

    ATT-ban egyébként kiterjesztett megjelenítésnél van ilyen, de nem mindenkinél műxik. Valakinél éppen a minap állítottuk be (ha már nem DVI-t használ) a képnyújtást CCC-ben, minden mást viszont az ATT vezérel. Persze, ilyen esetben célszerű minden alkalmazáshoz saját profilt létrehozni, mielőtt a CCC valamelyik aut. baromsága belepofázna a megjelenítésbe.

    Jut eszembe, megint találtam érdekességet Dark Messiah-t újra elővéve. Max minőséggel (egyszerűen Edge-Detect AA beállítás, semmi kényszerítés) hanggal együtt befagyogatott, ill. némelyik zombinak végtelenbe nyúltak a grafikai elemei. Nyilván az a válaszod, hogy én miért akarok szépíteni a megjelenítésen, hagyjam azt az állítólag minőségre hangolt (ezek szerint mégsem, ez is csak marketing :P ) drivernek. :D :R De tényleg én kekeckedek. :B

    bolcsodal: Na, akkor rosszul értettelek.

    ATT és CCC nem feltétlenül vesznek össze, de ha CCC beleszól a megjelenítésbe, akár mert ugye beletettek egy rakás "optimalizálást", előfordulhatnak hibák. De akinél ezt a vegyes módot beállítottuk képnyújtás miatt, még nem jött elő. inkább azoknál, akik nekiállnak mindkét progiban ezt-azt állítgatni.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz #93794560 #9691 üzenetére

    2 és fél éves a monitorom... ;] Viszont még ma is vannak olyanok, amelyeken csak D-Sub csatlakozás van, esetleg D-Sub HDMI, DVI meg nincs.

    Abu85: Háháhá.... :)) Nem versz át! :P Tökéletesen megy a Dark Messiah ATT-szal, 12X ED meg CCC-rel sem lenne (mert ugye 8XAA-t nem tud a progi) rendben, ebben biztos vagyok.
    Milyen 3rd programokat? :F

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9694 üzenetére

    Na ez az, amiről szóltam, hogy "papíron", azaz beállítva látszólag megvan, csak a játékban "optimalizálja" el a C. Én is Ap. Pref.-en hagytam egyébként. De majd megnézem +1X, hátha állítottam még esetleg tripla puffert (ATT-ban lehet), és az kavart be, az szokott még beleszarni a megjelenítésbe.

    gb4400: Nem is arra írtam, hanem hogy D-Sub-bal nem feltétlenül van meg a monitor széléig a kihúzás, DVI-vel meg biztosan, tehát ott nincs szükség a kihúzkodásra.

    Athlon64+: A 10.6 ilyen. :P Én is rég visszatettem a 10.5-öt, az jó.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9703 üzenetére

    Sztem sima driver-bug volt. A durva csalások miatt visszatettem normálra a nehézséget, újra mentem, és ua. pályán uott kizártam a zombit, mielőtt beléphetett volna, és semmi gond. Ráadásul feltoltam kényszerített módban 8XAA 24XED-re, adaptív, minőségi smooth AAre, időleges élsimítást 3X-ra, és még az optimalizálásokat is kikapcsoltam. Gond nélkül fut a játék. Persze, nem terheli annyira a VGA-t, hogy ne menne csökkentett órajelekkel, ami drasztikus megtakarítást jelent fogyasztásban és hőtermelésben, amit a CCC megint csak nem tud.

    Egyébként hol vannak a 21-ére ígért 10.7 meghajtók? Lecserélhetnék már azt a szemetet, ami fent van. :U

    Athlon64+: Mondom: 10.5. Értelemszerűen az előző sem jó, ha ez igen. Ha viszont még ezzel is bugos vagy, marad a 9.12hotfix, v. még régebbi (a kártyádnak megfelelő, utolsó arra fejlesztett Catalyst, ami a HD3-as szériánál a 8.7), esetleg más a hiba oka (tuning, RAM, stb).

    tszd: Csak driver telepítése (ill. minden otthagyott ATI szemét lepucolása), és ATT-szal (semmit nem kellene beállítani vele, csak a képfrissítés felülbírálását) v. más monitorkezelővel frissítés kényszerítése. Legjobb persze a monitor saját drivere lenne, esetleg érdemes lehet a 8.7 C AGP-s verziójával próbálkozni.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9708 üzenetére

    És hogy nem kellett hozzá CCC. :P

    Hát, ha később jön, akkor legalább nagyobb eséllyel lesz hotfix (v. az RC4 már eleve erre utal :F :DDD ), kevesebb hibával.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9710 üzenetére

    Én a driver végét nézem, az az árulkodó. Ezért tudtam előre, hogy gondok lesznek a 10.6-tal. :)

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz tszd #9717 üzenetére

    Hát, sajnálom, hogy egyik tipp sem jött be. :(((

    Sárpac: Ha késik, nagyobb eséllyel lesz jó. Talán MS-nál találtak vmi galibát. :F Bár, ha letesztelnék, az elmúlt években nem sok AMD meghajtó kapott volna aláírást... ;]

    tgergő: Mert telepítéskezelőt használsz. Lépj ki a telepítőből a kicsomagolás után, és eszközkezelőből tedd fel a drivert. Ha máshol nem, hát ott kapsz hibaüzit. NetFw v. Vis.C++ hibát sem jelez?

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Sárpac #9721 üzenetére

    Tökös gyerek vagy, úgy kell nekik! :C

    tgergő: Akkor legalább tudjuk, hogy ott a hiba. Irtsd le az ATI drivert.
    Az nem lehet, hogy vmi telepítési hiba volt, és nem a 64-bites verzió ment fel, hanem vmi mind2ben egyforma fájl "javítódott" ki? :F (Esetleg a telepítéskezelő.) Elég érdekes lenne a 64-bites driver működése 32 bites rendszeren, ez inkább CCC-rel szokott működni (annyira 64-bites).

    Gál István: Eszközkezelőből töröltesd a driver fájlokat is, ha ATI telepítőt használtál, akkor teljes irtás. HD4-es szériához 9.9 volt az utolsó erre gyúrt meghajtó, a későbbiekkel szinte mindig van vmi gond. 9.12hotfix jó, ha nem Dirt2-zöl, azon kívül csak a 10.5 jó és megfelelően gyors is, a többi mind lassabb, és bugosabb.

    sorbit_4: Én folyton azt használom. ;] Természetesen az ATT X-Coderét, nem a CCC-féle szarságot.

    janos666: Talán a CCC-t kéne hanyagolni, ill. geometria-kérelmet engedélyezni. Nem tudom, van-e még benne, én már rég ATT-t használok. Azzal esetleg próbálkozhatsz, az nagyon sok finombeállításra ad lehetőséget, persze soká tart kikísérletezni a megfelelőt. AMD ahogy eddig, ezután sem fogja támogatni a régebbi játékokat/hardvereket, nem tudom, ez miért okozott neked csalódást.
    Amúgy a remek játékban van pár durva szívatás, pl. amikor a csaj egyáltalán nem sebződik, és csak god-módban kezd normálisan sérülni. De ezeket leszámítva nem rossz.

    knorbert1992: Ha 2 eres a hűtő, akkor nagy eséllyel bebuktad a ventiszabályozást (de nem biztos). RivaTuner-rel és ATT-szal lehet még próbálkozni. Ha az említett hőfokokat terhelve mérted, akkor semmi gond a hűtéseddel.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9736 üzenetére

    Még ref. nyákon is lehet más egy ASUS kari, már a tápellátással szoktak buherálni.
    No de, mint tudjuk, az ATT kihagyja ezeket a baromságokat. Lásd pl. azok a játékok, amelyek vhogy nem mennek CCC-rel bizonyos beállítással, ATT-szal meg igen. Elég csak visszautalnom minapi polémiánkra a Dark Messiah-ról.
    mod: Persze, de attól még ref-nak néz ki, és ez megtévesztheti a usert.

    knorbert1992: Olcsóbban előállítható a kari.

    lsc: Az hagyján, de még a felsőbb kategóriákban is ad ki szart, pl. Glaciator.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz sorbit_4 #9744 üzenetére

    Hát, akkor ott az eredeti fájl formátumával van valami gond. Vagy mindegy, melyikkel kezded, mindig az 1.-t csinálja meg, a többit meg nem? Mert akkor kódolások között egy restart, vmikor meg majd egy OS reinstall.

    janos666: ATT-ban ki lehet kapcsolni az új AA és AF-módokat, valamint szinte minden eljárást külön-külön, ha valami nem működne, vagy éppen az a baj, hogy igen. Sajna nálam a Rep. Com. semmiképpen nem hajlandó futni, vsz. annak simán kanyi már a HD4870.
    Hát, én azt nem veszem be, hogy 10X pofán vágom, és nem sérül, ő meg engem 2X, és végem van. God-módban nem is sérülhettem volna, mégis akkor sérültem normálisan (mint a játék többi részében), és a csaj is. Lehet, hogy vmi kiakadt a szoftverben, de attól én még elküldtem az anyjukba a programozókat, mert rühellem az ilyen játékokat.
    Fraps-szel azért nem mindig tanácsos együtt használni más szoftvereket, mert amúgy is lassítja a megjelenítést, ráadásul OSD-vel a grafikába is bezavarhat. Egyébként nálam is gond nélkül futott anno a gama.
    Szopatós játékokhoz töltsd le a NoDVD fixeket, én is azzal védekezek a gépem és az OS szétbarmolása ellen. Túl sok a "védelem"-nek nevezett vírus és kémprogram.
    ATT-szal lehet kényszeríteni AA-t OGL-ben, Borderlands-szel ezt csináltam. Minden szép volt, csak az Inv-ban lett rózsaszín a cuccok kontúrja. :DDD
    Ha CCC-t használsz, és abban az van, hogy ne engedjen valamit, akkor hiába állítod be az ellenkezőjét, lecsalja, erről már írtam pár hete Heaven benchmark kapcsán, ahol anno a tripla puffert nem használta, hiába állítottam be. ATT-szal persze igen, rögtön ki is jött a hiba, miért nem engedi a CCC. Szóval meg kell értened, hogy az ilyen "kézmegkötések" azért vannak, hogy az egyszeri user ne találkozzon a rengeteg driver-hibával. Te meg még keresed is. :N :DDD
    Ahogy látom, elfórumozgatsz egyedül is. ;)

    Abu85: Na, a hajós pályán megint beszaggatott a hang, lefagyott a kép, aztán az egész gép, driver beállításokkal, ATT nélkül (viszont élnyújtás nem volt), szóval tutira el van szarva valami a meghajtóban, hogy egyes helyeken kiakad. Ahogy néztem, nagy tereknél lehet, bár ott sem mindig, hiszen csak a vár tetején, meg a hajó fedélzetén jött elő a bug.
    DX10-11 AA naná, hogy gyorsabb, hiszen sokkal szarabb a minősége.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz janos666 #9764 üzenetére

    A Borderlands nem OGL-es? :F Pedig nálam OGL-es hibákat produkált.
    "Nem a hibákat keresem, hanem próbálom finomhangolni a beállításokat" - az egyik állítás kizárja a másikat! :Y :))
    ATT-szal van beleszólásod.

    hunfatal: Már megírtam priv.-ben. Hiába írsz akárhány helyre, ha nem vagyok neten, ha meg vagyok, válaszolok. ;)

    Abu85: Azon nőttem fel, hogy a driver vezérli a hardvert. Ergo azt várom, hogy a driverből MINDEN működjön HIBAMENTESEN! :(( ATT/CCC finomhangolásra, felülvezérlésre lenne való. Az egy másik dolog, hogy AMD-ék a szar driver hiányosságait (azaz hogy nem tud mindent lekezelni) egy b.szott nagy CCC segítségével próbálják úgy-ahogy elleplezni.
    Nálam eddig mindenben működött az ATT kényszerítéses módja. :U

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz janos666 #9773 üzenetére

    OGL profil kényszerítésével lett élsimításom, és ua. fekete kockás törlést "alkalmazta" a gama, amit Heaven OGL tesztben. Azt én is olvastam, hogy UE3 engine-t használ.

    Sejtettem, hogy nem hazavágni akarod, nem is azért írtam. Ha AMD-nél megpróbálsz eltérni a driver ajánlástól, szinte garantáltan hibát fogsz tapasztalni.

    Hát a marketing, az megy az AMD-nél, ahogy a 890-es chipset-et is besztárolták USB3-mal meg SATA3-mal, aztán 30-50%-kal van lemaradva az Intel lapjainak sebességétől (PH teszt). De a user megveszi, mert a chipset támogatja a fentieket, és hát igen, tényleg támogatja, még csak át sem b.sztak (ahogy a VGA-d is támogatja a SSAA-t). Csak hát, ugye, hogyan... :(

    Még mindig a 10.6 van fent. :W :DDD

    Abu85: Én pont azt írtam, hogy nálam működik a kényszerítés ATT-szal mindegyik meghajtóval.

    Ha külön vezérlőprogram kell egy drivernek, akkor élek a gyanúperrel, hogy a meghajtó nem hibátlan, és a hardveres vezérlés hiányosságait szoftveresen oldják meg, ahogy anno a 3870-nél jó fél évet kellett várni, míg végre kijött egy 20% gyorsulást hozó meghajtó, addig szoftveresen foltozgatták a szemét meghajtójukat. Szóval nem kell mentegetni az AMD-t. Tegyék bele a hardveres vezérlést a meghajtóba, szoftveresen meg lehessen felülvezérelni, ha a user úgy kívánja, de amíg ez nem így van, az én véleményem nem változik. Akkor legalább tudni, mit b.sztak el a programozók, és mit az AMD. :P

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9785 üzenetére

    Hát nekem meg az AMD viselkedése nem elfogadható. A hibátlan megejelnítésért meg miféle felelősséget vállalnak, amikor men meghajtó hibás? :F FO3-mal semmi gondom nem volt, igaz, azt is ATT-szal használtam, és remek képminősége volt.
    Modulokról nem vitatkozom, egyszer már leírtam, mi a bajom velük. Ha elfelejtetted, olvass vissza. Amúgy ez részletkérdés a driverek bugjai mellett.
    Jó az is, hogy a 10.7 CCC valójában a 10.6. Mert ugye az AMD felelősséget vállal a termékeiért. :P

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9812 üzenetére

    Azt mondtam, hogy NÁLAM nem volt semmi grafikai gond FO3-mal. De nem is CCC-ztem, nem is obli-profiloztam (ami a nem teljesen 1szerű elméken kívül mindenki számára nyilvánvaló marhaság, hiszen eleve továbbfejlesztették a motort). Azt meg hagyd már, hogy az AMD felelősséget vállal a hibátlan megjelenítésért, mert ez a felelősség egy b.szott nagy kamu, hiszen tele van bugokkal az összes meghajtójuk. Ray Adams legalább nem hazudik az ember képébe. :P

    Bakker, ha nekem a CCC letöltésre rákattintva a 10.6 jön le, akkor az a 10.6-os, benne van a fájl nevében. :P Gondolom, pár nap múlva majd lesz 10.7, ahogy kb. minden 2. hónapban eljátsszák, a fullos verziót töltők meg szembesüljenek csak az átdátumozott/verziózott, de valójában még mindig 10.6-os verzió hibáival. :P (Ti. ha lenne valóban 10.7, az ind. letöltéseknél is az lenne. ;) )

    vuk777: 9.12hf-től kezdve egyedül a 10.5-ös volt az a meghajtó, amelyik gyorsabb volt nála (10.6 már lassabb). Most mit vársz a 10.7-től? Pár hónapig foltozgatják a bugokat, optimalizálgatnak erre-arra, aztán majd fél év múlva megint összehoznak egy ált. gyorsabbat. Ha gáz a sebesség, tedd vissza a 10.5-öt.

    subaruwrc: Ált. így működik AMD-nél. Pár játék az optimalizálások miatt gyorsul, de soknál (régebbieknél), ill. benchmarkokban lassulás tapasztalható, elvétve jelenik meg egy mindenben érezhetően és mérhetően optimalizált driver. Most szólok, hogy 10.7-tel még nem teszteltem (a többivel igen), de a 9.12hf és a 10.5 gyorsasága (és hangsúlyozottan relatív bugmentessége) alapján elképzelhetőnek tartom, amiről vuk777 beszélt. Esetleg ő nem játszik olyan játékokkal, amelyekre a 10.7-et optimalizálták, így számára csak a lassulás tapasztalható. No de hát akkor tegye fel a 10.5-öt. :DDD

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9829 üzenetére

    Ha az AMD-nek megfelelne az, ami nekem, sokkal kevesebb bug lenne a meghajtóikban. :P :)) Amíg viszont úgy "javítanak" valami, hogy legalább két másik dolgot lqrnak, nekem ne dumáljanak felelősségről. Vagy úgy érted, hogy amit kijavítanak, azért felelősséget vállalnak, amit meg szarul hagynak, azért nem? :U Ügyes filozófia. :C Mindenesetre nem lenne miről beszélnünk, ha az AMD valóban felelősen járna el (nem csak a marketing szintjén), és nem bugos meghajtókat adna ki, szóval a védekezésed elég nyögvenyelős. ;) :R
    Ray nem vállal felelősséget, mégis sokkal kevesebb hibát okoz az ő programja; hiába, ő csak egyedül ronthat el valamit, az AMD viszont komoly erőforrásokat biztosít erre. ;]

    Mire te megnézted, már a 10.7 volt, de előző nap még a 10.6, a saját nevén (10-6_vista_win7_32-64_ccc_lang2.exe). Nem az első eset, hogy 1 napot késik a CCC, amit a full csomagot töltők úgysem vesznek észre. :)

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9831 üzenetére

    Lehet, jobban tennék, ha "komoly programok" helyett olyasmivel tesztelnének, amivel a user szembekerülhet.
    Én csak azt látom, hogy ha magasabbra teszem a minőségi beállításokat, sokszor gond van, márpedig akkor nyilvánvalóan nem használom ki a VGA-m képességeit, ergo gyakorlatilag drágábban kaptam egy gyengébb VGA-t.
    Hogy mi a véleményem az exe-átnevezgetők értelmi képességeiről, arról már írtam. ;)

    Nem szívatsz meg, nem telepítek CCC-t! :P Maga az AMD tartotta a honlapján a 10.6 ind. comp.-t (ua-t, ami 1 hónapja fent volt), majd cserélte le 10.7-re, tehát nyilvánvalóan nem ua. a kettő. A driver és a többi új volt, azt én is láttam, de nem erről volt szó.

    Minden video-lejátszómban, és a TV-tuneremben is régóta működik a hardveres video gyorsítás, és a játékok is hibátlanul futnak CCC nélkül. :R

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9833 üzenetére

    Komoly tanács, szted eddig mit csináltam? :F :DDD Azt írtam (1X), hogy elméletileg minőségre optimalizál az AMD, de lószart, lehetőleg hibamentességre gyúrnak, tekintet nélkül arra, hogy a user emiatt (máskülönben meg a bugok miatt) nem tudja kihasználni a VGA-ját, ergo lényegében többet fizetett, mint ami teljesítményt kap, és ez nem szimpi.

    Pubszon: DS is ott hagy pár fájlt, amit kézzel kell törölni (de legalább kijelzi azokat), ill. a reg-ből célszerűbb kézzel kipucolni az ATI Tech-es bejegyzéseket, miután a meghajtót visszaállítottad az original W7 WDM1.1-re, aztán mehet az új meghajtó. Én mindenesetre a telepítéskezelő kihagyását javaslom, az sok hibától megkímélhet. A CCC kihagyása pedig újabbaktól. :)

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9838 üzenetére

    Már írtam, hogy nincs gondom, mindig megkeresem a megfelelő beállításokat. Dark Messiah pl. folyton levette a fényerőt, hiába volt a programban felhúzva, aztán ahogy csináltam neki ATT-profilt (amúgy semmi felülvezérléssel), rögtön megmarad. :) Ennyit az AMD driveréről.

    Pubszon: Nálam nincs hiba, de nem is használok telepítéskezelőt, sem CCC-t. Win7 frissítésekkel és azok nélkül sincs hiba, tehát kicsi rá az esély, hogy az okozná. Esetleg vmi hardverspecifikus gond? :F

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Pubszon #9844 üzenetére

    Sajnos a hardver-függő hiba alatt nem feltétlenül a VGA-t kell érteni. Lehet az chipset is, pl. volt hiba, amely AMD-s lapokban előjött, Intelesben meg nem, AMD-nél nem lehet biztosra menni. :U

    janos666: Az elegáns mód az ATT. AMD nem fog neked külön alkalmazás-profilokat csinálni, kapod és eszed ami a CCC-ben van. Külön profilokat ATT-ban csinálhatsz, azokat használhatod meghajtótól függetlenül.
    Az én véleményem még mindig az, hogy a kártyád a drivernek kellene kezelnie, azt meg a szoftvernek (játéknak) használnia bármiféle külső beavatkozás (CCC, ATT) nélkül, de úgy az AMD nem tudná elrejteni az 1000-féle hibát.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9849 üzenetére

    Viszont én is be tudom állítani (éppen az egyéni profilozás kellett volna janos666-nak), nem kell a CCC, nem okoz hibákat (egyebeket is, nem csak grafikaiakat), nem foglalja a helyet, nem szemeteli tele a registry-t. :P CCC-ben ott van készen és megváltoztathatatlanul, ATT-ban meg igaz, hogy nekem kell megtalálnom, ha valami nem stimmel, de javíthatok is rajta, és többet használok ki a drága VGA-m képességeiből, mint aki CCC-vel csökkenti azokat (aztán jönnek az észkombájnok, hogy 4GHz-es i7 kell egy HD5870 alá :D ).
    Amúgy áruld már el, hogy ha semmit nem állítottam az ATT-ban, csak egy indítóprofilt csináltam a játéknak (minden más auto-n maradt), akkor mégis mi módon befolyásoltam vele a program működését, ugyanis köze nincs az egésznek a fényerő-szabályozáshoz. :U Én sem értem :B , de így működött. :DDD

    Nem értettél. :( Hogy melyik rutint válassza ki a driver, azt adja meg a szoftver (a játék), amely használja. Tudod, mint régen, amikor nem kellett aggódnia az embernek, hogy ha új konfigot épít, vagy csak kicserél egy alkatrészt, vajon mi nem fog működni rajta. ;)

    Ha a VGA-gyártóknak nem tetszik a profilozás, ne csinálják, aztán, ha valamelyik játék nem képes kezelni a VGA-t, akkor mutogassanak rá ujjal, hogy na, ezek a balfaszok nem tudják leprogramozni a megjelenítést. :(( De így a játékgyártók mellett minden user joggal szidja a profilozgatókat, amikor bugba fut, hogy ők sem képesek rá. :P

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9851 üzenetére

    A célzás mellé ment. :P Mint láthatod, nem csak én várnám el egy játékfejlesztőtől, hogy rendesen programozza le a hardvert. Régen vajon miért tudták rendesen megcsinálni? :F
    Az AMD-n ugyan nem lehet leverni, évek óta magasról tesz a felhasználókra (természetesen nem a marketing-dumára gondolok, hanem a valóságra), avultatja a meghajtókat és ezáltal a hardvereket, hogy a mafla v. tehetetlen userek újat vásároljanak. A leginkább ez a mérhetetlen képmutatás veri ki nálam a biztosítékot. :(( Mást meg mit vesz az ember, mint nV v. ATI kártyát, a minőségi gyártók már rég nincsenek a piacon.
    Nem kell az AMD-nek, és az nV-nak sem saját magának javítania a játékírók hülyeségeit, mert nem az a dolguk, hanem olyan meghajtót készíteni, amellyel tökéletesen működnek a hardvereik, amennyiben a játékgyártók nem csak a felhasználók pénzét akarják ellopni (értsd: rendesen leprogramozzák a szoftverüket). Ha a szarul megírt szoftverek nem futnának normálisan, vagy sehogy sem, akkor a user nem venné meg őket, és a szarul dolgozók csődbe mennének.
    Mivel a hardvergyártók gőzerővel dolgoznak az állítólag mások által okozott hibák kijavításán, csak arra tudok gondolni, hogy pontosan tudják, ők is szar munkát végeztek. Hiszen te is erre szoktál hivatkozni. :Y :DD Ti. hogy el kell fogadni a hibát a rendszerben; hát én továbbra sem kell, hogy elfogadjam, amíg én fizetek azért, hogy valaki rendes munkát végezzen. :((

    Jut eszembe: 9.11 C-tel mindig kilépett az AvP. 9.12hf-szel ment. Azóta nem játszottam vele, de 10.7-tel elindítottam, és megint kilépeget, mint a 9.11-gyel. :C Ez ám a fejlesztés! Újratelepítettem a játékot, így már el sem indul. :C :W ATT nélkül sem.

    IG2-ben nem látni a hadjárat-indító videót. Haverom AMD-s notebookján régebbi meghajtó van, az ad képet. Most találgathatom azt is, melyikkel láthatom magam is. :C :W

    Mit hallok, nem ellenőrzik, hogy működik-e a fejlesztés? :F :Y

    RpPRO: Mi több, menjen tönkre. :((

    triklin: Nem te vagy az első, akinél a 10.7 szétqrja a rendszert, ráadásul a többség nem is AGP-t használ. Marad a pucolás, ill. a telepítő kihagyása, ahogy RpPRO írta. Nem kell újrakni a rendszert, elég egy alapos Driver sweeper + kézi fájl- és reg-pucolás.

    Sztlaci: Nem driver, hanem telepítő. Én nem használom, nem is kaptam hibaüzenetet, telepítősök/CCC-sek közül meg ez már a sokadik, amit olvasok.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9864 üzenetére

    Nem is vettem, éppen azt írtam. :P
    Akkor talán nem kellene ennyi variációt kitalálni, nem? :F Akkor megint a hardvergyártók felelősségére lyukadunk ki. :U
    Szart javítják.

    Én felfogom, hogy kell a drivernek a szoftveres vezérlés, te nem fogod fel, hogy nem ez a problémám, hanem az, hogy eleve így csinálták meg. Leírhatod 1000X, hogy miért így csinálták, de attól számomra még helytelen az egész, mert az a fixa ideám, hogy a hardvert vezérelje a meghajtó, a meghajtót meg a szoftver, és ne legyen semmiféle extra szoftveres manipula közbeiktatva, mert az nyilvánvalóan csökkenti a grafikus teljesítményt (és nyilvánvalóan igazolja a hardveres/szoftveres hibák meglétét).

    ATT vezérléssel eddig tökéletesen ment az AvP, 10.7-ben qrtak el talán valamit. De leszedem az egész szarságot, kipucolom a nyomait, és felteszem tisztán. Igazság szerint azután nem indult, hogy frissítettem a játékhoz mellékelt VC-t és DX-et, mert anno ezek kellettek, hogy a későbbi verziókkal (10.2-től) már ne lépjen ki. Még arra is gyanaxom, hogy a visszatett beállítások kavarnak be, mert anno szépen beállítottam a játékban mindent, és most ezeket a beállításokat tettem vissza, viszont ha nem teszem, be sem tudom tölteni a mentéseket. De ez majd kiderül új játék indításával.

    No de akkor mégiscsak avultatják a régebbi kártyákat, ugyebár... :U Panaszkodhat nekik bárki, közlik, mint te is, hogy már nincs támogatás, AGP-sek kapják be. :(

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9866 üzenetére

    Na, PH sem 100-as, 2X ment. :(((

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9866 üzenetére

    Használjanak új eljárásokat, viszont a program tudja, melyik rutint alkalmazza, ne külön szoftverben állítgassák, mert az egy újabb fölösleges alkalmazás a gépen.
    Teljesen mindegy, mikor tették oda a figyelmeztetést, a lényeg, hogy nincs támogatás, aki olyat vesz, bekaphatja. Ahogy az is, akinek nem tetszenek a szar driverek, szintén bekaphatja. Ez a gyártói filozófia, és ezért küldeném őket inkább kőfejtőbe, ahol majd én törődöm felelősen azzal, hogy nyugtázzam a problémáikat. :(( :P

    Mellesleg megnéztem a mentéseimet, 03.07.-04.25. között játszottam AvP-ral gond (és CCC) nélkül, ATT-szal, nyilván utána baszták el a meghajtót, alighanem szokás szerint vmelyik HD5-ös kártyára "fejlesztve" (nyilván ezért megy nálad, és osztod az észt :((( ). 10.5-tel már nem megy, a dátumokból ítélve viszont 10.3-mal jó volt ATT mellett is (a profilom is megvan, semmi 3D felülvezérlés, csak órajel-tuning), 10.4-ben nem vagyok biztos, mert nem tudom, nem az jött-e ki 30-a körül. Most keresgélhetem a régi meghajtókat. XP alatt simán megy (ott az utolsó HD4-es meghajtó van fent, a 9.9, de az ugye tudvalevőleg nem jó DX11-es AvP alá), ergo ua. driver hiba van, ami anno a megjelenéskor 10.1-gyel, ti. hogy DX11-ben kilép ez a szar. Nagy fejlesztés. :C :W

    Mellesleg kösz a tippet, feltettem a 10.7-es Catalyst-et (ATT nélkül) CC-rel, természetesen azzal sem megy a játék. Aztán előírásszerűen, C telepítővel eltávolítottam, majd a telepítőt is, de ezután hiába telepítettem BÁRMELYIK másik drivert, nálam is kib.szta a hibaüzenetet, hogy nincs megfelelő VGA meghajtó a gépen, pedig Eszközkezelőben ott volt szépen, amit éppen feltettem. Szóval ez a 10.7-es csomag MEGINT úgy szar, ahogy van, az AMD meg az összes programozója mehet a bús pinyóba. :P :(( Driver Sweeper sem segített, sem a kézi pucolás.
    Rakhattam vissza az egész partíciót. Még jó, hogy óvatos vagyok, ezért fullban le van mentve már kezdő ATI-s korom óta mindig, természetesen VGA-meghajtók nélkül. Most a régi meghajtók (csak driver, de ugye a belcsomagolt szarságokkal) leszedése 2,5 napi adatforgalmamba kerül, kérem a kártérítést! :((

    Senki nem mondta, hogy ATT-tól (pl.) hipergyors lesz a gép, de hogy jóval kevesebb hibával fog működni, az garantálható, már csak azért is, mert nincs hivatalos támogatása.

    Hát a pucoló programokat direkt úgy írják meg, hogy tudják, hol és milyen szemetet keressenek. Egyébként nem kell nagy programozói tudás ahhoz, hogy az ember megtalálja ezeket maga is.

    balewi: Lásd fent. Van, amikor a pucolgatás sem segít. AMD-nél kézzel érdemes telepíteni a meghajtót Eszközkezelőből, a többi szarságot meg mellőzni, mert csak bajt okoznak. Ja, AVIVO felmehet, azzal nincs gond, beállításokhoz meg ATT.
    Abu85-nek ne higgy, mert érdeke az AMD-t támogatni, és ott is 3rd programot lát, ahol nincs.

    gb4400: Ez okos hozzáállás, nálam is rendben ment a 9.9, aztán kellett valaminek a 9.12 hf, azt Dirt2 miatt le kellett cserélni 10.1-re, azt AvP3 miatt 10.2-re, aztán sebesség-stabilitás miatt ment fel a 10.5 (többit is teszteltem), erre most kiderült, hogy AvP már megint nem megy.

    Csorbi: Én mikor panaszkodtam? :F Csak jelzem a hibákat. :DDD

    SzlobiG: Azzal is szokott gond lenni. Én MPlayer-t használtam sokáig gond nélkül, aztán áttértem GOM-ra, mert az jobban fexik, de ezzel a 2-vel én még semmiféle problémát nem tapasztaltam. A VLC-seket én sem értem. :)

    Meridian: Nem használsz vmilyen csökkentett órajeles profilt? Esetleg 2D-t? Mert azoknál szokott némely videó szétesni.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9889 üzenetére

    Hát éppen ez a probléma.
    Már mondtam, mi a véleményem arról a filozófiáról, hogy akinek nem tetszik a szar munka, az vegyen mást. :(( :P
    Te sosem nézted a tényeket, most sem teszed, ahogy az említett hsz-okban sem tetted. Kb. 100X hangsúlyoztam ki, hogy mielőtt egy hibáról szólnék, mindig tesztelem tiszta rendszeren, mert nem szeretek a levegőbe beszélni.
    Csak 1 napja ( :Y ) írtam, hogy szabályosan telepített CCC-rel együtt teszteltem DX11-ben az AvP-t, és simán kidobott (tiszta rendszerre telepítve). Szintén szűz rendszerre feltettem a 10.3-at (100+1-edszer leírom, hogy NEM VOLT fent ATT, meg semmi 3rd progi), és voilá, simán megy! Á, tutira nem az AMD baszta el az újabb meghajtókat! :)) (10.4-től fölfelé ugyanúgy kidobál, mint 10.1-től visszafelé.) Ebből rajtad kívül bárki számára nyilvánvaló, hogy valamit optimalizáltak DX11-re (vsz. az élsimítást, mert azt nem lehet programból állítani) a HD5-ös kártyákon, amivel elb.szták a HD4-es kártyák támogatását. Ez senki számára nem meglepő, aki ismeri az AMD fejlesztési filozófiáját (ti. hogy új kártyák menjenek, a régieket meg dobják ki a userek), amelynek köszönhetően a HD4- tulajdonosok most kezdenek oda jutni, ahol HD3-asok kb. 1 éve jártak, azaz hogy szinte játékonként cserélgethetik a meghajtókat. Ami még érdekes, hogy a winbe is belesz.rik valamit, mert 10.7 után visszatéve a 10.3-at, megint csak kidobált, míg szűz rendszerre 10.3-at telepítve ismét csak jó. :C

    A fentiek alapján mindenki nyilvánvalóan tudhatja, melyikünk nézi a tényeket. :P Te meg csak hivatkozz a fent sem lévő 3rd party programokra, és az elavult ATT-ra, mert semmit nem tudsz mondani azon kívül, hogy az AMD meghajtó jó, user okozza a hibát. ;) A nálam is előjött 10.7 telepítőhibáról (hogy eltávolítás után egyetlen más meghajtó sem működik) meg ne is szóljunk már, annyira lerágott csont.

    hunfatal: Vagy éppen nem is működik (lásd fent).
    CCC-ben is hozhatsz létre saját profilokat. ;)

    stevve: A saját példádból annyi jön le, hogy nem ismered az ATT-t. :)
    RivaTuner kezeli az újabb VGA-kat is, sőt, még olyat is, amelyet ATT nem. Persze lehet, hogy van, amelyiket nem. Legnagyobb baja, hogy ATI kártyákon nem tud feszt szabályozni; persze ez no problemo, ha fix feszen megy a kari.

    gb4400: Ha fent van a CCC, akkor használod, hiába nem avatkozol bele a működésébe.

    RpPRO: Arról beszél, hogy a szoftverírók nem programozzák le rendesen a drivert, ezért a CCC kell, hogy belepofázzon annak működésébe. Így ráadásul le lehet butítani a megjelenítést, elrejtve a meghajtó hibáit. Sajnos a régi, szép idők már elmúltak. :((( Elég csak arra gondolni, hogy a kőtábla óta mennyit romlott az adattárolási módszerek időtállósága. :DDD
    Autót kapni elektronika és egyéb baromságok nélkül, ha az ember még a vezetés élményére vágyik, csak átlagember soha nem tudja megvenni. Vagy veszel egy kis Polski-t: hátsókerék-hajtás, farmotor, semmi elektronikai b.lfaszság, és lehet menni a jégre. ;]

    madgie: Mert biztosan 3rd progit használsz, hiszen az AMD meghajtója tökéletes. (C) by Abu85 :D

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9905 üzenetére

    De a driver/API mondja meg, hogy a DX10.1-es karik hogyan kezeljék le a DX11-et, és itt lehet a bibi.
    Nincs független tesztelő (főleg, hogy a gyártóktól kapják a tesztelt cuccokat), ráadásul legtöbbször csak felhasználják a régi eredményeket, és odarakják az új kártyák tesztjéhez, nem futtatják újra. A kamu CF és CPU-hűtő tesztek óta én fenntartással kezelek minden ilyesféle tesztet.
    Azt rég tudjuk, hogy az AMD hibái gyakran néhány konfigurációra korlátozódnak. Most lehet, hogy ez éppen a tunerem (létezése óta ua. meghajtóval, mint a hangkártya és a többi), vagy más a rendszerben, nem érdekel, mert nekem működjön rendben a VGA-m függetlenül attól, hogy milyen más cucc van a gépemben (láttuk már, éppen te magad írtad, milyen gondok lehetnek pl. hangkártyákkal).

    Ne beszélj itt következtetésekről, amíg nem is arra válaszolsz, amit írtam (persze, számítottam rá. Leírom 1X nagy betűkkel, hátha sokadjára felfogod:

    TISZTA RENDSZERRE FELTELEPÍTETTEM A TELJES 10.7 CSOMAGOT CCC-REL ÉS EGYEBEKKEL. ELINDÍTOTTAM AZ AVP-T DX11 MÓDBAN, ÉS BÁRMELY PÁLYA BETÖLTÉSÉNÉL KIDOBOTT A JÁTÉKBÓL. UGYANEZT KIPRÓBÁLTAM 10.4 ÉS 10.5 CSOMAGGAL, UGYANEZZEL AZ EREDMÉNNYEL. 10.3-MAL TELJESEN RENDBEN MEGY, MÉG PUSZTÁN DRIVERBŐL IS.
    Ha nem a meghajtó okozza a hibát, kíváncsian várom a válaszod, hogy mi. Konkrétan, nem a folyamatos süketelést 3rd party programokról. :U
    Egyébként megkérdeztem HD48x0 topicban, ott is C10.3-mal játszanak AvP-t. Újabb verziókra nem kaptam választ.

    Mint a fentiekből is kiolvasható, ezúttal éppen nem fedi el a hibát a CCC (tehát nem bizonygatom azt, amit állítottál), ami viszont bizonyított tény több játék esetében is. Ha driverből hibázik egy játék a játék beállításaival, CCC-rel meg nem, akkor valamit elkapcsol a CCC, és én azt láttam, hogy ez az általam próbált programok túlnyomó többségében a magasabb minőségű grafika, ti. mindig akkor jöttek elő a hibák, ha megpróbáltam kihasználni a VGA-m képességeit, ha már kifizettem érte nem kevés pénzt. Ezek után eléggé megmosolyogtató azt olvasni tőled, hogy az AMD a minőségre gyúrja a drivereket. ;)

    Olvasgass csak vissza, hány embernél jött elő az a hiba, hogy C10.7 után megbolondult a rendszerük, és nem volt hajlandó más meghajtót látni, AMD telepítővel meg telepíteni sem. Teljesen szabályszerűen telepítettem én is a csomagot, és ugyanúgy előjött a hiba.

    Aki számára eddig is nyilvánvaló volt, miről beszélek, azoktól elnézést kérek az ismétlésért. :R

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz katt777 #9906 üzenetére

    DX9-ben rendben megy a játék. Még mindig nem meghajtóhiba? :F

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9908 üzenetére

    Fizetett AMD-fejlesztő, v. béta-tesztelő vagyok? Nem. Sem az időmet, sem a munkámat nem fizetik. Tehát nem veszek részt a fejlesztésben. Vásárló vagyok, akit kötelesek hibátlan termékkel kiszolgálni. Ha nem teszik, azt láthatóvá teszem.

    Amit írtál, azt én is tudom, azért írtam, hogy a DX11-gyel összefüggésben lehet gond. A következtetésem tehát távolról sem alaptalan.

    Majd akkor hiszek teszteknek, ha látom a beállításoknál pl. a max. részletességet (OK, Edge-detect AA már a múlté, de egyebek még vannak). Amúgy az sem az én felelősségem, hogy a sok kamu-teszt láttán az ember egyiknek sem hisz, mert nem lehet tudni, hogy az aktuális tesztet valóban elvégezték (némelyiknél ez az időigényesség miatt eleve kizárt), vagy csak odaírtak régebbi eredményeket az egyszerűség kedvéért (mint ált. teszik).

    Te nem értesz, vazze. Csak 10.7-es drivert telepítve (a 10.7C telepítő hibájából következően másképp nem is tudtam volna utána is tesztelni régebbi meghajtókkal :Y ) jött elő az a hiba, hogy 10.3-mal már nem ment a gama, míg a mentett, tiszta partícióra visszatéve megint OK volt.

    A C telepítő hibáját jeleztem, ahogy jelezték mások is, sokaknál meg nem okozott problémát. Persze még senki nem próbálta 10.8-ra frissíteni :DDD , de aki szabályos eltávolítással leszedte, és másikat (értelemszerűen régebbit) telepített volna, azoknál jöttek a hibák. Aki eltávolítás után C telepítővel próbálkozott, annál a telepítő jelzett hibát, aki Eszközkezelőből (mint én is), annál felment a másik meghajtó, csak nem működött. Ezt elég sokan jelezték, sztem ebben a topicban is van pár ilyen hsz.

    Kelvin: Örülök, hogy megint rám találtál. :C (Már várom a haverjaidat. :DDD Ill. az egyéb nickjeidet, ha még megvannak. :P ) Ha nincs dolgod, ne szennyezz más topicokat. :(( Tisztában vagyok Abu85 hozzáértésével, azzal már kevésbé értek egyet, hogy minden hiba esetén ATT-t és egyéb 3rd programokat szid, amelyek esetleg nincsenek is a hibázó gépen :) ). Tudok magam is tesztelni, és ha olyan hibát tapasztalok, amit mások is jeleztek (vagy akár még ha másoknál nem is fordult elő), akkor hadd beszéljem ezt meg a szakértővel. :R Attól, hogy valamit nem értesz, az még nem lesz mondvacsinált okoskodás. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9911 üzenetére

    Ez elvi kérdés, elismerem, de régebben 2x jeleztem nekik hibát, és 1x sem méltattak válaszra.
    C telepítőhibáról írtam, hogy nem csak nálam jött elő, hanem többen jelezték (a sima 10.7-es csomaggal jött elő, vissza lehet keresni, még képmentések is voltak), de ez részletkérdés, mert nem használom, csak CCC-teszt végett volt rá szükség, a többiek meg jelzik az AMD-nek, ha akarják.
    A 10.4.-10.7driver AvP hibát sajna nem tudom tesztelni, mert nyári munkán van a haverom, akié a gama, de ha az ő 5750-én menne, akkor megint csak azt látnám, hogy HD5-ön OK. Sajna csak ósdi gépes, ill. HD57x0-es ismerőseim vannak. :(((

    Bocs, ha 2x menne, de nem jelenik meg a hsz a topicban. :R

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz katt777 #9912 üzenetére

    Ja, én nem expressz eltávolítást használtam 10.7 telepítőnél, hanem kézzel kijelölgettem mindent, aztán szabályosan uninstalláltam a telepítőt is.

    joysefke: Telepítővel eltávolítod a régit, aztán a 10.7 telepíted az újat, ha a teljes csomagot használod. Ha viszont úgy látod, hogy minden jól megy (nem megy minden jól vele, de nyilván nem használod azokat a progikat), akkor célszerűbb addig megtartani, amíg semmi nem hibázik vele.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9915 üzenetére

    Én is úgy gondolom. Viszont mégis ezzel jött elő a hiba nálam, másoknál meg a teljes uninstallal. :DDD (Vagy sehogy.) A legidegesítőbb az AMD-nél ez az állandó bizonytalanság, hogy folyton azt találgathatja az ember, vajon működni fog-e minden programja az új meghajtóval. Ha maradtam volna a 10.3-nál, ma is vígan játszanék AvP-ral DX11-ben. :DDD :W (De nekem kellett a gyorsabb 10.5, aztán meg már teszteltem a 10.6-ot - szar volt - és a 10.7-et. :B ) Lehet, megint visszateszem a tiszta partíciót 10.3-mal, és nem várok javításra, ha 1x már jó volt.

    Kelvin: Miért is offolsz megint? :F Külön-külön értettem egyébként a 2-t, 1x már elárultad magad. :P Szíveskedj egyébként a személyes problémáidat privát üzenetben jelezni, és nem topic-szennyezéssel, mert ebből hamarabb lesz elege bárkinek. :R

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9920 üzenetére

    Tudom, bakker! :DDD De a DX11 butul lefelé 10.1-re, nem a DX9-et használják a játékok DX11 módban HD4-en. Ezt bizonyosan tudod te is, úgyhogy úgy veszem, elfelejtetted a smiley-t. :R

    RpPRO: Hát nálam az 1950XT-s korszak még remek volt, bár ott nagy eséllyel az ASUS kártyának, és ASUS meghajtóknak köszönhettem a dolgot, mert ref. meghajtókat használó kollégák bizony rendszeresen szívtak az akkori meghajtókkal is. Én mindig az ASUS-t használtam, mert ők optimalizálták a saját kártyáikra, és hiába voltam akár 3 havi elmaradásban, nem bugzott semmi. (Azelőtt 1600Pro-m volt, szintén gond nélkül vitt mindent C csomaggal, még a Rep. Commando-t is, amely HD4870-en meg sem nyikkan, még régebben meg csak nV kártyáim, szintén gond nélkül.)
    Sap. HD3870-nel szembesültem először a ref. meghajtó hibáival, onnantól van teljes, fullos partíciómentésem, mert anno az egyik C csomag (ATT-t nem is használtam akkoriban, mert nem támogatta még a HD3-as szériát) totálisan frissíthetetlenné tette a rendszert (sokaknál).
    Amikor meghibásodott a HD4870-em, ASUS-ra cseréltettem, de G-t kaptam, aminek a hűtője a gagyi netovábbja, kb. 2 hónap alatt leállt, aztán gyári javítottra cserélték, amelyen 3 hetet bírt, majd originalra, amelyen ezúttal 1 hónapig működött (és ezzel nem voltam egyedül Glaciator-tulajok között), így visszacseréltettem inkább Sapphire-re.

    Persze, én is mondhatnám neked, hogy rendben az ATI meghajtó, mert hibamentesen végigjátszottam az egész CoD6-ot, de ennél azért már többet láttam. :R

    2 filozófia ütközik esetünkben. Az egyik, amelyet Te és én képviselünk, azaz a vásárló, aki elvárja, hogy hibátlan terméket kapjon a pénzéért, és neki ne legyen más dolga, mint használni (ahogy bármi mást, amit megvásárol), a másik pedig a gyártóké, amelyet Abu85 képvisel, hogy a hiba márpedig kötelező érvényű, a fogyasztó (nem véletlenül használom ezt a szót) egye meg, amit kap, saját maga teszteljen és jelezzen vissza ingyen és bérmentve, ha jót akar magának. Az erőfölény nyilvánvalóan nem az igényes vásárló oldalán van. :(((

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9923 üzenetére

    Köszönöm, ez végre érdemi információ. Akkor nyilván ezért nem láttam én sem különbséget a 2 között. Viszont haverom sem a HD5750-en, sem AvP-ban, sem STALKER CoP-ban. Én mindenesetre elvárnám, hogy a tesszeláción kívül a többi DX10.1-es cucc működjön, ne csak a DX9-es. Ez kb. olyan, mint anno a DX10-es Halo 2, amelyben csak az volt a DX10, hogy Vistát kellett venni hozzá. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9928 üzenetére

    No, ez a CoP érdekelne, mert én is néztem haverom HD5750-én a játékot, és ő is az én HD4870-emen, de keresve sem találtunk semmi különbséget, pedig a srác amúgy 3D grafikus, szóval ha valakinek, neki ki kellett volna szúrnia, mert amúgy minden programnál kapásból rábök. Asszem még év elején néztük vmelyik akkori meghajtóval, nálam értelemszerűen nem változott azóta sem.
    mod1: Akkor igen gyenge a hatásfoka. :DDD
    Hát átállítottam DX9-re AvP-t, ott is van AA, ha működik kényszarítva, ráadásul még szebbnek is kellene lennie, de idő híján még nem tudtam ezzel megnézni. Ha úgyis DX9, fölösleges aggódnom a DX11 üzemmód miatt. :DDD
    mod2: Hát, ha összehasonlító képek lennének, megköszönném. :R

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz < CyberBob > #9932 üzenetére

    És a feszültség-vezérléssel mi lesz? Hűtőhöz jó lehet. Inkább akkor már ATT.

    Dark KillerX: Nem igazán látom a különbségeket a képeken. :B (AA-t leszámítva.) Megint egy értelmetlen fejlesztés? :F Kb. mint Dirt 2-ben, ahol állítólag csak valahol a zászlóknál látni némi tessz-t, amit kb. 0% eséllyel fog bárki is nézni verseny közben. Viszont a teljesítmény szépen csökken. :C

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz < CyberBob > #9936 üzenetére

    Nem MSI kártyán, nem MSI driverrel tudtommal nem (végül is az csak egy RivaTuner). Én Sapphire-ön próbáltam tesztelni, hasztalan. Nem volt benne a jelzett V-állítási lehetőség. A mentett kép szerint MSI OSD szerver szabályozza a profilokat (gondolom, ez a meghajtóban van, mint anno a DOT, amely szintén nem működött még MSI bios-sal flashelt kártyán sem), és abban kell változtatásokat eszközölni.
    Itt olvashatod a többit, pl. hogy feszt (stb.) monitoroz, órajelprofilokat kezel. De letöltöttem, megnézem, változott-e benne valami. mod: Megnéztem, ott a fesz.-állítási lehetőség, de főablakban inaktív marad, hiába unlockolom.

    RpPRO: Igen, a legtöbb baj a kombóval van. Pl. számos embernek volt számtalan hibája telepítéskezelő és/vagy CCC használatával, míg nekem csak a driverrel ált. semmi (amíg nem kezdek kísérletezni maximális beállításokkal :B :DDD ). De ezt nem is szoktam a meghajtóra fogni. ;)

    Matthewsz: A hiba ott lehet, hogy "először fel sem rakta a catalyst-et". Próbáld meg ATI telepítővel eltávolítani az egész hóbelevancot, ha nem megy, lepucolni a töredékeket, amik felmentek, ill. kiszedni registry-ből, mert vsz. valami felkerült bejegyzés/fájl miatt keveredik meg a dolog.
    Amúgy óvatosabbak eleve csak a drivert telepítik bármi más előtt, azt is Eszközkezelőből.

    Abu85: Nos, +1 friss telepítéses C hiba... :U
    Kaptam egy tippet AvP-re. Feltettem a NoDVD fixet, és megy DX11-ben 10.7-tel is, ATT-szal is. Ez már a 3. original game, amely bugzik valamelyik meghajtóval, nodvd fix-szel meg megy; nem tudom, mit hagytak figyelmen kívül 10.4-től kezdve. Persze az összes mentésem használhatatlan, de ez már nem az AMD sara. :R

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9948 üzenetére

    Abból, hogy 10.3-as Catalyst-tel gond nélkül futott, utána meg nem, noha a játék semmiben nem változott. Telepítésből nem eredhet, mert fullos csomagot is próbáltam, meg csak drivert, mégis maradt a hiba. Azt tudom elképzelni (de sosem tudjuk meg), hogy a játék maga használ valamit, amiről az AMD nem tud, és amit a meghajtóban megváltoztatva előjött a hiba, de ez tényleg csak merő találgatás, kizárásos alapon, hiszen az nyilvánvaló, hogy a 10.3 utáni meghajtókkal lépett fel nálam a hibajelenség, miközben lényegében minden más változatlan volt a gépen (tűzfal/vírusvédelem frissült közben természetesen, de nem jelezte fertőzöttnek a játékot).
    Virtuális meghajtóm, az van, ennek köszönhetem, hogy a 10 éves játékaim is karcmentesen, eredeti állapotban pihennek a dobozaikban, még ha jó részükkel már nem is lehet játszani. Nehogy már egy játékgyártó mondja meg, mit telepíthessek a gépemre! :(( De anélkül sem ment a játék. :DDD Mindegy, a lényeg, hogy megint a hacker-ek segítenek a useren.

    Azzal egyetértek, hogy a gyári vírusokkal nem csak a userekkel (bár velük jobban), hanem magukkal is kiszúrnak a fejlesztők, azt meg készséggel elismerem, hogy ezzel tényleg nem tud mit kezdeni az AMD, nem is dolga. :R Csak hát, ha a user azt látja, hogy változatlan rendszeren egy frissebb AMD meghajtóval behal valami, ami a régebbivel gond nélkül ment, nem tud más hibaforrásra gondolni, ami meg neki nem dolga, hiszen neki csak használnia kellene a PC-jét bármiféle hibajelzés nélkül. :)

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9950 üzenetére

    Igen, számításba vettem, de mint jeleztem is, ezt előre nem tudhattam, ha meg azzal tesztelek, rögtön megkapom, hogy azért van a hiba. Nyilván a nodvd fix készítői a gyári vírussal együtt eltávolították azt a szarságot is, ami akadt a meghajtóval az én konfigomon. Remélem, most elég pontosan fejeztem ki magam. :R Ha előbb szólnak, v. eszembe jut a nodvd fix, már rég megoldódott volna a probléma. :B
    Itt és most elismerem, hogy nem a 10.7-es meghajtó a kizárólagos felelős az általam tapasztalt AvP-hibáért. :R (De attól még AMD driver-frissítéssel jött elő. ;) )

    Akkor mi a véleményed a Steam-ről? Már nyíltan elismerik, hogy ami infót csak lehet, összegyűjtenek a gépedről, és fel is használják (saját hasznukra, természetesen). Amúgy láttam néhány szétvágott DVD-meghajtót, vinyót, amelyeket gyári "másolásvédelem" tett tönkre. Gothic 3 egy ismerősömnél 2 meghajtót, és magát a DVD-t is tönkrevágta, nálam az original Galactic Civ. úgy fölpörgetett minden mozdíthatót a gépemben, miközben a rendszer látszólag rendben működött, és semmilyen hibajelzést nem adott, csak kikapcsolni nem lehetett, hogy fejest ugrottam a falba áramtalanítani, mielőtt minden leégne a PC-ben. :(((
    Ma már éppen elég szopatósak (értsd: irreálisak, ráadásul csalnak) lettek a játékok önmagukban is, tisztelet a nagyon kevés kivételnek.
    Eszembe jutott az egyik játék, Mass Effect volt a haveromnál, originál, és mindig olyan hibát produkált, amire azt mondták, hogy crackelt a game (persze vsz. mindenki olyant használt :DDD ). Aztán ahogy a srác feltette a nodvd fixet, helyreállt minden.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Matthewsz #9951 üzenetére

    Driver sweeper után kézi pucolás be szokott jönni, de pont az nem vált be nálam a 10.7-tel, még a W7 WDM meghajtó sem működött.
    Ha nincs más lehetőség, reinstall, és ne felejtsd el az egész, full beállított rendszerpartíciót egyben elmenteni! (Bár ezt ATI-s korom óta már annyiszor elmondtam, hogy talán aláírásba kéne tennem. :) )

    Abu85: Ja, és ha nem lenne rengeteg tesztelt és elismert AMD-driverhiba (azaz mindig rendes munkát végeznének), akkor egy újabb hasonló láttán nem elsőként arra gondolna az ember, hogy megint lqrták, hanem arra, hogy hát, ha az AMD eddig sosem adott ki rossz meghajtót, akkor biztosan valami más okozza. Szóval részben maguknak köszönhetik, ha a felhasználók őket okolják. :R

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9963 üzenetére

    Sajnos pont a 10.7-tel, de a 10.6-tal is sok galibát okozott az aut. telepítés és/vagy eltávolítás.

    Visormail: Abu85 a vészhelyzetekre ajánlotta a pucoló progikat, én is arra szoktam. Nálam is akkor kellett, amikor a C saját telepítője elcseszte a rendszert. Azzal a véleményével továbbra sem értek egyet, hogy "Ha jól telepítesz, vagy törölsz, akkor nyilván elő sem jönnek ezek a hibák.", mert egy C telepítő elindítását, és aut. futását nem lehet rosszul csinálni, csak a program lehet hibás.

    Hát az tényleg gáz, ha már fel sem települ valami. Én meg lennék lőve a mobilnetemmel, ha nem csak egy nodvd fixet kellene letöltenem, hanem egy komplett progit, mert a méreteket és az árakat figyelembe véve többszörös áron fizetném ki a programot. :Y

    Meridian: AVIVO pack fel van telepítve? A másik ami gondot okozhat, ha vmi kodek-csomag fel volt telepítve (vagy akár maga az avivo), amikor kódoltál, most meg nincs. Amúgy HD3-asokhoz a 8.7, HD4-esekhez a 9.9 a legutoljára azokra gyúrt C, az újabbaknál nem lehet csodálkozni a hibánál.

    Xirtam: Főnöknek rossz hardvert ajánlani az álmoskönyv szerint nem jelent jót. :((( HDMI nem kavar be valamit? Az szokott, főleg, ha vmi hangkártya is van a gépben.
    Monitorok átszámozásával lehet próbálkozni, és az átalakító sem feltétlenül jó, volt már, akinél az okozott problémát.
    Azt próbáltad már, hogy csak 1-1, ill. 2-2 monitort tesztelsz különböző portokon/kábelekkel és prioritással? Azzal talán közelebb lehetne kerülni a hibaforráshoz.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9968 üzenetére

    Mint az már soxor kiderült, éppen az az AMD meghajtóhibáinak egyik alapeleme, hogy bizonyos konfigokon előjönnek, másokon meg nem. A hardvered a VGA-t leszámítva elég régi, talán ez a trükk. ;) Minél régebbi egy hardver, annál megbízhatóbb. :)
    Vagy nálad még valamelyik régi meghajtó jól állította be a rendszert, így nem jönnek elő a friss telepítés hibái, hiszen a régi beállításokat a C telepítő ott hagyja. :U

    A legkevésbé azt lehet kijelenteni, és ezt neked is el kell ismerned, hogy attól, hogy egy AMD meghajtó nem hibázik valakinél, bárki másnál is jónak kell lennie. :R

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz katt777 #9969 üzenetére

    mod: Azt se feledjük, hogy az új VGA-kra optimalizálják a meghajtókat, a régieken viszont ezzel párhuzamosan egyre több galibát okoznak. Bár az igaz, hogy megjelenés után kb. fél évig pont az új karik tulajai szívnak. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9971 üzenetére

    Bakker, az enyém is régi! :((( Tavalyi modell. Ha ruha lenne, a legtöbb nő már rég kidobta volna ezt is. ;]
    E8400-asomon sokkal kevesebb hiba jött elő, P4-en és P3-on meg semmi (igaz, utóbbiak nV kártyával mentek, csak P4-ben volt a végén 1600Pro). Az E8400-P4 közti Athlon konfigot hagyjuk, az olyan szarságok sorát produkálta, amilyenre az AMD és az MSI csak képes kellő összefogással. :((

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Meridian #9974 üzenetére

    Hát, akkor talán ez a gond. Kódoláskor egyébként volt? Nézted MPlayer-rel v. Gom-mal?

    Matthewsz: És mi van a reinstallal? Egyébként a noti is lehet gáz a drivernek. Havernál az ASUS notihoz letölthető saját C csomagot tettem fel, gond nélkül teszi a dolgát azóta is. Nem is kísérleteztem újabbakkal (még sajáttal sem). Klingon Academy minden mozgásnál villogni kezd, de kötve hiszem, hogy az újabb meghajtókkal ezt orvosolták volna, inkább csak még tovább rontották a régi játékok támogatását.

    rumkola: ATT-szal szépen megy minden, powerplay ahogy kívánod, nem kell bios flash-t kockáztatni. Szóval lehet, hogy az használna. ;]

    Abu85: Akkor ennek a fejlesztésnek megint mi értelme volt? :F Megint csak kib.sztak egy rakás ATI-felhasználóval (már aki van olyan mafla, hogy CCC-t használjon :) ). Bios-moddal meg, ugye, ugrik a gari, ha az okoz hibát. :C

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9985 üzenetére

    Dehogynem, hiszen ha bekapcsolják az Ovd-ot, akkor aut. ezt teszik, ha jól vettem ki (persze nem kötelező a tuning ;) ). Úgy látom, megint egy hardveres problémát mismásolnak el az említett eljárással. :P
    Jó is az ATT! :C

    ui: Az nem lehet, hogy mivel 10.5 már volt fent, hiába rakja vissza az ember a 10.4-et, mert már elállított valamit az újabb a rendszerben? :F (Ahogy én anno hiába tettem vissza az amúgy jó 10.3-at a már telepített 10.7 után, csak tiszta rendszeren működött megint?)

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9987 üzenetére

    Jé, most teljesen egyetértünk. :Y :C
    Viszont, ha a felhasználó mégis tuningolni akar, akkor bizony árthat is neki az újítás, nem csak használhat. Éppen a kártyák egyéniessége miatt hasznosabb (megint) az ATT-t használni, amellyel a saját VGA-nk -/+ képességeit kitapasztalva a nekünk legjobb beállításokat használhatjuk (pl. 3D energiatakarékos mód, amelyről az AMD nem is hallott). Megjegyezném, hogy az ATT-t feltelepítve már régen is rögtön eltűnt a HD48x0 karik állandó, idióta órajel- és venti ugrálása, ellenben még a 10.7-es driverrel is megvan. :P
    Végeredményben megint oda lyukadunk ki, hogy az AMD egy csomó beállítási lehetőséget elvesz a felhasználótól, miközben saját maga nem állítja be optimálisan a kártyát, az ATT meg megadja. És most jöhetsz azzal, hogy nincs gyári támogatása az ATT-nek, de, mint látod, ennek hála gond sincs vele. :R

    Többszöri jelek szerint mégsem szed le mindent az AMD uninstallja. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz rumkola #9990 üzenetére

    Ez nem meglepő. Egyeseknél semmi gond nincs, másoknál meg hol ezzel, hol azzal van. Nekem pl. semmi gondom nem volt, amíg el nem távolítottam a 10.7-et, teljesen szabályosan, csakhogy ott előjött az a hiba, amely többeknél is, ti. hogy ezután bármelyik meghajtót telepítettem is, nem volt ATI kártya a gépemben. Csak C telepítő használata után, pusztán drivert telepítve működött mindegyik.

    ATT-ra ott a cikk és a topicja. Lényegében az ált. beállításoknál a határértékeket kell módosítanod, ha extra +/- tuningot akarsz. Látom közben, már megkaptad.

    Sz.L.: Minek 2 híd CF-höz? :F Sosem kellett. :N

    Abu85: Pedig írta. Én már írtam is neki, hogy gyári meghajtót telepítsen. Sebaj, kicsit lemaradtál. :R A jelek szerint ő is. :)

    Matthewsz: Ha nem olvasod a neked címzett válaszokat, játssz csak napokig. :P (#9984)

    1hijjanhusz: Nem kell szenvedni, ha valaki elolvassa a leírását. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Sz.L. #10024 üzenetére

    Vedd vissza a tuningot.
    Próbáld a 9.9-es Catalyst-et (utolsó HD4-re gyúrt meghajtó).
    ATT. Ha ezzel megy, CCC-rel meg nem, akkor CC hiba. CF módja van (reméljük a karikat is ismeri legalább szoftveres módban).

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Sz.L. #10026 üzenetére

    Az fasza. :W De végül is legalább azt kilőttük, hogy a Catalyst a hunyó, v. a tuning.
    A karik biztosan rendben vannak, és el sem mozdultak? Kezdek kifogyni az ötletekből. :B :(((

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák